Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 24 évesen fogamzásgátló...

24 évesen fogamzásgátló szedése után 1 évvel is rendszertelen a menstruációm. Rákszűrésre készülök menni, milyen vérvételeket kérjek még, hogy lássam, minden rendben van velem így babaprojekt előtt?

Figyelt kérdés

2013. dec. 7. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy rendszertelen?

Hónapokra kimaradozik?

Egyébként nem tudom, hogy ennek mi köze van a fogamzásgátlóhoz, ugyanis a fog. gátló kikapcsolja a rendes ciklust és az mellett eleve nincs menstruáció. Ott megvonásos vérzés van. Tehát ahhoz nem kell hasonlítani a menstruációs vérzést.

Vagy arra gondoltál, hogy rendszertelen, hogy nem áll be egy bizonyos napra, hanem mondjuk a 23 naptól a 35 napig jön meg? Mert akkor az is rendszeres. Csak nem napra pontos. Amivel meg nincs gond.

Egyébként a vérvételt nem te kéred, hanem orvos kivizsgál és ő kéri a vizsgálatokat, hogy kiderüljön az ok. Elmondod, hogy mi a problémád és ő annak alapján fog vizsgálni.

2013. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a gyógyszer abbahagyását követően rendszertelenné válhat, de már egy éve nem szedem, szóval rendeződnie kellett volna. De van, hogy 2-3 hónapig nincs.
2013. dec. 7. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben ezt mond el az orvosnak és ő ez alapján majd ki fog vizsgálni.
2013. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, a fogamzásgátló előtt tankönyvi, 28 napos ciklusom volt, 4 évig szedtem, másfél éve hagytam abba, és csak most kezd el kb beállni :( A dokinak mond meg, hogy küldjön el hormonvérvételre, mert valószínűleg a fogamzásgátló belezavart a hormonrendszeredbe, és még nem állt helyre... Esetleg addig is elkezdhetsz hőmérőzni, mert akkor legalább látnád, hogy van-e egyáltalán ovulációd! Ha nem akar kivizsgálni, mindenképpen erősködj vagy menj el máshoz is, mert különben nem lesz egyszerű a teherbeesés.
2013. dec. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem előtte sem volt rendszeres, a pattanásaim miatt kezdtem el szedni a gyógyszert. Addig szép is volt a bőröm, de most megint pattanásos.
2013. dec. 8. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!