Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem akarnak az orvosok...

Miért nem akarnak az orvosok foglalkozni a korai terhességgel? 5 hetes vagyok, volt már egy missed ab. -om és nagyon féltem ezt a kicsit!?

Figyelt kérdés
Szeretném uh-n látni, hogy jó helyen van, és minden ugy alakul ahogy annak kell. De egy orvos sem akar fogadni, szerintük még korai. Mit tegyek? Esetleg tudnátok ajánlani Komárom környékéről egy olyan orvost aki nem igy fogja fel ezt a dolgot?
2009. nov. 25. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem, mert lehet, hogy még csak a megvastagodott méhnyálkahártya látszik.


Szerintem ne idegeskedj, azzal teszed a legjobbat! Egy hét múlva talán már látszana szívverés, de előtte nem valószínű.

2009. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mikor missedem volt megkérdeztem a dokit,hogyha legközelebb sikerül mikor menjek először hozzá?!

Azt mondta az elmaradt mensi után 10 nappal már érdemes mert akkor már lehet látni,hogy jó helyen van-e stb.

Tudom sokan helyen lesz@ják a missedeseket,meg a természetes szelekcióról beszélnek,de mi tele vagyunk aggodalommal!!

Sylk

2009. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, valószinű,hogy csak a szikhólyagot látná ha látná 5+1 hetesen, de azt a szörnyűséget amit átéletem, azt a fájdalmat nem szeretném ismét érezni.Féltem a gyermekem.Azért is mert nem olyan a munkám ami megengedett babásan.12 órázok, éjszaka és nappal egyaránt.Féltem őt.Viszont addig nem ir ki az orvos amig nem viszek papírt a nődokitól.
2009. nov. 25. 10:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Türelem. Neme 3 babám ment már el és azért én sem rohanok. 6 hetesen elég menni először, mert addig sokat nem lát, maximum gyógyszeretk ír fel hogy segítsen, ha kell.

G.

2009. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, éppen erre gondoltam én is , hogy esetleg gyógyszeres támogatás is kellene.Akkor addig dolgozhatok?És jövőhéten próbáljam ujra?
2009. nov. 25. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:

5 hetesen még gyakran szikhólyagot, petezsákot sem lát az orvos, csak megvastagodott méhnyálkahártyát. Nem tudják igazolni a terehsséget, amíg szívhangot nem látnak, egyszeráen nem tehetik, mert ez előírás.


Viszont korábbi vetélés utáni újabb terhességnél, iletve jelenlegi fenyegető vetélésnél gyakorlat, hogy progeszteron-pótlást ír fel az orvos (Utrogestan vagy Duphaston), hogy segítse fennmaradni a terhességet.


De ez is csak Magyarországon gyakorlat. Nagy-Britanniában a 12. hét előtt egyszerűen nem is foglalkoznak a terhesekkel, ekkor van az első UH vizsgálat is. Azt tartják, hogy amelyik babának el kell mennie, az hadd menjen, biztosan nem volt egészséges. Spártai felfogás... :-( A progeszteron a beteg babákat amúgy sem tudja megtartani.


Remélem, találsz olyan orvost, aki komolyan vesz. Nekem szerencsém volt, az éjszakai nőgyógyászati ügyeleten is volt olyan orvos, aki komolyan vett (vérzésem volt az 5. héten), és felírta a progeszteront. Nem tudom, ennek köszönhető-e, de 19 hetesek vagyunk.

2009. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sikerült magánúton találnom egy orvost aki fogad.

Egyedül csak azért erőltetem,hogy lásson orvos, hogy ha esetleg ugy látja elkezdhessem a gyógyszeres támogatását a kicsinek.

Köszönöm a válaszokat.

2009. nov. 25. 11:42
 8/8 anonim ***** válasza:

G. vagyok.

Nekem a 3. babánál mindent írtak fel, duphastont, utrogestan hüvelygolyót, injekciót és mégis elhalt a baba a 9. héten.

Én most azt mondom, ha el kell mennie, menjen el, ha viszont erős, gyógyszer nélkül is megmarad! Ha el akar menni, akkor a gyógyszer nem segít, ezt saját bőrömön tanultam meg! :(

Kívvánok Neked boldog babavárást - nem akartalak elrettenteni! :)

2009. nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!