Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhen kívüli terhességgel...

Méhen kívüli terhességgel kapcsolatos a kérdésem?

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelőtt volt egy méhen kívüli terhességem. Az orvosom szerint már próbálkozhatunk az újbóli teherbe eséssel, a méhen kívüli terhességnek nincs nagyobb esélye, mint egy normális helyen lévő beágyazódásnak (közben persze tudom, hogy megvan az esélye, hogy megint méhen kívül legyen). Szerintetek van jelentősége, hogy mikor, melyik hónapban próbálkozunk? Úgy értem, hogy éppen melyik oldalon volt az adott hónapban a peteérésem. A méhen kívüli terhesség a bal oldali petevezetőben volt, tehát gondolom az az oldal a roncsolódás miatt nem teljesen átjárható. Vagy ez hülyeség és nincs összefüggés a kettő között és lesz, ahogy lesz?
2011. okt. 24. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ne parázz erre rá, mert csak bevonzod a bajt. Egyébként nem lehet kiszámolni, melyik hónapban melyik petefészek termeli a petesejtet, nem mindig felváltva végzik a dolgukat. Nekem is volt méhen kívülim, sürgősséggel műtöttek, ki is vették a bal petevezetékemet, és ezután próbáltam számolgatni, hogy ne reménykedjek feleslegesen egy vélhetőleg hiábavaló hónap után. Aztán persze abban a hónapban sikerült a teherbeesés, amikor elméletileg a bal petefészkem termelt. :) babszikám akkor akart jönni és kész. szorítok neked!
2011. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Orsika71 válasza:

Szia!

Nekem is volt méhen kívüli terhességem és az azzal jár hogy amelyik oldalon beágyazódott a megtermékenyített petesejt a petevezetékbe, ott az azon az oldalon szétrobban vagy ha időben észreveszik akkor is kivágásra kerül, azaz azon az oldalon nincs petevezeték többé. Az érett petesejtek azonban arról az oldalról a hasüregen keresztül átvándorolnak a másik oldali petevezetékbe ahol is a megtermékenyülés megtörténik. Ezért teljesen mindegy melyik hónapban próbálkoztok a teherbeeséssel mert az bármikor bekövetkezhet.

2002-ben volt a méhen kívüli terhességem és 2007 júliusában valamint ez év októberében szültem meg a lányaimat.

Sok sikert kívánok! Orsi

2011. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem áprilisban volt egy méhen kivüli terhességem.kivették a bal petevezetékemet is. a doki azt mondta hogy fél év múlva próbálkozhatunk a babával.és összejött már 6 hónapos terhes vagyok :) és bal oldalt tapadt meg a méhlepényem.

Sok sikert nektek is, és sztem az a lényeg hogy ne gondolj az előző rosszra mindennek meg van az oka!!

2011. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Tavaly szeptemberben volt egy méhenkívülim,de nekem meg is repedt a petevezetékem jobb oldalon,így eltávolították. Ettől függetlenül rá 8 hónapra sikerült a lombik, és az nem lett méhen kívüli, igaz sajnos elveszítettük a babát. Nekem is mondta a doki,hogy sajnos akinél előfordult,annál fennáll a veszélye,hogy lehet még méhenkívülije. de erre nem szabad gondolnod!
2011. okt. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm hogy ilyen sokan válaszoltatok. Nekem bent maradt a petevezető, nem vették ki. Akkor megpróbálok nem nagyon ráparázni, és remélem hogy ha majd megint megfogan valaki, minden rendben lesz.
2011. okt. 25. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!