Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák, akik már túl vagytok...

Anyukák, akik már túl vagytok vetélésen, vetéléseken, de mégis összejött a baba, leírnátok a történeteteket?

Figyelt kérdés

Csak azért kérem, mert nekem bár van két gyerkőcöm, de pár napja veszítettük el a babánkat a 19. héten és mindenhol, csak rémtörténeteket olvasok. Egyszerűen elborzaszt, hogy mennyien vagyunk és van akivel 3-5 alkalommal is megtörtént. Mi 2 hónap múlva próbálkozhatunk és idáig nagyon pozitívan álltam

a dologhoz, de most parázok, annyi rossz történetet olvastam már.Leírnátok akinek mégis sikerült és babát vár, vagy már meg is született?

Drukkoljatok légyszi, én is ezt, teszem mindenkinek drukkolok!


2009. nov. 26. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Elmondanád, hogy mégis mi a fenének olvasol rémtörténeteket?! :-S

Az emberek a rosszat igen, a jót nem írják le. Tudod te, hány nő vesztette el a babáját 2-3 vagy több alkalommal és mégis született utána babája? Csak tudod az emberek jobban szeretik, ha sajnálják őket, ezért a rosszat igen, a jót nem osztják meg. Talán azért, nehogy dicsekvésnek tűnjön, vagy ilyesmi...

HA már van 2 gyermeked ne aggódj, láthatod, hogy ki tudod hordani a terhességet. Ez most sajnos nem sikerült, de a következő majd fog. Vagy az utána következő. LÉnyeg, hogy ne rémisztgesd magad! Légyszíves ne olvasgass rémtörténeteket-vagy ha mégis, akkor ne vedd magadra!

:)

2009. nov. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, igazad van! Vigaszt kerestem leginkább hasonló sorsú emberekkel és történetekkel. De naiv voltam, mert nem gondoltam, hogy ennyi baj van a várandóság körül. Ki gondolta volna, hogy két egészséges terhesség után, ilyen megtörténhet velünk.
2009. nov. 26. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom...és teljes mértékben igazat adok az előttem szólónak.Nem jó ilyeneket olvasgatni, annak idején én is ezt tettem, és még jobban befordultam.

Gyászold meg belül a kicsidet, és nyiss uj lapot.Csak igy megy, csak igy tudsz minél előbb a következő babára felkészülni.

2009. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen az "majdnem" normális, hogy egy nönek egy vagy több korai vetélése van az életében, CSAK!!! régebben nem volt teszt, orvoshoz se rohant senki ha késett egy-két napot a vérzése, és EZÉRT sokan nem is tudtak arról, hogy volt egy terhesség, ami korán megszakadt.

Ennek - mármint a korai vetélésnek az az oka, hogy nem minden embrió indul tökéletesen, és a korai idöszakban a dupla vagy semmi elv érvényseül. Ha baj van, akkor elhal, ha meg nem, akkor fejlödik tovább. A természetben ennek az az értelme, hogy az anyának "elpocsékolt energia" egy olyan utódot növeszteni, aki nem valószinü, hogy egészséges lesz, inkább kilöki a szervezet, igy az egészséges utód esélye növekszik. Ez nem olyan értelemben vett rendellenesség, ami örökletes, vagy többször elö kell hogy forduljon, egyszerüen csak véletlen hiba.

Régebben egyszerübb volt, mert a bizonyosság hiányában (mint irtam nem volt teszt, stb.) a nök egyszerüen megnyugodtak, hogy csak késett valamennyit a mensesük, pár napot vagy hetet és nem törték a fejüket, hogy esetleg elment egy baba.

NEked se kell idegeskedni vagy félni, ez az eset nem jelent semmit a következö terhesség(ek)re nézve, ettöl még lehet akárhány egészséges gyereked. (És ha belegondolsz, igaz, hogy MOST fáj, de azért valószinüleg igy a jobb, mert egy esetleg tartósan beteg gyerek nagyon nagy megterhelés pszichikailag és anyagilag is, igy meg megvan az esélyed arra, hogy legközelebb miden rendben lesz.)

A lányomnak egymás után ötször nem le az elsö hetekben a babája - egyértelmüen a sok stressz miatt, amióta nyugodt körülmenyek közé került, azonnal összejött a baba és most egy majd egy éves egészséges pici boldog anyukája és a másodikkal terhes.

Lazits, ne stresszeld magad, ne olvass rémhireket, és akkor nem lesz semmi baj. Minden jót kivánok nektek!

2009. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából én is így gondolom, hogy csak véletlen volt, hiszen már kihordtam két babát egészségesen.
2009. nov. 26. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:

A ma 14:05-ös vagyok: teljesen igazad van, hogy csak véletlen volt, a lányom miatt sokat foglalkoztunk a témával és több orvos is igy magyarázta el.

Remélem, nemsokára boldog kismama leszel.

2009. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!