Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Hárman is azt...

Lehetek terhes? Hárman is azt mondták, kicsi az esélye, de aggódom.

Figyelt kérdés

Már 3 hónapja szedem a fogamzásgátlót, és eddig büszke is voltam magamra, hogy sosem felejtettem el bevenni, de korai volt az örömöm, mert most januárban a 7 napos szünet után az első héten elfelejtettem bevenni 1 szemet (4. nap) és csak másnap vettem észre 24 órával később. elolvastam a betegtájékoztatót, de úgy döntöttünk a barátommal, hogy nem veszek be aznap kettőt, mert másnap beveszek egy 72 órás tabit. a recept meg is lett másnap, de nem váltottam ki végül, mert 3 gyógyszertárban voltunk,és kértünk tanácsot, és mindhárom gyógyszerész azt javasolta, hogy nem szükséges kiváltani és bevenni, mert már van annyi fogamzásgátló a szervezetemben hogy egy kimaradt szem ne okozzon problémát. és hogy fölöslegesen ne borítsam fel egy erős gyógyszerrel a szervezetemet. mivel mindhárman ugyanazt mondták, hogy nem kell, akkor kicsit megnyugodtunk, de azóta megint nagyon félek, mert mi van ha mégis terhes vagyok? abortusz ellenes vagyok, de 20 évesen, 1 éves kapcsolat után még nincs tervben egy kisbaba.

Mit gondoltok, fölöslegesen aggódom szét magam, vagy vegyek egy tesztet és az legalább kimutatja, hogy mi van.


2014. jan. 12. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Én van, hogy direkt nem 7, hanem 8 nap után veszem be az első szemet, h. spóroljak.

Semmi bajod nem lesz, ettől nem leszel terhes.

2014. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Akkor tisztázzunk pár dolgot.

A mai fogamzásgátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy egyetlen szem bevétele is hozzájárulhat a hatásának a csökkenéséhez, ugyanis képes 1 nap alatt kiürülni a szervezetből! Szóval bizony-bizony azt az 1 szemet is pótolni kellett volna, pláne, hogy a legkritikusabb, azaz a szünetet követő első héten maradt ki szem! Sőt, ilyenkor 1 hétig még kiegészítő védekezést is kellett volna alkalmaznotok!

A másik, hogy nem tudom, te hogy élsz vagy hol írattál ki esemény utánit, de esemény utánit egy, felelősségteljes orvos sem ír ki fog. gátló szedése mellett, ugyanis a kettő kizárja egymást!!! Ugyanis a fog. gátló is egy hormon tartalmú készítmény, az esemény utáni pedig egy lórúgásnyi adag hormon készítmény. És úgy felborítja ilyenkor a szervezet működését, mint a huzat!

Amit pedig a patikában mondtak, mi szerint van már annyi fog. gátló a szervezetedben, hogy ne legyen gond, akkor annál a patikusnál sincs valami alapjából véve rendbe a tudás terén.

Szóval van okod aggódni!!!

Bár ettől függetlenül természetesen nem biztos, hogy terhes lettél vagy leszel, de az esélye ilyenkor bizony megvan!

Minden egyes szemet mindig pótolni kell és van, amikor nem elég pótolni, hanem egyéb óvintézkedést is meg kell tenni. De ezek is mindig le vannak írva a betegtájékoztatóban, csak el kell olvasni és be kell tartani.

És ha nem jön meg a vérzésed, akkor természetesen feltétlenül tesztelj!

2014. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

2-es annyiban hülyeséget ír, hogy mindenképp pótolni kell a kimaradt tablettát.

NEM szabad 1 nap alatt kettőt bevenni, jól csináltad kérdező.

2014. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as, csak hogy tudd, te is hülyeséget írtál!

Itt egy leírás arról, amit a fog. gátló betegtájékoztatója tartalmaz, ami arra vonatkozik, hogy mi van, ha a szedő az első héten felejtett ki egy tablettát:


Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti), és a következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához.

2014. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha a tabletta nem akadályozza meg az ovulációt, akkor lépnek működésbe az egyéb mechanizmusok. A besűrűsödött méhnyaknyák megnehezíti a hímivarsejtek számára, hogy elérjenek a petesejtig. Azonban ha mégis megtermékenyül a petesejt, gyógyszer hatására lassul a megtermékenyített petesejt átjutása a petevezetéken, és az embrió számára lehetetlenné válik a beágyazódás. A következő vérzés ilyenkor nem igazi menstruáció, bár általában annak érzékelik.

Ezt olvastam nemrég, és ha ennek akár a fele is igaz, akkor nem sok okom lenne ennyire aggódni. Csak mivel én is úgy tudom, hogy ezek a mai fog.tabletták már kevés hormont tartalmaznak, ezért nem nyugodtam meg tőle.

2014. jan. 12. 17:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja és ezért kár volt lepontozni, csak mert itt egyesek nincsenek tisztában a fogamzásgátló szedésével!

2-es voltam!

2014. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a gyógyszerem betegtájékoztatójában is ez van, hogy mindenféleképpen be kell venni a kimaradt szemet, még abban az esetben is, ha 2 tabletta bevétele szükséges. Csak nem mertem bevenni, mert akkor még úgy volt hogy másnap 72órásat fogok bevenni.
2014. jan. 12. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyelj egy teszt 500 Ft, én csinálnék egyet kb. az utolsó tabi napján. Akármi is az eredmény, jobb tudni róla.
2014. jan. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor az Én kislányom valamit nagyon jól csinált, mert egy későn bevett tabi miatt fogant meg. Pedig 4 éve szedtem már a gyógyszert. Este helyett reggel vettem be. Már 2 éves nagylány.


Ha biztosra akarsz menni kedves kérdező, ha legközelebb véletlenül kihagysz egy tabit akkor 1 hétig védekezettek gumival is.

Kicsi az esély, hogy teherbe ess, Én egy ritka kivétel vagyok szerintem:)

2014. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. jan. 12. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!