Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ugye nem vagyok terhes?...

Ugye nem vagyok terhes? Kérlek véleményezzetek!

Figyelt kérdés

Szóval ősszel elkezdtem szedni a fogamzásgátlót. A doki két hét-egy hónapot mondott, mire hatni fog a gyógyszer, de nem tudtunk egy hónapot várni, mert barátom csak kéthavonta jön haza, és így nem olyan könnyű, de a két hét már eltelt.

Motoszkált a fejemben a gondolat, hogy mi van akkor, ha terhes vagyok, ezért csináltam két tesztet, az egyiket két héttel a lehetséges megtermékenyülés után, a másikat pedig néggyel. Mindkettő negatív volt, a menstruációm is megjött a hétnapos szünetekben, ugyan kevesebb volt meg nem is görcsöltem, szóval ez jó jel, de ennek ellenére nő a mellem, fáradékony vagyok és társai. Szóval, van esély, hogy mégis terhes vagyok? Dokinál nem voltam, mert a vizsgaidőszakban semmire nincs időm, meg nagyon pénzem se..

Remélem, hogy itt megnyugtatóbb válaszokat kapok, köszönöm!



2014. jan. 15. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Amit 4 héttel a megtermékenyülés után csináltál, annak már illett volna pozitívnak lennie terhesség esetén. Ráadásul mint írtad, meg is jött, így szerintem nem vagy terhes.

A vizsgaidőszak, a stressz kihatással lehet a menzeszre, emiatt csúszhat, késhet, megjöhet előbb és lehet rövidebb, hosszabb. Talán fiatal is vagy még, a végleges ciklusod majd 21-22 éves korodra áll be.

2014. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

19 vagyok :)

Tippeltem a vizsgaidőszakra is, no meg a médiára, ami azt szajkózza, hogy csak a vékony a menő, és én híztam is karácsonykor (főleg pocakra, éljenek a gének..)

Köszönöm!!

2014. jan. 15. 13:22
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Az összes forgalomban lévő gyógyszer azonnal (vagy ha nem a menzesz 1. napján kezded, akkor 1 hét után) hat.

2. Ha negatív a teszted, nyilván nem vagy terhes.

3. A tüneteid lehetnek a fogamzásgátló mellékhatásai is.


Ui.: Azért egy vmit nem értek. Ha abban a hitben voltál, hogy még nem hat a gyógyszer (mert a doki azt mondta), amiért nem védekeztél egyéb módon?

2014. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem se vagy terhes, de én még a fogamzásgátlónak is tudnám be a tüneteidet :) hozzá kell szoknia a szervezetednek ahhoz is... nyugodj meg minden rendben :)
2014. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3 a két hét már eltelt, mire ez bekövetkezett, addig meg óvszer-megszakítás volt

nem voltam biztos a fogamzásgátló mellékhatásaiban, ráadásul annyi városi legendát lehet olvasni..


de köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok!!! :)

2014. jan. 15. 13:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen kezdtem szedni a tablettát, és "szépen" kikerekedtem, megnőiesedtem tőle. Szerintem veled is ez történik éppen, és még vegyük hozzá a sok finom karácsonyi ételt és süteményt :)

Szerintem sem vagy terhes, de ha legközelebb mész gyógyszert felíratni, esetleg kérhetsz egy laborbeutalót, nehogy valami hormonzavarod legyen, nem bírja mindenki mindegyik fajt tablettát.

2014. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem a laborbeutalóval azért bőven ráérsz, a fogamzásgátló, és mint fent írtam a stressz is okozhat ilyesmit, nem kell túlizgulni.


Egyébként a gyógyszerek tényleg nagyon erősek, és az is igaz hogy vigyázni kell velük. Én kb 3 évig szedtem egy fajtát, aztán elmaradt a mensim (én épp azért kezdtem el szedni, mert nem jött meg rendszeresen és a doki azt mondta helyre áll tőle). Szóval elmaradt tőle, és akkor felírt másfajtát. Azt további 3 évig szedtem (közte volt kb 1 év szünet), és aztán megint elmaradt a mensim. Az új dokim megvizsgált és azt mondta, úgy elvékonyodott a méhnyálkahártyám, hogy ha szeretnék még gyereket, akkor ne szedjek gyógyszert....

úgyhogy én nem vagyok a híve, azóta nem is szedem. Talán, ha ilyen ritkán van itt a párod, lehet most még felesleges is lenne szedned.

Ha mégis úgy döntesz és szeded, akkor ne lepődj meg ha kimarad esetleg, de ha kétszer-háromszor is kimarad, akkor orvoshoz kell menni hogy másikat írjon

2014. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat!!! :)


#7 nekem nagyon sok volt és rendszeresen görcsöltem, meg gyulladásra és aknéra hajlamos voltam, szóval a gyógyszer egy all-in-one megoldás volt számomra

meg eddig nem maradt el, csak kevesebb lett és nem fájt, szóval eddig megérte nekem :)

2014. jan. 15. 14:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Gyulladásra? Ezt érdekes.Nekem óvszer mellett semmi bajom nem volt,fogamzásgátló mellett pedig állandó hüvelygombával küzdöttem és még a páromat is állandóan el kellett küldenem vizsgálatokra,hogy vissza ne fertőzzön.Macerás volt nagyon.A mellem is megnőtt tőle,plusz az étvágyam,amiért majdnem 15 kiló plusz jött rám.Az tény,hogy a mensim nem görcsölt,mivel ez nem mensi,hanem megvonásos vérzés és nincs annyi vér ilyenkor,mint alap esetben.Jó,ha neked megéri,nekem nem érte meg szedni.
2014. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9 az arcomra értettem :)


köszönöm mindenkinek a választ, megnyugtattatok, és egyelőre meg is éri a gyógyszer, remélem nem fog változni :)

2014. jan. 16. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!