Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért szurkál még mindig a...

Miért szurkál még mindig a méhem ha pár napja állítólag elvetéltem?

Figyelt kérdés
Nagyon korai egy-két hetes terhességnél elkezdtem menstruálni, csak pár napig tartott. Orvosnál is voltam,többnél is. Most meg ugyan azt a szurkálást érzem mint előtte. Szerintetek ez miért van?
2014. jan. 19. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. a doki mondta, hogy elvetéltél? uh n voltál? mert ha csak kevés menszesz volt nem kizárható a terhesség.
2014. jan. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az egy-két hetes terhesség fogalma érdekelne :) kifejtenéd?


A terhesség első két hete általában az utolsó menstruáció első napjától az ovuláció/fogantatás-ig tartó 2 két hét (28-30 napos ciklusoknál). A következő nem várt mensi első napjától vagy 4 hetes terhes...

Ha a ciklusod közepe/vége felé véreztél, az lehetett beágyazódási vérzés, amennyiben csak pár csepp jött. Ha rendesen menstruáltál, akkor valószínűleg nem voltál terhes. Ha mégis terhes voltál már akkor, akkor sem egy hetes vagy két hetes, hanem 4 hetes.

2014. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Őszinte leszek, nem értem amit írtál pedig szeretném érteni. :(

Átlaghban 31 naposak a ciklusam az utolsó normális menstruációm december 2.-án kezdődött és 6.-án ért véget. December hónapban egyetlen egyszer voltunk együtt a párommal, dec. 31.-én. Aztán már jan. 2.-án nem jött meg a menstruációm. Mivel egyszer voltunk csak együtt így feltételezem abból lett a baba ha egyáltalán lett. Nos, mivel nekem nem szokott késni így aggódtam mi a helyzet. Pontosan 12 napot késett mire megjött. Tehát az aktus 14 napja volt, 2 hete amikor halvány pozitívat teszteltem és megjött. Uhh, remélem érthetően írtam le. Kérlek írj.

2014. jan. 20. 16:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mikor voltál orvosnál? Vérzés előtt vagy után? Mit mondtak pontosan? Vérzés óta csináltál tesztet?
2014. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Értem, tehát január 14 környékén volt némi vérzésed, de nem annyi mint szokott? Úgy gondolnám, hogy a 31-i együttlétetek utáni beágyazódás lehetett. Ritka esetekben előfordul, hogy több peteérése van egy nőnek egy cikluson belül. Lehet, hogy termékeny voltál dec 31-én és az ágyazódott be január közepén. Ebben az esetben most még biztosan nem látják az orvosok a terhességed, és a teszt sem mutatja ki. Kb. 6 hetes terhesség az, amit doki lát és teszt is kimutat.

Ez normális esetben, ciklus közepén történt peteérés esetén az utolsó menstruáció első napjától számított 6. hét, de mindig a peteéréstől számított 4. hét.

A te esetedben ez - amennyiben tényleg dec 31-én volt peteérés - kb január 28.

Én tehát azt tenném, ha addig nem jön meg és a tünetek maradnak, hogy január végén csinálnék tesztet, vagy akár egyből felkeresném az orvost.

A beágyazódás általában csak pár csepp vér, szó szerint egy-két csepp a bugyin. Ha ennél többet véreztél, akkor valószínűleg elment a terhesség. Szerintem ez valószínűbb. A szurkáló érzés lehet a szervezeted reakciója á. Más tüneteted nincs?

2014. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Amint elkezdtem vérezni rögtön orvoshoz mentem akinek szintén elmondtam ezt, hogy mikor volt együttlétünk és hasonló dolgok. Azt mondta nyugodjak meg,nem feltétlenül jelent ez rosszat. Viszont nem fog semmit látni ha megvizsgál ilyen korai szakaszban természetes hogy ez előfordul. Ágynyugalmat javasolt és azt mondta ha vége a vérzésnek akkor csináljak egy tesztet és majd menjek vissza akkor megvizsgál és ultrahang meg egyebek.

Ma reggel csináltam tesztet de olyan mintha el lenne ázva, holott csak 10 mp-ig tartottam a vízeletben és csak addig ameddig kell. Tehát nem is értem. Holnap csinálok egy másikat és február 5.-ére kaptam időpontot.


Köszönöm szépen kedve utolsó a pontos válaszod. Így fogok tenni.

Egyébként teljesen normális menstruációs vérzésem volt.Ugyanannyi mennyiség és ugyan úgy nézett ki. Ez nagyon nem pár csepp volt. Én is úgy érzem hogy elment a baba :(

2014. jan. 20. 22:30
 7/10 A kérdező kommentje:

Amint elkezdtem vérezni rögtön orvoshoz mentem akinek szintén elmondtam ezt, hogy mikor volt együttlétünk és hasonló dolgok. Azt mondta nyugodjak meg,nem feltétlenül jelent ez rosszat. Viszont nem fog semmit látni ha megvizsgál ilyen korai szakaszban természetes hogy ez előfordul. Ágynyugalmat javasolt és azt mondta ha vége a vérzésnek akkor csináljak egy tesztet és majd menjek vissza akkor megvizsgál és ultrahang meg egyebek.

Ma reggel csináltam tesztet de olyan mintha el lenne ázva, holott csak 10 mp-ig tartottam a vízeletben és csak addig ameddig kell. Tehát nem is értem. Holnap csinálok egy másikat és február 5.-ére kaptam időpontot.


Köszönöm szépen kedves utolsó a pontos válaszod. Így fogok tenni.

Egyébként teljesen normális menstruációs vérzésem volt.Ugyanannyi mennyiség és ugyan úgy nézett ki. Ez nagyon nem pár csepp volt. Én is úgy érzem hogy elment a baba :(

2014. jan. 20. 22:30
 8/10 anonim ***** válasza:
jó, próbálj patikába venni tesztet, igaz, hogy 1000-1200 Ft, de jobbak mint a drogériákban kaphatók. Én a Pregnancy nevűt vásároltam, több alkalommal, egyszer sem ázott el.
2014. jan. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ajánlanám a kék csík terhességi tesztet, max 600 Ft a patikában. Megbízható nagyon. Remélem megmaradt a baba!
2014. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elnézést hogy kétszer küldtem a választ.


Nagyon köszönöm nektek a segítséget! :) Sokat segítettetek nagyon!

2014. jan. 21. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!