Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ikerterhességhez van orvostudo...

Ikerterhességhez van orvostudományilag nagyobb esély, HA?

Figyelt kérdés

mondjuk bizonyos poziciot vesz fel fel az ember,vagy mondjuk ha apuka csinal/nem csinal valamit az egyuttlet előtt/közben vagy mondjuk bizonyos idopontban tortenik az egyuttlét?

Vagy szimplAn babona alapon ismertek valamit,hogy nagyobb az eselye az ikerterhességnek,ha.....?


2014. jan. 27. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem vannak ikreim, ráadásul megszakításos együttlétből..szóval nincs, örökölni kell hajlamot akkor nagyobb az esélye :)
2014. jan. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ikertehességhez örökletes adottságok kellenek, vagy az anyánál az, hogy egyszerre több petesejt érjen meg. Ezek egyikét sem lehet semmiféle módszerrel elösegíteni.
2014. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Anyukamnak a 4 terhessegebol az utolso iker lett (ketpeteju). Akkoriban azt mondtak,hogy a fiu orokiti tovabb azt a gent,tehat a batyam nagyobb valoszinuseggel fog ikreket nemzeni,minthogy en x.ytol legyek ikerterhes? :D Vagy ez már akkor os hulyeseg volt mikor mondták? (A batyám es en nem az ikrek vagyunk.Az ikrekbol a hugom szuletett élve)
2014. jan. 27. 15:23
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Én is úgy tudom, hogy a férfi örökíti az ikerterhességet, plusz amit 2. válaszoló írt, hogy több petesejt termékenyült meg...

Szóval az esélyt praktikákkal növelni nem lehet...

2014. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én valahol azt olvastam, hogy az ikerterhességre való hajlam anyai ágon öröklődik, de lehet, hogy rosszul emlékszem.

illetve egy evolúciós megközelítés szerint az anya korának előrehaladtával egyre nagyobb az esély az ikerterhességre, hogy egyszerre több petesejt érik meg.

2014. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Ami hajlamosít: a késői gyermekvállalás, az asszisztált reprodukció, és valóban halmozódhat apai ágon.


Más nem, a többi hókuszpókusz.


/Van, aki direkt ikreket akar?! Mármint oké, én nehezen estem teherbe, ha hat lett volna, sem bánom, de azért alapjáraton minden szempontból jobb az egy. Ezt egy 21 hónapossal megingathatatlanul így vélem. :)/

2014. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ja...mondjuk anyum 36 volt mikor 4.terhessegre ikerterhes lett...viszont en akkor mar nem szeretnek szulni. En azert szeretnek ikreket mert egy füst alatt szeretnem elintezni :D Meg cukik h egyformak,egy eletre szolo,utanozhatatlan kapcso van koztuk.
2014. jan. 27. 16:42
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Csak az egypetéjü ikrekre való hajlam öröklödik, a kétpetéjü ikreknél csak véletlen érik meg egyszerre két petesejt, illetve van olyan nö, akinél több hormon termelödik, mint az átlagos.
2014. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó

pont fordítva van. A kétpetéjű ikrekre öröklődik a hajlam ANYAI ágon. Az egypetéjű a 'véletlen'.

És még 1x! Nem apai ágon öröklődik.

2014. jan. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sumergo ***** válasza:
Nem tudok statisztikát, de ismerősöm 16 évesen szült egypetéjű ikreket. Aztán lett még egy fia és egy lánya, aztán 38 évesen becsúszott még egy gyerkőc, ő is majdnem "szétvált", de csak elindult a folyamat, ezt nem én mondom, hanem orvos mondta, és látható is, ezért műteni kell a kezét. Szóval nem tudom, hogy ez mennyire lehet véletlen, és nem genetikai. Ráadásul az ikreknek, és a majdnem ikernek más az apjuk. Csak érdekességképp írtam le, hangsúlyozom, nem ismerek statisztikát.
2014. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!