Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Esett valaki teherbe úgy,...

Esett valaki teherbe úgy, hogy a gyomrával problémái voltak? Erről alig lehet olvasni valamit.

Figyelt kérdés
Sajnos refluxom van és a gyomrom nagyon sokszor fáj, puffad. Az orvos szerint a tüneteimet nem a reflux okozza, hanem valamilyen bélgyulladás lehet. Eléggé el vagyok keseredve, mert mostanában kezdtünk el gondolkodni a gyerekvállaláson, de sajnos úgy tűnik, ahelyett, hogy a babán "dolgoznánk", járkálhatok megint gasztroenterológushoz meg gyomortükrözésre (2 éve is volt ilyen gondom, akkor is tükröztek, de nem tudták, miért fáj ennyire a hasam, aztán egyszer csak elmúlt). Olyan szomorú vagyok, mert egyrészt nagyon fáj, és emellett még azon is idegeskedem, hogy a baba is tuti nehezen jön majd, mert lehet nem vagyok egészséges. Aki volt ilyen helyzetben, hogy tette túl magát? Vagy mindenki teljesen egészségesen várta, hogy teherbe essen. Ráadásul abban sincs szerencsém, hogy pont az elmúlt két hónapban lett rendszertelen a ciklusom, először két hetet késett, majd a következő mensikor alig volt vérzés. Annyira kétségbe vagyok esve. Persze, megyek a dokikhoz meg minden, hogy kivizsgáltassam magam, csak olyan rossz érzés, hogy a házasságom első évében a boldog babatervezés helyett folyton fáj a hasam. Jólesett kicsit kiírni magamból. Volt valaki, aki úgy lett terhes, hogy közben pl. gyomorproblémái voltak? És milyen hamar sikerült?
2014. jan. 30. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem epe gondjaim vannak. terhesség alatt sajnos a második trimeszterben hetekig nospan éltem, mert eléggé görcsölt.

A gyomrom meg eleve égett egész végig. :(

2014. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anyum chron beteg, mindharmunk a betegsg fellangolasa kozben fogant. A gasztrosa szerint legtobbszor a terhesseg ezeknek a bajoknak jot tesz.
2014. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, chron: gyulladass belbetegseg, nagy fajdalmak, fekely es sipoly a beleken, veres szeklet, belelzarodas, mutet, utsn egy ideig nyugi. A tied inkabb IBSnek tunik, kotve hiszem, hogy barmit gatolna.
2014. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Jövő héten megyek dokihoz, először kilégzéses tesztre, de ha kell, jöhet a felső tápcsatornai tömör gyönyör tükrözés. Néha esténként hisztirohamok jönnek rám, hogy már nem bírom tovább, szegény férjem meg csak tűr. Mindennap bizakodom, hogy másnap talán jobb lesz, és rettegek, hogy az egész életem azzal telik, hogy kicsit jobban vagyok, majd megint jön a szenvedés. Néha úgy érzem, így élni se akarok. Jó nyilván nem akarok meghalni, meg ilyesmi, és nem teszek semmi visszafordíthatatlant, de néha komolyan elgondolkodom, hogyha ilyen élet vár rám, akkor inkább nem kérem.
2014. jan. 30. 23:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem két komoly betegségem van. Az egyik az asztma ami 8 hós korom óta megvan, fél évente jártunk ellenőrzésre, 2 állandó gyógyszert kaptam, mindemellett olyan fulladásos rohamok jöttek rám, főleg ha beteg lettem. Már most 3 havonta kell kontrollra mennem, plusz vagy 5 fajta gyógyszer csak erre a betegségre, van hogy éjjel arra kelek,hogy fulladok, szüléstől tartottam nagyon, hogyan bírom majd szusszal, elsőve nem volt gond, a másodikkal majd nemsoká kiderül.

A másik betegségem pedig laktózérzékenység, ami 18 évesen jött elő! Nem ehetek tejes dolgokat,laktózmenten literes tej pedig 500-600 ft. ami nekem sok ahhoz hogy betartsam. a gyomrom sokáig fájt,görcsölt, terhesség több mint fele gyomorsavval telt..most a második terhességemmel (30hetes vagyok) tünetként többször megy a hasam mint ahányszor tejes cuccot eszek/iszok. Erre is írtak fel vagy 3 fajta gyógyszert, akartak tükrözni is, de mivel jön a második baba, így "szerencsére" nem lett belőle semmi egyenlőre.

Első lányomra fél évet vártunk, másodikra csak 1 hónapig kellett.

Ezen kivül porckopásom van néhány csigolyámon, bár az nem okoz érezhető gondot, és mindezt 21 évesen!

2014. jan. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia.en ket evel ezelott estem teherbe de kozben mar orvosilag igazoltan epekovem volt hat sajnos nem birtam olyan gorcseim voa fo orvos a masodik trimesterben akart meg operalni.sajnos abortusz lett a vege ;-(
2014. jan. 31. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sose bírtam álni,mert egyből befeszült a gyomrom.A menstruációm se volt rendszeres volt,hogy 1 évbe 3-4 × jött meg.De 2012-ben mégis teherbe estem.December végén meg is született a fiúnk.Cukros voltam terhesség alatt.Nem ittam semmi szénsavasat.Aztán szülés után ittam egy dl colát.Úgy fájt a gyomrom,hogy fel sem bírtam kelni az ágyból.Azóta mindennap fáj a gyomrom.Én is voltam gasztroenterológusnál,meg is tükröztek ultrahang is volt és nem talált semmit.Azt mondta,hogy szerinte refluxom van (soha nem volt savam).Szerintem a gyomrod miatt,teherbe eshetsz.Csak a menstruácio kimaradása okozhat próblémát.Sok sikert kívánok.
2014. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kideríthetelen (vagy lelki) okú hasfájásokat szokták IBS-nek nevezni, de a puffadás utalhat valami ételintoleranciára vagy érzékenységre (pl. leggyakoribbak a tejcukor, tejfehérje, glutén, keményítő, tojásfehérje, élesztő...). (Nekem ez volt a problémám, végül 10 év colitis és 5 év IBS után kétféle jó drága vérvétellel sikerült kideríteni, hogy az összes diétára felírt alapélelmiszert kerülnöm kéne.) Ez azt jelenti, hogy valamit nem emésztesz meg, így az emésztetlenül megy végig a beleidben és fájdalmas felfúvódást okoz, akár napokra is. Laikus vagyok, de szerintem hosszú távon a puffadás is okozhat refluxot, hiszen a puffadt belek felfelé nyomják a gyomortartalmat és ez - már bocsánat - de állandó büfögéssel jár.

Egyébként ha épp fellángoló bélgyulladásod van, azt első körben ki lehet zárni vérvétellel is, de persze létezhet mindenféle más problémaforrás is, amit sajnos teljes biztonsággal csak felső vagy alsó tükrözéssel látnak.

De akármelyik is álljon fent nálad, nem lebecsülendők egyébként a gyógyteák sem, pl. körömvirág (gyulladáscsökkentő), citromfű (gyulladásra+nyugtató), borsmenta (puffadásra), csalán (fertőtlenít, erősít), cickafark+palástfű (menzesz rendezésére). Aztán szerencsére léteznek tüneti szerek, amiket terhesség alatt is lehet szedni, pl. hasnyálmirigy-enzim (Pangrol, Kreon), gyomorégésre ill. puffadásra való szerek (Gaviscon, Espumisan).

2014. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szlovakian van egy ugy "diagnozis", tulajdonkeppen most kezdik vizsgalni ra az embereket, hisztaminintolerancia. Vervetelbol meg lehet allapitani, es csak dietat kell tartani. Ha mar mindent kizartak, esetleg probald meg hatha valahol sikerulne erre is kivizsgalni. Persze a tuneteket okozhatja nagyon sok minden, de ezt mar elottem leirtak
2014. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!