Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Könnyebben sikerül így?

Könnyebben sikerül így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az első babámmal úgy estem teherbe, hogy előtte 2 évig fogamzásgátlót szedtem, majd miután abbahagytam a szedését rá 5 hónapta teherbeestem.

A baba születése óta (3 hónapja) óveszerrel védekezünk, de szeretnénk újra babát. Ha az "ovu-gyanús napokon" nem védekezünk, akkor sikerülhet egyből?


Tulajdonképpen arra irányul a fenti hülyén megfogalmazott kérdés, hogy lehetséges-e, hogy az első babánál csak a gyógyszer miatt kellett várni (amig kiürül), és most, hogy "tiszta" vagyok, talán jobbak az esélyeim egy gyors teherbeesésre.



2014. jan. 31. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanolyanok az esélyeid! Viszont gondold meg és ne siessétek el, mert a szervezeted nem biztos hogy készen áll, főleg ha szoptatsz!
2014. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Előtte mindenképpen elmegyek orvoshoz, hogy rendben vagyok-e. Szoptatni nem szoptathatok sajnos, egyéb okokból.
2014. jan. 31. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:

én a fog.gátló abbahagyása után 2. hónapban lettem terhes.

azóta nem is szedek foggátlót, szóval jó ideje nincs már a szervezetemben, de a második terhességre mégis majdnem egy éve várok...

2014. jan. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, tehát nincs feltétlenül összefüggés...

Köszönöm, hogy segítettél a válaszoddal. :)

2014. febr. 1. 07:40
 5/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A fogamzásgátló azonnal kiürül a szervezetből, amint abbahagyják a szedését. Általában inkább hamarabb sikerül a teherbe esés az abbahagyás utáni első 1-2 hónapban, mert a gátlás alól felszabadult petefészkek fokozottan kezdenek újra dolgozni. A terhesség és a szülés sokkal nagyobb hormonváltozásokat okoz, mint a fogigátló. Onnan nehezebben áll vissza a hormonháztartás. De ha már nem szoptatsz, egészséges vagy és beállt a mensesed rendesen, minden esélyed megvan a gyors babásodásra. :-)

2014. febr. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi Manka, akkor ráállunk a projektre! :)
2014. febr. 2. 08:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi lett! :)
2014. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!