Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteérés után kb 14 nappal...

Peteérés után kb 14 nappal mindenkinek megjön?

Figyelt kérdés

Persze az esetben, ha terhesség kizárva.

Vagyis mindegy milyen hosszú a ciklus, a peteérés után kb két héttel meg kell jönnie? Vagy esteleg egy hosszú ciklusnak is a közepén van peteérés?


2014. febr. 2. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen.

Nekem pl. 17 napos a luteális fázisom, azaz peteérés után 17 nappal szokott megjönni.

2014. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem, mindneki más ahogy van akinek a 14. napon van ovu van akinek csak a 17.-en de van akinek már a 13. napon. mindenki más.
2014. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem, de ja extrém esetről van szó? Például vkinek 50 napos kb a ciklusa. Akkor kb(!) 25 nap telik el a peteeres utan?
2014. febr. 2. 10:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem gőzöm sincs, mikor van peteérésem, sosem figyeltem, a mensim is olyan rendszertelen volt mindig, hogy volt, mikor kb. időben megjött, volt, mikor 40pár nap után, de olyan is előfordult, hogy 3 hetet késett. Mégis, 3 hónap próbálkozás után teherbe estem, azt hiszem, szerencsém volt. De egyébként arra én is kíváncsi lennék, hogy lehet ezt így kiszámolni.
2014. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért telne el 25?

A peteérés CSAK a 28 napos tankönyvi ciklusnál esik pont középre!


A ciklusnak két szakasza van: follikuláris és luteális.

A follikuláris nagy változatosságot mutat (7-22), míg a luteális sokkal kisebbet és adott személynél állandó.

Hossza normál esetben 12 és 16 nap között lehet. Átlagosan 14.


Ha 12-nél rövidebb, az sárgatesthormon elégtelenségre utal, ami megnehezíti (adott esetben teljesen ellehetetleníti beavatkozás nélkül) a teherbeesést.

A túl hosszú luteális fázis nagyon ritka, és a progeszteron túltermelődésére utal.

2014. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azert érdekel, mert a szules ota meg nem jott meg(11honapja), szoptatok is. Viszont éreztem az elso peteeresemet nyolc napja, a lehetséges összes jel megvolt. 10 napja barnaztam egy kicsit, 8 napja pedig volt tojásfehérjés nyák, puha nyitott, közeli mehszaj, hasszurka, derékfájdalom, pozitiv ovuteszt. Az érdekel, h kb egy het mulva( vagyis az események utan két hettel) akkor tuti megjön, ha nem lettem terhes?

2014. febr. 2. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs baj a progiszinteddel, akkor igen.

De a méhszáj távoli, alig elérhető ovukor. ;)

2014. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 40 napos ciklusaim voltak, és 10 napos peteéréseim. Tehát úgy tapasztaltam, hogy ha maga a ciklus és a peteérés hosszabb is, a két hét stimmt.
2014. febr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!