Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha még van bennem HCG hormon,...

Ha még van bennem HCG hormon, okozhat e fals pozitív LH tesztet?

Figyelt kérdés

Az előbb teszteltem LH és terhességi teszttel. Február 10.-én egészségügyi kaparásom volt. Előzőleg már elvetéltem január 24.-én, de nem teljesen. Ikrekkel voltam terhes és csak egy jött ki 24.-én, de ezt akkor nem tudtam. Csak február 10.-én derült ki az ellenörző uh-on. Előtte pár nappal csináltam reggeli vizeletből terhességi tesztet, mert aggódtam, hogy még mindig vannak tüneteim. Úgy gondoltam, ha pozi még a teszt, akkor csak azért lehet, ha meg már nem pozi, akkor aggódtam volna. Az előbb csináltam a teszteket, tehát délutáni vizeletből. Le is fotóztam, de a képen nem látszik, hogy halványan ott a 2. csík a terhességi teszten, de nagyon halványan. Az LH teszt nem pozitív, de elég erős rajta a csík. Vagy már volt ovum, vagy hamarosan lesz. 9. napon vagyok. Mivel nem tudtam, hogy hány napos lesz a ciklusom, úgy döntöttem, hamar elkezdem az LH tesztelést. Csak azért, hogy felmérjem, hogy egyáltalán van e ovum. Remélem nem fals a teszt. Holnap megismétlem és a következő napokon, amíg le nem tudom szűrni belőle az eseményeket. De ugye nem okozhat fals pozitívat? A hőmet 4. nap kezdtem el mérni. 4. napon volt 36.6, majd következő nap 36.4, és azóta- 4. napja- 36.5. Így én inkább arra gyanakszom, hogy most lesz ovum még csak ez után.

Itt a kép: Ezt az egyet tudtam készíteni, aztán rögtön lemerült a fényképező:


[link]


2014. febr. 18. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
De, okozhat a hcg fals pozitiv lh tesztet sajnos. Akkor kexd az lh teszteket ujra hasznalni, ha a hg mar total nega.
2014. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Okozhat fals eredményt. Szerintem inkább hőmérőzz, az szépen kimutatná volt-e ovulációd.
2014. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Mikor esik le a hő? Ovuláció előtt, vagy után? Ha leesik a hő és utána megugrik, biztos, hogy volt ovum? Hány napig kell fennmaradnia a hőnek? Tudom, hogy a mensiig vagy mensi első egy-két napjában kell leesnie, de hány napnak kell lennie? 14-nek? Ha rövidebb, vagy hosszabb, az baj?

2014. febr. 18. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

átalgos 28 napos ciklusnál úgy néz ki, hogy a 13-14. napon leesik, ekkor szokott a teszt is pozi lenni, és az első emelkedett napon-azaz az első negatív tesztes napon- van az ovuláció. Utána 13-14 nap a ciklus másik fele, de van akinek csak 10-11 nap.

Elvileg a beágyazódáshoz a 12. nap ideális, tehát ha késői nagyon az ovulációd, mondjuk 28 napos ciklusnál 21. nap, akkor ugye nincs elég ideje a megtermékenyült petesejtnek beágyazódni. Én végig hőmérőztem másfél évet, nagyon jól lehet már a 2. hónap után látni, hogy állnak a ciklusaid.

Sok sikert!

2014. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, remélem még van aki visszanéz ide:

A hőm úgy néz ki, leesett ma reggel egy pillanatra. Mindig 2x mérek. Elsőre 36.4-et mutatott, majd rögtön beraktam megint és 36.1-et mutatott és újra megmértem még párszor. 36.2 lett ez után 2x majd 36.3 és végül 36.4

Akkor most mit jegyezzek le a táblázatba? Leesett a hőm, vagy se? Az első vetélésem óta megérzem a peteérésemet, de egyelőre nem nagyon éreztem semmit. Még az után a teszt után, amit lefotóztam és belinkeltem a kérdéssel, még másnap is teszteltem hasonló eredménnyel. Mivel majd egy hete teszteltem azt a nagyon halvány pozi terhes tesztet, úgy gondolom, már kiment a szervezetemből az a mennyiség, ami kimutatható teszttel. Szerintem már nem mutatná ki a teszt. Most csináltam egy LH tesztet, mikor ezzel a terhességgel estem teherbe, kábé ilyenkor mutatta ki az LH teszt a peteérést, de akkor mondjuk volt fájdalmam. Most nem pozitív a teszt, kábé fele olyan erős, mint a kontrolcsík. Ilyenkor mi van?

2014. febr. 24. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!