Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Általános hasi ultrahangon...

Általános hasi ultrahangon megmondanák, ha valaki terhes?

Figyelt kérdés
Nem terhesség megállapítása céljából voltam ilyenen. ILyen esetben mondaná az orvos vagy rajt lenne a leleten?

2014. febr. 20. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha még nagyon kicsi a terhesség (maga a terhességi kor mondjuk 4-5 hetes), akkor hasin nem is feltétlenül látszik, hüvelyin is max. csak petezsákot láthatnak.

De ha már egy előrehaladott terhességről lenne szó, 2-3 hónapos terhességnél, azért már látták volna.

2014. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az géptől, radiológustól, transzducertől, uh típustól, beteg hasfalától és terhességi kortól függ.


Ha a kismedencét is vizsgálta, a beteg hasfala vékony, az ultrahang jó minőségű, a transzducer úgy lett kiválasztva, akkor akár egy korai terhességet is láthat (mi 5 hetes koromban hasi uh-n már szívhangot is láttunk a férjem egyik kollégája nézett akkor meg, aki nem szülész, szóval ez tapasztalat).


Ha nem vizsgálta a kismedencét, nem jó a gép, vagy 4-8 hetes terhességről beszélünk, akkor nem biztos, hogy kiszúrja a szemét.


12-14. hét után csak a leginkompetensebb radiológus nem veszi észre akármilyen uh-n is.


Ha látta volna, akkor nyilván le tudja írni.



Írt olyasmit, hogy kismedencében kóros képlet nem ábrázolódik? Vagy olyat, hogy a hólyag min. telítődést mutat?

2014. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mármint a terhességem 5 hetes korában, nem az én 5 hetes koromban. :)
2014. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Javalatokhoz, teendőkhöz nem írtak semmit. A kismedencében kóros elváltozás nem volt, hólyag közepesen telt, vagy valami hasonló.
2014. febr. 20. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem látott terhességet, pedig átnézte a kismedencét is.
2014. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 5 hetes terhes voltam, amikor megállapították uh-gal.


Igaz, én vékony vagyok és célirányosan keresték a terhességet.

2014. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!