Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 sikertelen lombik után...

2 sikertelen lombik után 28évesen visszakérhetek 4embriot?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
szinte kizárt. Max 3at, de még azt sem hiszem.
2014. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy nem. Most az a tendencia, hogy minél kevesebbet ültessenek vissza. A többes terhesség kockázatos. Olvastam egy cikket, és abban azt mutatták ki a kutatások, hogy a visszaültetett embriók száma nincs arányban azzal, hogy mennyire lesz sikeres a lombik. Egyedi esetedet nézve egyrészt fiatal vagy nagyon, másrészt két sikertelen lombik még benne van az átlagban! Lehet, hogy a harmadik már sikerül egy babával is :)

Biztatólag az én pédám: 37 évesen a 7. lombik jött össze, de ott csak 3 petesejt lett a leszíváskor, kettő indult be, visszakaptam a kettőt, és ikreim lettek. Azelőtt meg egy csomó pete lett, embrió is 6-9, még fagyasztottak is, mégsem sikerült. Mindig kettőt kaptam vissza, de én 34 éves korom óta próbálkozom. Neked biztosan hamarosan összejön a baba. Inkább arról beszélnék a dokival a helyedben, hogy miben lehetne változtatni a protokollon: hány naposak legyenek, legyen-e blasto, stb. Nekünk ez segített.

2014. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Az is nagy kérdés miért kell a lombik. Én 8 lombik programon vagyok túl. Több már nem lesz.

Nálunk egyetlen egyszer volt, hogy lett 3 embrio, de azok meg leálltak, bár azért vissza rakták őket. Egyébknt mindig vagy 1 vagy 0 volt visszaültethető. Általában 8-13 petesejtem lett. Kivéve a 4. lombikot amikor csak 2 abból egy volt igazán érett, eből lett a kisifunk a többi nem sikerült.

2014. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szia! Két sikertelen lombik után még biztos nem. de amúgy kivételes esetben, magas anyai életkor, és sokadik lombik után max. 4 beültethető. Nálam is csinálták, sajna vetélés lett a vége,de nem mind a négy tapadt meg, hanem kettő. de miután volt már két méhenkívülim (lombik alatt) és kivették a petevezetékem, és volt két vetélésem is, most pedig 37 éves múltam, 16.lombik eredménye itt rúgdos a pocakomban, két blasztocisztát kaptam vissza ősszel, ebből egy maradt velünk, kisfiú lesz, már a 23.hetet is betöltöttük. Két sikertelen után nem szabad pesszimistának lenned!!! sok minden dől el fejben (is)
2014. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
iszonyat nehezen vagyok stimulálható,rengeteg hormon kell.És a férjemnek azoospermiája van,azaz 0.bioptátumbol nyerik.
2014. febr. 22. 14:53
 6/10 anonim ***** válasza:
1es és 3as vagyok. ÉS ami van sejt az osztódik rendesen a bioptátumból nyert sejtekkel?
2014. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
3naposan 4-6sejtesek,de nem marad meg.
2014. febr. 22. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
szia! 4-es válaszoló vagyok. Én is alig voltam stimulálható, 0,2 amh és magas fsh végett, brutál dózisú hormon mellett átlagban volt 4 petesejt, de akkor az már csúcsnak számított, örültem ha már egy van,ami jó volt. Mondjuk nálam páromnál semmi gond nincs, és esetünkben mindig tökéletes volt a megtermékenyítés és osztódás. és igaz,hogy 5.napig csak kellő számú petesejt esetén szokták megpróbálni elvinni, de ez nem került nálatok szóba esetleg? csak mert akkor rálátás lenne,hogy eljutnak e blasztociszta állapotig, mert ha igen, akkor azokkal elviekben nagyobb az esély. Nálunk a legutolsó lombiknál két petesejtet tudtak nyerni, mindkettő megtermékenyült és eljutott blasztociszta állapotban, s ahogy az előzőekben írtak,most vagyok 23 hetes kismama, egy kisfiú rúgdos a pocakban. ráadásul ha megpróbálják elvinni 5.napig és mégse sikerül, tehát elmarad a beültetés, akkor megmarad a támogatott lombikotok!
2014. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tovább kéne vinni 5. napig, nálunk a sikeres lombiknál így volt és blaszti lett azt kaptam vissza, utána is tovább vittük és rendszeresen leállt a blaszot állapot előtt (szintén azoospermia)
2014. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
visszakaptam 3-at.
2014. febr. 26. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!