Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beültetés! Tapasztalatok?

Beültetés! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tökéletes peteérésem van,férjemnek spermaképe szintén rendben és 2 éve nem jön össze a baba. 2-3 hét múlva HSGre megyek,azután jön a beültetés. Kb 2,5 éve volt egy méhenkívüli terhességem azt feltételezi a doki hogy nem átjárható a petevezeték. Segítsetek hogy zajlik ez! Sok idő?Fáj? Pénzben? Illetve minden érdekel ezzel kapcs!

2014. febr. 1. 19:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

nekem a rontgenes volt,es kellemetlen,de nem annyira fajdalmas.nem vereztem utan,es azonnal hazajohettem.maga a beavatkozas 5-1O perc.egy folyadekot juttatnak fel a vezetekeken keresztul,majd rontgen felvetelt csinalnak.

3 embernek van a kornyezetemben lombikbabaja.Kettonek elsore sikerult,a 3.nak masodszorra.

sok sikert!

2014. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
elozo vagyok.ingyenes volt,allami korhazban csinaltak.
2014. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Esélyes tényleg hogy gond van a petevezetékeddel. Viszont ha sikerül megnyitni, előfordulhat hogy spontán sikerül a baba, és nem lesz szükség lombikra. :-)

A HSG-ről nekem is hasonló a tapasztalatom, mint az első válaszolónak. Nekem akkor az egyik volt elzáródva, nagyobb folyadéknyomással nyitották meg, az pár másodpercnyi élesebb fájdalommal járt. Vigyél magaddal görcsoldót, és ne menj egyedül. Nekem utána (egész nap) voltak erős menses jellegű görcseim, és nagyon jól jött, hogy a párom vezetett, én pedig csendesen szenvedhettem az anyósülésen míg haza nem értünk. Lehet hogy erősebb görcsoldó kellett volna. :-)

De ne ijedj meg, van aki meg sem érzi az egészet. Simán lehet, hogy te is ebbe a csoportba tartozol majd. :-)

2014. febr. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt, pedig méhen kívüli terhesség miatt a bal petevezetékem el van záródva.

Az a kellemetlen, amikor felteszik a szondát, amin keresztül a kontraszt anyagot juttatják fel, mert azt a méhszájon át teszik, az olyan volt, mint egy erősebb menstruációs görcs, de csak 1 percig tart. Utána áttoltak a röntgenbe, és felnyomták a kontraszt anyagot, ami meg olyan érzés, hogy egy nagy melegséget érzel, és mintha egy lufit fújnának a hasadba.

Azonnal látod is, és meg is mondják, hogy átjárható avgy nem.

Ha nem, akkor még egyszer nyom, hátha megnyílik, nekem másodszorra sem sikerült.

Utána kiveszik még ott a szondát, visszatolnak az osztályra és ott maradsz 2 órát. Utána haza mehetsz.

Betétet vigyél, visszafolyik a kontraszt anyag, lehet véres is, attól ne ijedj meg.

2014. febr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A Hsg után ezek szerint nem is biztos hogy szükség lesz beültetésre?
2014. febr. 2. 10:09
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha elzáródás áll fenn,és ez megszűnik, akkor minden esély megvan,hogy utána spontán sikerüljön!

Volt olyan ismerősöm,akinek nem volt elzáródva,és a vizsgálat után 2 hónappal sikerült a baba.Állítólag ez a vizsgálat is segítette.

Bocs,hogy ezt mondom,de nem értem miért nem végezték el ezt a vizsgálatot már 1 év sikertelenség után..

A lényeg viszont,hogy legalább most meglesz!

2014. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igazad van! Remélem most már végre sikerül...
2014. febr. 3. 22:45
 8/21 anonim válasza:

Szia

A sok pozitív tapasztalat mellett megosztanám az én negatív tapasztalatomat a HSG-vel kapcsolatban.

Nekem fájdalomcsillapító mellett is fájt és utána nagyon véreztem...de evvel nem is lett volna gond, ha elmúlt volna. A vérzés ugyan csökkent,de a görcsök nemhogy csillapodtak volna erősödtek. Másnapra volt kis lázam ami gyógyszerek mellett is csak emelkedett. Harmadnapra 40 fokos lázzal és görcsökkel kerültem kórházba, ahol kiderült kismedencei gyulladásom lett. Kb. egy hétig voltam bent és kaptam a gyógyszereket.A HSG vizsgálat során a kontrasztanyag nagyon gyorsan távozott a hasüregbe, még az orvos meg is jegyezte. Hogy ez okozta e a problémát az rejtély.

Azóta volt két laparaszkópiám ahol szintén csináltak átjárhatóságit is, szerencsére szövődmény nélkül, és túl vagyok 3 sikertelen lombikon is.

Nem akarok elriasztani senkit, hisz szerencsére elég ritka a komplikáció...de azért nem veszélytelen, én ilyen peches voltam.

Üdv: Rozi

2014. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a történteket!!! :( Sajnos én is a peches szériába tartozom. Én egy méhenkívüli terhességet sínylettem meg annyira hogy most itt tartok!
2014. febr. 6. 19:27
 10/21 anonim ***** válasza:
Szia! Ahogy az előttem szólók írták kb 5-10 perces a vizsgálat, és ingyenes. Nekem inkább kellemetlen érzés volt. A kontraszt anyagot ahogyan folyatják attól van ez a kellemetlen feszítő érzés. Szerintem hogy kinek fáj, kinek nem egyén függő is, illetve hogy átjárható e a petevezeték vagy nem. Állítólag akinek nem átjárható annak esetleg fájdalmasabb, de nem törvényszerű. De van olyan nő akinek ez a vizsgálat segíti kitisztítani a petevezetéket, és utána nincs gond a teherbeeséssel. Nekem egy napra kellett befeküdnőm a kórházba, reggel mentem este jöttem. A vizsgálat után azonban én véreztem. Esetleg a vizsgálat utánra használj betétet.
2014. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!