Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális e hogy sajna 3 éve...

Normális e hogy sajna 3 éve küzdünk a babáért, de mégis vettem babakocsit, játszószőnyeget?

Figyelt kérdés

ha vásárolok nagyon fáj, ha bemegyek a bababoltba nagyon fáj a lelkem,de erőt ad küzdeni tovább!!!van aki nem birja látni sem az ilyen sussokat. de nekem erőt ad. ezért van egy babakocsim,persze használtasn vettem, és játszószőnyeget akarok most venni. öszintén szólva másra is tudnám költeni ezt a pénzt. nincs kizárva az sem hogy lombikom lessz, de annyira fáj és csak így tudom valamennyire erőt adni magamnak,hogy tovább menjek. tudom nem normális dolog, mert hát házunkat is újitjuk és minek költök másra. nem vagyunk elszállva anyagilag ,sőt. nekem munkahelyem sincs de szeretnék dolgozni, és igazat megszólva egy fityingünk sincs fölöslegben, de egyszerűen máshogy nincs erőm!


valmelyik nap is korházban vártam hogy cystám lett e kezelés miatt, és pont 2 apuka jött hozta picike mózeskosarát, és beletették a babát vitték haza. nagyon fájt a szívem de elhatároztam ilyen neke is lessz. az én férjem is ott fog állni és várja hogy kivgyem a picinket!


2009. dec. 11. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, nagyon megértelek... :-[

Mi 10 évig küzdöttünk a gyerekekért!

Nem írom le, mi mindenen mentünk keresztül, sajnos több vetélésen is, mikor már azt hittem, végre babánk lesz!...

Mikor már azt gondoltam, hogy nem létezik több fájdalom, amit el lehet viselni, az Élet mindig bebizonyítja : DE, ki lehet bírni még annál nagyobb fájdalmat is!!!


Az első években én sem tudtam megállni, hogy ne vegyek édes kis rugdalózókat, kiscipőcskét, cumikat, rágókát, majd ha nő a kis fogacskája...


Rémes volt hónapról hónapra reménykedni, aztán csalódni, hogy most sem jött össze...


Aztán egy idő múlva szép lassan belevetettem magam a munkáimba, utazgattunk a férjemmel, külföldi munkát kerítettünk, külföldön is élünk egy darabig, ez teljesen elvonta a figyelmet a gyerekről...

Rájöttem, hogy gyerek nélkül is van Élet, kezdtünk arra "berendezkedni", hogy nekünk jó így is!


ÉS megtörtént a csoda : amikor nem törődtünk többé azzal, mikor születhetne már gyerekünk, éppen akkor lettem terhes! (A sok gyógyszertől, injekciótól nem!)

És ami a legfantasztikusabb : az első gyerek után szinte azonnal megint terhes lettem és megszületett a másik gyerekünk is!!!! :D


Sokat gondolkoztam utólag : talán pont a nagy gyerek utáni vágy okozhatott akkora görcsöt, amitől nem estem teherbe, de amikor abszolút nem foglalkoztam lélekben a gyerekkel, akkor feloldódhatott ez a görcs is?...


Sokan babonából nem vásárolnak előre gyerekholmikat : lehet ez is rossz "ómen" volt nálam?... (Lehet nálad is?)


Szóval, ha jótanácsot tudnék adni neked, akkor azt javasolnám : tüntess el minden babaholmit a közeledből és ne vegyél előre semmit!!!... Ne foglalkozz a baba-témával (tudom, ez a legnehezebb!) élvezzétek az életet a pároddal, mindazt, amit gyerekkel például nem tehetnétek meg!... Éljetek egészségesen, egyetek sok vitamint, erősítőt, de nem kell orvosokhoz járni, próbáljátok meg, hogy 1 évig nem foglalkoztok a baba-projekttel!...


Amint el kezdesz félni attól, hogy teherbe esel, tuti azonnal meg fog történni! (Miért?... Mert Murphy-törvénye is ezt diktálja : mindig az történik meg, amit a leginkább nem szeretnénk! Pl. most gyereket szeretnél?... Naná, hogy nem esel teherbe!... De amint nem szeretnél gyereket, azonnal terhes leszel!)


Gondolkozz ezen : nekem bejött! :D

2009. dec. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz.Igaza van.mármint abban hogy ha nem kell akkor jön...

A párommal csak párszor nem védekeztünk és most vagyok a 23.héten.

Félreértés ne essék imádjuk őt már most.nem is terveztük,sőt féltünk is nehogy...

Ugyhogy csak lazán!!

A babák tudják mikor kell jönniük:))))

A tiéd is jön majd csak még kivár,ne stresszelj!

2009. dec. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó ötlet előre vásárolni, ezzel csak magadat kínozod. Inkább írj neki naplót, rajzolj!


Nem a te elhatározásodon múlik! Jön, ha jönnie kell...nem tudod befolyásolni, csak várni.

2009. dec. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek: élvezd ki, amíg nincs, csináljatok olyasmiket, ami gyerek mellett nem fog menni. Ha ez kész, akkor fog kopogtatni a gólya!
2009. dec. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi kilenc évig próbálkoztunk, utána feladtuk, és berendezkedtünk arra, hogy nem lesz gyerekünk. Elegünk lett a kezelésekből, az időpontokhoz kötött szeretkezésekből. Inkább elkezdtünk mindenfélére költeni, még egy hosszú (egy hónapos) nyaralásra is befizettünk, hogy elkezdjünk végre élni. Várandósan jöttem vissza, most vagyok 30 hetes. :))) Régebben én is vásárolgattam, most tök jó, hogy egy csomó minden megvan, mert eléggé kiköltekeztünk. Még szerencse, hogy nem ajándékoztam el a dolgokat, mert már tervben volt. Már nem könnyezek esténként titokban, egy kis rugit magamhoz szorítva. Fel a fejjel, hamarosan neked is lesz babád. :)
2009. dec. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mi normális és mi nem...a jó ég tudja.:)

Sokan sokfélék vagyunk, ezerféle módon küzdünk meg a fájdalommal. Van aki higgadtabban, van aki kicsit szétesve. Senki felett nem lehet ebben pálcát törni.


Ha valami 'sorsszerű terápiának' fogod fel...tehát, hogy a lelkiekben és életmódban felkészült és felkészített dolgok bekövetkeznek: akkor értem, de nagyon jó ötletnek tartom a naplóírást, amit fent valaki javasolt. Én speciel jobbnak és mélyebbnek, mint a vásárlást.

Van egy olyan spirituális felfogás, mint pl. a 'Vonzás hatalma" (Lynn Grabhorn) könyv,hogy azt kapjuk, amire lelkileg koncentrálunk...ráadásul a módszertanában nagyon is támogatja, amit te csinálsz: hogy rendezzük be az életünket aszerint, mint ami a vágyunk.


Bevallom én erre képtelen vagyok, de remélem neked meghozza a szerencsét.:)

2009. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!