Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása okozhat terhességi tüneteket?

Figyelt kérdés

Szoptatás alatt is szedhető Diamillát szedtem, ez szünet nélkül szedendő, csak progeszteron van benne, nincsenek placebo-tabletták. Pár napja hagytam abba, azóta megjelent egy-két terhestünet. Menzeszem szülés óta (8 hónapja) nincs. Túlzás, hogy teljesen precízen szedtem a tablettát, volt, hogy késtem vele, esetleg kimaradt egy-egy szem, olyankor vigyáztunk, de hogy előtte mi volt, arra már nem is emlékszem.

Tesztelnem kéne, vagy betudhatom a tablettának? A betegtájékoztatón nincs semmi, ami erre vonatkozna.



2014. febr. 24. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit jelent nálad a terhestünet?

Nem mindegy, hogy szédülsz, hánysz.. vagy "csak" feszül a melled, görcsölgetsz...

Azaz, hogy "mindjárt megjön" érzésed van, vagy tipikusabb tüneted.

2014. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Néha van mindjárt megjön érzés is, de ezt eddig betudtam annak, hogy mindjárt megjön, csak éppen sosem jön. :D

Egyébként étvágytalanság, enyhe émelygés, a megszokottnál nagyobb fáradtság, a hentesnél hányingerem lett, gyomorégés - ezek eddig csak a terhesség elején fordultak elő velem.

Ha akarom, persze meg tudok magyarázni mindent mással is, csak feltűnő a dolog. Ma már férjem mondta, hogy gyanús vagyok neki.

Lehet, hogy már a fele pszichés, mert egyáltalán felvetődött a lehetőség. Tervezünk babát, de azért még várnánk pár hónapot, úgyhogy azt nem mondanám, hogy érezni akarom a tüneteket.

2014. febr. 24. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát így a helyedben mindenképpen ellőnék egy tesztet. :)

Ezek a tünetek inkább terhességre utalnak, minthogy a gyógyszer abbahagyása okozná őket.

2014. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy pisilni is gyakrabban járok, nem tudom, eleve vízműtelep vagyok...

Akkor veszek majd egy tesztet, aztán meglátjuk, végülis abból baj nem lehet. Egyszer még a gyógyszer szedése alatt teszteltem, akkor is hasonló dolgok jöttek egy hétig, akkor nem volt semmi, aztán szépen elmúltak az áltünetek is. Ezért is jutott eszembe, hogy talán a gyógyszer tehet róla.

2014. febr. 24. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!