Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A közvetlen munkatársamról ma...

A közvetlen munkatársamról ma kiderült, hogy terhes. Mi is próbálkozunk. Mit fognak szólni, ha én is bejelentem a terhességet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 4. 05:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jo esetben gratulálnak, rosszabb esetben mergelodnek, hogy hogy oldják mega. Ket hiányzó munkatárs problémát.
2014. márc. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez magánügyetek, azért senkinek sem kell lemondani a gyerekröl, mert a munkatárs IS terhes.
2014. márc. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Én a mostani helyemre úgy kerültem, hogy cégen belüli átpályázással átvettek egy kismama helyére. (Határozott munkaviszony) Be volt jelentve, hogy az osztályról még egy csaj menni fog előbb-utóbb, mert szeretnének babát. Eltelt fél év, határozatlan lett a szerződésem. Senkinek nem szóltam, hogy mi is babát szeretnénk, csak próbálkoztunk és sikerült. A főnökék jól fogadták és tudják, hogy amint összejön a kolléganőnek, ő is lépni fog. Szerintem a főnök is tisztában van azzal, hogy 25-35 év közötti, párkapcsolatban élő nőknél ez csak idő kérdése. Most a helyemre tuti, hogy férfit, vagy idősebb nőt vesznek majd fel:) De ez már az ő gondjuk, engem csak a baba érdekel. Szerintem ezen kár agyalnod, örülj, ha jön a baba.
2014. márc. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se agyalj ezen, mert nem a te gondod! Ezt a munkáltatónak kell majd megoldania! Legyél korrekt, szólj időben, ha kiakadnak, az csak őket minősíti! a te és a baba érdeke az első ilyen helyzetben!
2014. márc. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
már a kérdést sem értem, mi köze hozzá? :) jó esetben örüljön neki.
2014. márc. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

hasonló helyzetben voltam én is. azon a héten tudtam meg, amikor kolléganő bejelentette. Csak rólam tudták, hogy hónapok óta sikertelenül próbálkozunk, róla meg nem, elsőre össze is jött nekik.

A bejelentés pillanatában megállt bennem az ütő, de utána széttártam a karomat, hogy ez van, nem fogom elvetetni csak azért, mert valamivel később volt egy jó éjszakám, mint neki ;)

A főnököm nagyon kedves volt (egyébként is egy tündér), gratulált, azt mondta, örüljek a picinek, minden mást megoldani az ő dolga, azért ő a főnök.

Úgyhogy ezen ne parázz. Meg fogják oldani így vagy úgy.

2014. márc. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló helyzet volt, ráadásul egyikünknél sem számítottak rá. A főnökünk azt mondta, hogy mostantól erényövet rak mindenkire, nála lesz a kulcs. Szerencsére nem voltak mérgesek, tudták, hogy ezzel jár, ha nőket foglalkoztatnak. Aztán utánunk még ketten bejelentették, egy kolléganőm pedig a lombikot. Ekkor már azt mondta a főnököm, hogy mostantól senki haza sem mehet, berendez nekünk egy szállót a munkahelyen, mert ő ezt már nem bírja fejben tartani sem. :-)
2014. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván gondot jelent neki a helyettesítésed, de ha egy kicsit is emberből van, akkor tudja, milyen öröm az ilyen. Gondolom, neki is van családja, gyereke, magánemberként akár örül is más örömének.
2014. máj. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!