Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovutesztet használók! Tanácsot...

Ovutesztet használók! Tanácsot kérnék? Tuti biztosan mutatja ki az LH teszt a tüszőrpedést?

Figyelt kérdés

Most kezdem el használni, mert nem sokat fogunk tudni munka miatt együtt lenni a köv. hónapokban és időzíteni szeretném, hogy akkor tuti ne hagyjuk ki:-) Biztos hogy jó eredmény mutat? Kinek jött be eddig? Lehet olyan is hogy mégis van ovu amikor - a teszt?

Köszönöm előre is!


2009. dec. 13. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a legelső ovutesztetől ciklusban teherbe estem, szóval nekem bejött. Azt a stresszt is levette a vállamról, hogy a görbmémminden egyes esésénél azt higgyem: holnap lesz ovu, a ma estét nem szabd kihagyni!


A kérdésedre válaszolva: az ovuteszt az ovulációt kiváltó LH hormon pár órás csúcsát mutatja jó esetben - ha elkapod ezt a csúcsot. Előfordulhat, hogy pont nem találsz bele, a teszt negatív lesz, ugyanakkor mégis van ovulációd. És előfordulhat az ellenkezője is: méred az LH csúcsot, de az mégsem váltja ki az ovulációt valami okból.


Mindezzel együtt az ovuteszt az esetek döntő többségében megbízható, és a pozitív teszt után 36 órán belül, többnyire az első negatív napon bekövetkezik a tüszőrepedés.

2009. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

En amikor eloszor probaltam biztos voltam hogy peteeresem van mert ereztem es a tojcsis nyak is megvolt, de a teszt negativ volt aznap es az utana levo harom napban is. Aztan olvastam valaki tanacsat hogy o osszehasonlitja oket es amelyik napon a legerosebb a masodik csik, akkor szamitja a peteerest. Kovetkezo honapban aszerint voltak egyutt es baba lett.

En is megprobaltam, mar menstruacio elso napjatol minden nap kb a 19. -20. napig minden nap delutan ugyanabban az idoben csinaltam ez egyszer sem jott ki pozitiv eredmeny.az egyik csik mindig sokkal halvanyabb maradt. Pedig akkor is ereztem a peteerest meg a tojcsis nyak is megvolt.

Ugyhogy en sem ertem...

2012. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!