Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van ertelme beagyazodas utan...

Van ertelme beagyazodas utan E vitamint szedni, ha barnazok? Segithet a baba megtartasaban?

Figyelt kérdés

Dpo. 10-11. napja volt ma es tegnap, es azota barnazok. Minimalisat, de van. Tegnap este volt egy kis verzes, de tenyleg csak par csepp piros ver, azota es elotte kicsivel pedig nagyon enyhe barnazas van.

Ez mi lehet most? Volt beagyzodas, vagy elhuzo huzodik, vagy ha a barnazas nem mulik, akkor valoszinuleg nem is fog sikerulni a baba? A mult honapban ugyanigy volt, bar akkor sokkal erosebb volt a barnazas, es utana dpo. 14. napjan megjott az igazi verzes is.

Ha most hasonlo a helyzet, keszuljek fel, h most is igy lesz?

Most amugy szedem a baratcserjet is, es napi 100 mg E vitamint (tobbet nem mertem, mert sztem alapvetoen a meh ny.hartya vastagsaggal nem lehet gond, mindig jo bo a verzesem, tehat van minek levalnia). De most esetleg az segithetne, ha szednek tobb E vitamint? Vagy mi szuntethetne meg ezt a barnazast?

Legyszi az olyan kommenteket hagyjuk, h miert nem orvostol kerdem ezt, stb. A TI velemenyetekre es tapasztalataitokra vagyok kivancsi, esetleg praktikakra. Koszi.


2014. márc. 7. 16:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Az e-vitamin nem segít, a barnazaseg (főleg ennyi) hormonproblemara utalhat. Szóval inkább azt kellene megnezetni.
2014. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Segíthet, de talán egy hosszabb kúra után. Ártani szerintem nem árt. Azonban ha esetleg baba van, meg amúgy is, ha ilyen barnázás van, jobb dokihoz menni és megtudni mi az oka. Drukolok!
2014. márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
nem progeszteron pótlás kell. Valószinüleg beágyazódás sincs meg megtermékenyülés sem. A mensi elötti barbázás általában progeszteron hiány miatt van. Nézesd meg és fel fognak rá irni gyógyszert.
2014. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Kedves utolso: most biztos vagyok benne, volt megtermekenyules. Egy eve figyelem magam, es tavaly jan., febr.-ban volt p.e. Nekem mindig egyertelmu p.feszek fajdalom jelzi (es mindig csak bal o.-n) meg a ho emelkedese. Tavaly marc-tol iden jan-ig nem voltak ilyen tuneteim, igy biztos vagyok benne, h nem volt p.e. De most volt, es jokor is voltunk egyutt a ferjemmel (a fajdalom elott kb fel nappal)
2014. márc. 7. 17:39
 5/22 A kérdező kommentje:
De felek, most is mi lesz, ha ez a barnazas nem mulik el... Szedem a b.cserjet, napi 2-vel, az prog.novelo. De tobbet nem tehetek. Ha most elmennek orvoshoz mit tudna tenni igy gyorsan? Megnezni a hormonszintet? Vagy u.hanggal mar kiderulne, h van-e vmi a mehben, amit meg lehetne vedeni prog-nal? Hetfon kellene megjonnie. Vagy ha most csinalnek egy eros erzekenysegu tesztet, az jelezne, h egyaltalan erdemes-e aggodni?
2014. márc. 7. 17:46
 6/22 anonim ***** válasza:

Amíg nincs legalább petezsák, addig nem fognak adni utrogestant, mert orvosi hiba egy esetleges méhen kívüli terhességet fenntartani, hisz életveszélyes.

Ha valamit szedni akarsz akkor inkább terhesvitaminra állj rá, mert abban folsav is van (és e-vitamin is), plusz magnéziumot szedj mellé, sokaknak az is segít a barnázásra.

A legfontosabb, hogy pihenj amennyit tudsz, no házasélet amíg a doki nem lát petezsákot! Sok sikert+

2014. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem 100 %, hogy volt megtermékenyülés. Még az sem garancia rá, hogy érezted a peteérést és jókor is voltatok együtt. Sajnos én is azt mondom, hogy a mensi előtti barnázás hormonproblémára utal. Amíg az nincs kezelve, kevés az esély babára.
2014. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
egészsges pároknál jókor való együttlétkor is csak kb 20% ze sély a terhességre, tehát ezt nem tudhatod történt-e megtermékenyülés, egyáltalán nem törvényszerű attól hogy volt peteérsed és voltatok is együtt. Ezt sneki nem tudja elöre. Ráadásul progeszteron hiány mellett még kisebb rá az esély. ha bebizonyosodik a vérvételen a progeszteron hiányt akkor kapsz rá potlást a ciklus második felében. igy nem elsz barnázás és ha csak ennyi volt a gond akkor a baba is siekrülni fog.
2014. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
a teszt még korai atz orvos nem lát semmit az 5. hétnél elöbb. A barátcserje nem midnenkinek jó, söt sokaknak csak zavart okoz, pont barnázást föleg. Tehát lehet attól van. Elöször nézesd majd meg a hormonokat és aszerint szedj vagy ne szedj rá amit az orvos ajánl. A progeszteront 21. nap körül kell nézetni most már nem. majd a következöben.
2014. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat. Elegge el vagyok keseredve, de akkor most nem tehetek mast, mint hogy varok. De ugy erzem, most sem fog osszejonni es jovo heten jon majd a mensi. En meg sirok majd, mint a zaporeso.

Eddig nem viselt meg ennyire a sikertelenseg, mivel tudtam, hogy p.e. sem volt, de most hogy lett volna 2 jo honap, es mindketto teljes kudarc, ez most nagyon megvisel.

Es tartok attol, hogy most megint nem lesz p.e. egy evig. Tavaly sem volt. Igazabol erdekes, edesanyammal pont ez tortent annak idejen. Neki is csak telen van p.e.-re, igy lettem en novemberi, a hugom meg oktoberi. Ok is hiaba probalkoztak egy evig elotte, utana jottek ra csak az orvosok, hogy az ev csak egy bizonyos szakaszaban termekeny. Ugy nez ki, en is igy vagyok.

Es akkor most megint varjunk egy evet? Addig megszakad a szivem a baba utan.

Iden mar 29 eves leszek, parommal 8. eve vagyunk egyutt, es mar 1 eve nagyon vagyunk babara.

Bocsanat a panaszkodasert, de most nagyon nekikeseredtem.

2014. márc. 7. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!