Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriózis! Hogyan derült...

Endometriózis! Hogyan derült ki, milyen tünetek voltak? Milyen kezelés segített? Baba hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.nekem az volt.endmometriozis harom honapja volt a mutetem.ugy derult ki h nagy fajdalmaim voltak alandoan foleg akor mielott megjott egybe a vegbel kornyekevel .alandoan gyulladasban voltam hol petefeszek hol meh es nem estem teherbe. Mutet utan felborultak a ciklusaim es meg mindig varok a babara.turelmetlenul.
2014. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bocsi, engem is érdekelnének a válaszok
2014. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok! 3 éve műtöttek endometriózissal, nagyon sok orvosnál jártam, és nehezen derült ki, de mire kiderült, már tojás nagyságú volt, mire megműtöttek nagyobb almányi lett, és a hasfalamra is ki volt rakódva. Ezzel együtt a baloldali petefészek felét is kivették. Viszont a bal oldali petefészkem elzáródott :(

Ezután fél év hormonterápia, mert nem volt akkor párom, akivel gyereket vállalhattam volna. Utána egy évig szedtem fogamzásgátlót, mert elkezdett kiújulni.

Jelenleg 5 hónapja próbálkozunk a babával, és nagyon reménykedem!

Van egy barátnőm aki simán spontán teherbe esett már másodjára! úgy hogy endometriózisa volt, az orvosok is csodálkoznak!

Szóval ne aggódjatok!

Úgy gondolom, hogy nekem egy nagy adag stressz is közrejátszott a kialakulásban.

Egészséges táplálkozás, sok mozgás nagyon sokat javít az ember egészségén. Persze emellett is visszajöhet a betegség, de azért tegyük meg, ami tőlünk telik!

Áprilisban megyünk orvoshoz ha addig nem jön össze a baba, és utána akkor először inszeminációval, majd lombikkal próbálkozunk. Írjatok privit is nyugodtan, ha tudok szívesen segítek.

2014. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem egy éve műtöttek meg, jövő héten kapom az utolsó, hatodik gnrh szurimat, utána indul a babázódás:)

2014. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! Ti természetes úton fogtok próbálkozni vagy inszeminációra mentek?
2014. márc. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!