Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet olyan, hogy vetélés...

Lehet olyan, hogy vetélés után rendbejönnek a hormonok és már nincs progi hiányom?

Figyelt kérdés

1. babával semmi gond nem volt. 2.-kal elvetéltem, erősen az a gyanum, hogy progihiány miatt. 7 hetes koromtól folyamatosan gyengén barnáztam, illetve legtöbbször élénk piros maszatolásom volt, de nagyon kicsi. 12 hetesen vetéltem el. Külföld- nem csekkoltak, nem adtak gyógyszert, itt nem adnak. 3.-kal ugyanaz történt. 7 hetesen volt egy pötty piros, a terhességi tünetek elmúltak, következő héten magán ultrahang kimutatta, nincs szívműködés. A terhességet műtéttel kellett befejezni. Két terhesség között legalább 2 nappal, de volt, hogy 5 nappal mensi előtt barnázni kezdtem. 5 hónap telt el a két terhesség között. Ráadásul össze-vissza jött meg. 2 vetélés előtt 28-29 naposak voltak a ciklusaim, két vetélés között váltakozva 30-26 naposak. Első vetélés után 31 napra jött meg, most megint 31 napra jött meg. De most nem barnáztam előtte. Azt hittem fogok, mert tegnap először barnáztam, aztán estefelére már gyengén, de élénk piros is volt.

Ha a vetélés, vagy akár egy síma normál lefolyású terhesség bekavarhatja a hormonokat, akkor akár rendbe is teheti, nem? Megannyiszor hallom, hogy valakinek normál terhesség után is bekavarodott a rendszer. Olyat még nem hallottam, hogy rendberakta volna, de előfordulhat, nem?


2014. márc. 13. 07:40
 1/2 anonim ***** válasza:
egyéltalán nem biztos hogy progi hiány okozta, lehet csak természetes szelektálódés volt. egyébként a hormon szintek minden ciklusban változnak. sosem egyformák.
2014. márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen progeszteronhiany, okozhatja meg mas hormongond is (a vetelest is, es a barnazast is). Ha hormongond, akkor egy terheseg nem "rakja rendbe".

Meg sajnos ott van az a lehetőség is, amit az előző válaszoló irt, es mondjuk sajnos nem volt egészséges a baba.

2014. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!