Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Uh-s peteérés figyelést...

Uh-s peteérés figyelést SZTK-s doki is csinál? Ti hova jártok: sztk vagy magán doki?

Figyelt kérdés
A városban ahol lakom (nem túl nagy város) 1 magán nődoki van és neki nincs csak hasi uhja és 10.000 ft egy vizsgálat. Évente a rákszűrésre hozzá járok. De most hogy a babával próbálkozunk 11 hónapja úgy gondoltam, hogy kérek időpontot az sztk-s dokitól, majd a peteérem környékére és megnézetem hogy minden ok-e. Mert peteérésem az van, érzem mindig és használok ovu tesztet is, de hogy megreped-e a tüsző abba már nem vagyok biztos mert 1 évvel ezelőtt, amikor még nem voltunk a baba témán az sztk-s doki egy 5,5 cm-es cisztát látott egy rutin vizsgálaton. Mondta, hogy valószínű azért alakult ki, mert nem repedt meg a tüsző, majd a mensivel távozik, így is lett a következő vizsgálatnál kisebb lett. A napokban arra jutottam, hogy lehet hogy ezért nem esek teherbe, mert lehet hogy sose reped meg a tüszőm....Szerintetek egy sima sztk-s dokihoz ha elmegyek ezzel. hogy figyeljük uh-val a peteérést, akkor nem fog elküldeni? olyat is olvastam itt hogy az illető tüszőrepesztő injekciót kap és azt csak magán doki adhatja. Ez igaz? Ti hova jártok? köszi :)

2014. márc. 14. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sztk-s dokihoz jártam. 3 hónapon keresztül nézte a pémet. A tüszőrepesztőt nem tudom kiírhatja-e, nekem szerencsére nincs rá szükségem.
2014. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi!
2014. márc. 14. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Én magándokihoz járok, de úgy gondolom, hogy az SZTK-ban is kell, hogy végezzenek ilyen vizsgálatot. Persze nem az elején, hanem ha minden más (hormonok, stb) rendben van.


A tüszőrepesztő szurit meg szerintem bármelyik nődoki felírhatja, az sztk-s is. (7500 FT-ba kerül egyébként, én ebben a hónapban váltottam ki). Ehhez viszont peteérés figyelés kell, nem csak úgy beadni.


Minden más rendben van nálad? Hormonok, átjárhatóság, stb?

Párod is rendben van?

2014. márc. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
még nem voltak komolyabb vizsgálatok, azt mondta a doki majd egy év után....sima nőgyógyászati vizsgálat volt ahol mindent rendeben talált. Voltam erre irányulóan vérvételen és vizelt vizsgálaton és ott is minden rendeben volt. Endokrinológusnál igaz hogy 2 éve voltam, nem e miatt és akkor mindet rendeben találtak a TSH-m 1,8 volt. Úgy tudom 2 alatt kell lenni a babához, de olyat is olvastam hogy az 1 körüli érték a jó...szóval nem tudom, ez rég volt lehet el kellene megint mennem. Párom még nem volt, igaz neki már van 2 gyereke az előző házasságából, de tervezzük hogy ő is elmegy egy vizsgálatra. Eddig ennyi volt még, próbáltam nem rágörcsölni, de már lassan egy éve nem jön össze, gondoltam elmegyek középidőben hogy mint lát a doki és elmondom neki hogy a babával próbálkozunk és majd ő megmondja hogyan tovább...
2014. márc. 14. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Én magándokihoz jártam, de be a kórházba, ahol dolgozik, így nem adtam pénzt sosem, mert a munkaidejében hívott be mindig. Szerintem jobban jársz ha nem magánrendelésre mész, még annyi pénzt kell úgyis tolni nekik a vizsgálatoknál, azt a 3 perces vizsgálatot megcsinálják neked ott is.

Ja, és nyugodtan mondd, hogy másfél éve próbálkoztok, de nem jön össze. Ne hagyd magad azzal a hülye szöveggel lerázni, hogy majd jöjjön vissza pár hónap múlva...

Egyébként attól hogy megreped a tüsződ, még lehet olyan eset is, hogy nem elég nagy, abból sem tud baba lenni) Szóval annyira bonyolult dolog ez a gyermeknemzés egyébként. Sok sikert!

2014. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem kedves utolsó! igen más is mondta azt hogy mondjam hogy már több mint egy éve nem jön össze, hisz a doki úgy se tudja, mert amúgy nem foglalkoznának velem. Igen azt olvastam hogy lehet hogy a tüsző sem megfelelő méretű...szóval tényleg annyira bonyolult az egész és annyi minden lehet...köszi a biztatást!
2014. márc. 14. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát igazán nincs mit, tudom, hogy nektek is sikerülni fog. Mi majdnem két évet vártunk rá, pedig minden eredményünk jó volt, hsg-től kezdve már minden kellemetlen vizsgálaton átestem. Szóval az is lehet, hogy az égvilágon semmi bajotok sincs, csak valahogy még nem akart sikerülni.
2014. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!