Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő után megbízható a...

Mennyi idő után megbízható a terhességi teszt? Olyan tesztet csináltam, amire az van irva, h már az első nap ha késik a mensi meg lehet csinálni és elvileg kimutatja.

Figyelt kérdés
De mi van akkor ha csak pár napja vagyok terhes? Úgy hallottam, h olyan 14napos terhesség kell ahoz, h a teszt kimutathassa. Mennyire igaz ez? Köszi a válaszokat!
2009. dec. 14. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Így van, kell a két hét általában.


A terhességi teszt a HCG nevű hormon mennyiségét méri, ami csak terhesség esetén termelődik, ráadásul beágyazódás után. A beágyazódás meg a fogantatás utáni 10. nap körülre fejeződik be, és még ekkor is kell pár nap, mire a HCG mennyisége a teszt által is kimutatható értékre nő. Ez minimum 2-3 nap.


Ekkortájt szokott kimaradni a vérzés is. Azaz először akkor érdemes tesztelni, ha a vérzés nem jön meg, vagy már pár napja késik, korábban nem.


Vannak nők, akiknek a petéje korábban érik meg és szabadul ki a tüszőből, mint a nagy átlagnak. Ők a nem várt vérzés előtt már napokkal is tesztelhetnek pozitívat, de ez inkább kivétel, mint szabály.


Én a fogantatás utáni 12. napon teszteltem nagyon halvány pozitívat 10-es érzékenységű teszttel. Egy héttel később már 25-ös érzékenységű teszttel is er, reggeli pisibőlős pozitív volt, délutáni pisiből is.


22h km

2009. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na, csapó kettő.


Én a fogantatás utáni 12. napon teszteltem nagyon halvány pozitívat 10-es érzékenységű teszttel, reggeli pisiből. Egy héttel később már 25-ös érzékenységű teszttel, délutáni pisiből is pozitív volt, mert a HCG mennyisége a kezdetek után nagyon gyorsan nő.

2009. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha mondjuk a 28.nap előtti napokban lettem terhes akkor azt a 33.napon még nem tudja kimutatni a teszt?Ugyanis akkor teszteltem,de negatív,és már a 35.napnál járok és semmi.
2009. dec. 14. 22:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden nőnél más és más tempóban növekszik a HCG mennyisége. Nekem már 12 nap is elég volt a pozitív teszthez, de van, akinek három hét is kell a fogantatástól, mire a teszt pozitívat mutat.


A másik lehetőség, hogy sajnos nincs baba, nincs HCG, ezért negatív a teszt.

2009. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, 7 nap még rémesen kevés egy potitív teszthez! Hiszen - ismétlem - ekkor a baba még be sem ágyazódott, a HCG még nem termelődik, tehát nincs mit kimutasson a teszt. A 12-14. nap előtt semmi esélyed pozitív tesztre.
2009. dec. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A beágyzódás az együttlét utáni 7-12 napon történik meg. Ezért szokták azt mondani, hogy két héttel utána teszteljünk, mert a beágyazódást követően néhány nappal termelődik annyi HCG a szervezetben, amit már kimutat teszt. VAgyis ha viszonylag szabályos a ciklusa valakinek, akkor ez pont a köv. menstruáció idejére esik. Ha csak pár napja vagy terhes, akkor ahhoz képest számolj, és tesztelj. (Értelem szerűen, ha megjön közben, akkor már nem kell...)
2009. dec. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs kicsit itt hagytam a gépem, nem láttam, hogy már enn

yien írtak... 22:16os

2009. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!