Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, inszemesek?...

Lombikosok, inszemesek? Felesleges probálkoznunk?

Figyelt kérdés

A férjemnek 2012-ben azoospermiát diagnosztizáltak,kijelentették,h nem lehet közös gyermekünk,mert nincs a férjemnek spermája.Mi ragaszkodtunk a herebiopsziához,találtak jo minőségű spermiumot,az első 2 lombikot azzal csináltuk,6,7,8 sejtes embrioink lettek.A 3. lombik előtt csináltattunk egy spremavizsgálatot a 0-ból 2,7millio spermaszámunk lett.10% gyorsan mozgó, 10% lassan mozgo,a biologus szerint bőven elég lombikhoz.A 3. lombikot friss spermából csináltuk.3embriot visszaültettünk és nem maradt meg.:( De sajnos non vékony volt a nyálkahártyám.

Esetleg nem lehetne megprobálkoznunk inszemmel?Soha nem volt inszemünk,de nagyon sokminenkinél hallottam,h spontán sikerült.


2014. márc. 23. 21:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Az inszemet nem csinálják meg bizonyos spermaszám alatt (most nem tudom mennyi, de nyilván a doki felajánlotta volna - van olyan ismerősöm, akinél "ismeretlen eredetű meddőséget" állapítottak meg, és amíg várt a sorára a lombik-várólista miatt, kérdezte a doki, hogy szeretnének-e inszemet. De kérdezz rá legközelebb)


Nyálkahártya vastagításra nekem a gránátalma és a vörösbor (jó minőségű) jött be a második lombiknál.

2014. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nekünk 5millió alatti számot mondtak, hogy az alatt már tuti nem csinálnak inszemet. Az 5. inszemre voltam épp stimulálva, mikor határérték lett a spermaszám (5 és 6 millió között valahol), és a doki azt mondta, ha már ott vagyok, megcsinálja, de ehhez ne fűzzek túl sok reményt, nem is sikerült..


Ezzel szemben viszont 1 árva spermára van szükség a babához, szóval minden lehetséges. :)

2014. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Lombik után inszeminációval próbálkozni olyan, mintha szándékosan hátrafelé indulna el valaki, pedig a cél előtte van.

Nem az eljáráson, hanem a méhnyálkahártya vastagságán lenne célszerű változtatni. Hány mm volt egyébként?

2014. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Igaz, már 12 éves történet, de azért elmesélem. Egy ismerősöm férjénél komoly gondok voltak a spermaszámot és minőséget illetően. Pontosan nem tudom, hogy mi volt a gond, nem akarok hülyeséget írni. 5 sikertelen lombik után ovost váltott a pár. A 6. lombiknál, amikor a petesejteket akarták leszívni, nem voltak elég nagyok, így a doki azt javasolta, hogy ezt a hónapot engedjék el. A csajszi mondta a dokinak, hogy ok, de ha már itt van, csináljanak egy inszeminációt, vesztenivalójuk nincs. A doki megcsinálta. Ebből az akcióból ikreik lettek, egy fiú egy lány. És ami még nekem nagyon tetszik a történetben, hogy időre születtek, az egyik baba 3 kilóval, a másik 2,1 kilóval. Anyuka meg 153 cm magas. :)Az a pocak nem volt egyszerű :)
2014. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nekem az orvos írt fel ösztradiolt, az inszemes ciklusom első felében kellett szednem nyálkahártya vastagítás céljából. Nem tudom, beültetéses ciklusban nem adhatnak ilyet? Ha úgy általában vékony a nyálkahártyád, miért nem írtak fel valamit az erősítésére?

Valószínűleg még így is alacsony a spermaszám, azért nem ajánlották még az inszemet, de azért rákérdezhetsz vagy kérheted, vesztenivalótok nincs.

2014. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ilyen kevés spermával nem csinálnak inszemet, de örülj, hogy lett ennyi és így nagyobb az esély a lombiknál.
2014. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
köszönöm,h írtatok.Hát nekünk már az a csoda,h a 0-ból egyzsercsak 2,7 millio lett.Bár a 0 is ugy volt,h látóterenként volt 1 spermium.Lelkiekben kivagyok.Már 4 éve küzdünk.Az inszem egy gondolat volt....dehát lehet hülyeség.
2014. márc. 23. 22:15
 8/22 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek, de irirgykedem is. Nálunk teljesen azoospermia van, csak a bioptátumban volt bármi is, abban is kevés használható sejt. 4,5 évet vártunk,d e lett egy fiunk. Többet szerettünk volna, de sajna nem jött össze.
2014. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
9mm-es volt a nyh-m,ha nem kapok hormont akkor olyan 12-14mm körül van a nyh-m.A lombikos orvosom azt mondta h nincs gyógyszer a nyh vastagitásra.
2014. márc. 23. 22:24
 10/22 A kérdező kommentje:
keves utolsó,gatulálok a kisfiahoz!Én egy babéval is beérném:(
2014. márc. 23. 22:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!