Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha teherbe esek, és nincs...

Ha teherbe esek, és nincs fizetve a tb-m, akkor nem fogok kapni semmit? Visszamenőleg befizethetem?

Figyelt kérdés
Megélhetési támogatást kapok,tanfolyam által (nem segély,nem keresetpótló juttatás!),és magam után kellene fizetnem a tb-t,de 5hónapja nem fizetem.Ilyenkor mi van?Nem jár semmi?

2014. márc. 26. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Azt be kell fizetned mindenképpen, mert be fogják hajtani és még büntit is kapsz. Gyest fogsz kapni. De mondjuk biztos, hogy a semmire akarsz gyereket vállalni?
2014. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha be is fizeted visszamenőleg, attól nem fogsz gyedet kapni. Csak GYES fog járni es a csaladipotlek.
2014. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Eléső! Egyáltalán nem biztos hogy a semmire vállalják, mivel sokan nincsenek bejelentve de ettöl még jó pénzt keresnek tehát meg van a háttere a baba vállalásnak, vagy lehet külföldön dolgozott és onnan is lehet jó pénz. Persze azt nem árt ha az ember fizeti maga után a TB-t, hogy ne legyen ilyen gond hogy egybe kell fizetni....
2014. márc. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan jol keresne, akkor nem okozna gondoz a tb fizetése, utolsó, nem gondolod? A megélhetési tamogatas azt jelenti, higy munkanelkuli, nem is rövid ideje.....
2014. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Erősen kétlem, hogy lenne pénzük mert akkor tudta volna fizetni a tb-t Az adócsalókról meg mit mondjak. Nem fizet semmit be, meglopja az összes többi embert, utána meg pénzt szeretne. De itt szerintem nem erről van szó.
2014. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Látom itt sokan nincsenek ezzel tisztában.


Én nem fizettem a tb-t vagy 2,5 évig. Utólag behajtják, a többedik értesítő után. Én esetemben 2,5 év után.

Be kellett fizetnem egyben 140ezer forintot. Kamat nem volt rajta sok, kb 2,5 évre 5-10.000ft között.

Gyereket szülhetsz, és vállalnak is az orvosok nem kell fizetned a szülésért. De a fentmaradó tb havi összegeit ígyis-úgyis behajtják.

Érdemes most valahogy félretenni rá, hamar összegyűlik.

2014. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Be kell fizetni visszamenőleg is. A többiről itt:

[link]

2014. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 3/7


Persze milliomos csak közben mégis felveszi a segélyt,és csak azért nem fizet 6500Ft-os TB, mert nincs kedve. Nagyon reális.

2014. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem egy ilyen van higgyétek el, mert ugy van vele hogy ugysem törtnik vele semmi baj.... Nem egy ilyennel találkoztam már a rendelőben, a ruha és az ékszer ami rajta van kb fél millió vagy több, de tb-jük az nincs és sopánkodnak hogy akkor most velük mi lesz és nem kisebbségről van szó (Bp II. kerület).....
2014. márc. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De ő pontosan tudja, hogy nem fizeti és nem véeltlenül kap megélhetési támogatást sem.
2014. márc. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!