Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezményt az apa...

Családi adókedvezményt az apa érvényesítheti a magzatra? Ha az anya venné igénybe, az visszamenőleg (az szja bevallással-2014-es és 2015-ös, ill. ekkor leadandó) érvényesíthető?

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Azt hiszem magzatra nem, főleg ha nem is vagytok házasok azt hiszem. De ha már megszületett akkor lehet neki is. Legalábbis így emlékszem.
2013. dec. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tica0121 ***** válasza:
46%
ÉrvényesÍtheti a magzatra az apa is! Nem kell házasnak lenni hozzá! És visszamenőleg is érvényesítehető, kell hozzá egy orvosi igazolás, hogy mikor volt 91. napos a magzat!
2013. dec. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
csak azért mondom h nem ha nem házasok mert mi idén januárban voltunk bent az adóhivatalban mert előző évben apa tudta érvényesíteni a magzatra de utána már nem hagyták...ott tájékoztattak erről h mivel nem vagyunk házasok magzatra nem, de ha megszületett a gyerek akkor lehet. Így is volt. Visszamenőleg meg majd májusban adóbevalláskor lehet kérni. Ezt is így fogjuk csinálni. Szóval én csak a saját példámat tudom elmondani.
2013. dec. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet hogy akkor nem, ha nem vagytok házasok, de különben apa is érvényesítheti a magzatra. Nálunk is a férjem kapja. 34 hkm
2013. dec. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Én is ezt a választ kaptam akkor ha házasok lennénk akkor kaphatná a magzatra is. De h azóta is így van azt nem tudom...Majd ha legközelebb terhes leszek elárulom (házasok vagyok azóta, ja és persze ha lesz még ilyen) :D
2013. dec. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az apa csak akkor érvényesítheti, ha a férjed.

Ha az anya dolgozik terhesség alatt, akkor minden probléma nélkül igénybe veheti, nem kell visszamenőleg. Ha nem dolgozik, akkor amúgy sem lehet adóbevallásból, mert nincs adó.

Ha viszont az anya dolgozik, de eddig nem vettétek igénybe, akkor igen, az adóbevallásnál vissza lehet igényelni.

2013. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, mármint magzatnál csak akkor igényelheti apa, ha a férjed.

Születés után az apa, mindegy, hogy házasok vagytok-e.

2013. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!