Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki az első baba után gyorsan...

Aki az első baba után gyorsan teherbe esett (gondolok itt 14-15) hónap különbségre a két baba között) az hogy viselte a dolgot? Megtarthatta a babát? Egészséges lett? Rendben ki tudta hordani?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom, jelenleg 1 hete késik. Szülés utáni 6 hét után rögtön menstruáltam szoptatás alatt is, napra pontosan. Óvszerrel védekeztünk. Sok volt a stressz az elmúlt hónapban (haláleset a családban) így szerintem emiatt késhet.De ha mégsem, nagyon félek. Megijedtem. Nem vagyok még felkészülve egy 2. babára, azért is védekeztünk. Eléggé megviselt lelkileg a szülés, félnék tőle még egyszer, ráadásul ilyen hamar. Akinek van tapasztalata, kérem írja le. Előre is köszönöm!
2014. márc. 28. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiam apja és a nővére között egy év a korkülönbség! Az anyuka szülés után szoptatott és fogamzásgátlót szedett, ennek ellenére terhes lett, megtartotta, rendben zajlott a terhesség és a szülés is,nem volt semmi gond!
2014. márc. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a bátyám és köztem 10 honap korkülönbség van.

rendben volt minden anyumnál, mindketten egészségesek vagyunk.

férjeméknél és igy jöttek sorba a fiuk (3), egyikkel sem volt semmi komplikácio.

2014. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10hónap? Az kemény, félre ne érts nem bántásból, de ugy a terhesség 10hónap (40 hét), nyilván megszülethet hamarabb a baba, de ha nem volt koraszülés akkor a 6hetet sem várták meg!
2014. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, tudom. :) igazábol anyum mindig hozzáfüzi, hogy 10 honap és 17 nap

(emlékszem általános iskolában mindig azt kérdezték tölünk, hogy ikrek vagyunk e, mondtam hogy nem, erre ök megkérdezték hány éves vagyok én és hány a bátyám, 10 éves vagyok én, és 10 a bátyám :)) ezzel még jobban összekavarodtak, én április végén születtem, a bátyám meg junius elején. :))

2014. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14-15 hónap egyáltalán nem gyors teherbeesés. Rengeteg gyerek van ahol 2 - 3 év korkülönbség van, teljesen átlagos .
2014. márc. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi mindenképpen akartunk kistesót, kis korkülönséggel. Szerencsére sikerült is 2 év van a fiaim között. Ha véletlenül előbb estem volna teherbe, semmiképpen nem vetettem volna el, csak azért mert nem akkor jön, amikor mi akarjuk.

Egészségesek mindketten. A kis korkülönbség nem ok arra, hogy ne legyen egészséges. Császárnál van az, hogy a szülés között illik 2 évet várni, de pl. egyik barátnőmnél 23 hónap van a gyerekei között. Az első császárral született, míg a második spontán szülés volt. Senkinek nem lett baja.

Mellesleg, per pillanat nem akarok 3. babát, de a múlkor azt hittem terhes vagyok. Egy percig sem gondoltam arra, hogy elvetetném.

2014. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszoló a 14-15 hónapot úgy számold, hogy abból 9 hónap a terhesség. Jelenleg 5 hós a babócám. szóval hozzáadva a 9 hónapot lenne 14 hónap köztük. szerintem ez elég korai.
2014. márc. 28. 12:04
 8/10 anonim ***** válasza:
3 hónapja szültem...tegnap teszteltem fél perc után még negatív volt úgy véltem tuti az. Ma megnéztem és 2 csík van rajta. Mi is óvszerrel védekezünk. De azért beparáztam :-D
2014. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekünk 16 hónap van köztük, és nagyon jó így! fantasztikus testvérek és kis korkülönbség miatt a szülés is nagyon könnyű volt!
2014. márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Kedves hármas! Ismersz olyat, aki kivárja a hat hetet? Én nem nagyon... Mi a második héten már szeretkeztünk, mert kívántuk egymást.
2014. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!