Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pontosan mikor érdemes együtt...

Pontosan mikor érdemes együtt lenni, ha az ember babát szeretne?

Figyelt kérdés
Sok mindent olvastam a peteérésről, annak tüneteiről, ovulációról, tesztekről, ennek ellenére mégis tanácstalan vagyok. 9 hónapja próbálkozunk a párommal, sajnos eredménytelenül. Pár napja voltam hormon vizsgálaton, minden rendben. Házilag elvégezhető sperma teszt szintén jól sikerült. Érzem a peteérést megelőző fájdalmakat, de ezek nem mindig ugyanakkor vannak. A nemszeszem is hol késik, hol korábban jön meg, átlag 30 napos ciklusokkal. pl. a www.ciklus.hu szerint 31 naposak az átlagos ciklusaim 9 hónap adatai alapján. Legutóbb április 2-át határozott meg lehetséges időpontnak, de nekem már március 30-án pozitív lett az LH tesztem, ami 31-én még sötétedett. A fájdalmat is kb. 03.30. 15:00-tól, 03.31.12:00-ig éreztem, ami a hajnali órákban erősödött. Nedvesebb nap és derék fájás is 03.30-án délutántól volt. Több nőgyógyász is óva intett a gyakori együttlétektől, mondván a spermiumnak 2-3 nap kell, mire megérik. Ennek ellenére 03.29-én és 03.31-én is együtt voltunk. Nektek mik a tapasztalataitok? Válaszaitokat előre is köszönöm!

2014. márc. 31. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két-három naponta az egész ciklus során. Ugyanis sok nö nem a szabályos idöben tud teherbe esni, hanem a menzesz elött közvetlenül, a menzesz után, söt van, aki a menzesz alatt a leginkább termékeny.


Ha viszont úgy érzitek, hogy valami probléma van, akkor forduljatok orvoshoz.

2014. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kalkulátor :)


[link]

[link]

2014. márc. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem hüvelyi ultrahanggal nézték ( [link] hogy most ér egy pete, hétvégén már csinálhatjuk, a spermium meg asszem 3 napig életképes és tud várni, ha hamarabb kezdenénk
2014. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy a lényeg kedves kérdező, hogy ne görcsölj rá és felejtsd el a mindenféle számolásokat. Tapasztalat... fél éven keresztül jegyeztem írtam, betartottam ami a nagy könyvben le volt írva.. és tudod mikor fogant meg a picur? Menzeszem előtt 1 héttel amikor úgy voltunk együtt a párommal, hogy 1 percre sem járt ez az egész a fejembe. És a mai napig nem tudom mi lehetett a "pontos" időpont, csak ,hogy kb. mikor volt. De nem is bánom. Rágörcsöltünk, túlságosan...

Jönni akart és most már itt virgonckodik a pocimban. :) Pedig PCO-s vagyok... ;) És még a progi szintem is alacsony volt, mégis itt van és élni akar. Jön, amikor úgy érzi jönnie kell. ;)

kopkopkop

2014. ápr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 4. Válaszadó! Szívből gratulálok a babátokhoz! :-) Ahogy írod, Nektek valóban nem volt könnyű dolgotok. Nekem ez az első számolós, tesztelős hónapom. Korábban úgy voltam vele én is, hogy jön, ha jönni akar, de már úgy gondolom, lehet nem tettem meg mindent, amit korábban esetleg megtehettem volna. Könnyű azt mondani, ne görcsöljek rá, de pontosan mit is jelent a rágörcsölés? Hogyan tudja az ember kiverni a fejéből, hogy ne gondoljon rá?
2014. ápr. 1. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!