Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló mellett terhesség?

Fogamzásgátló mellett terhesség?

Figyelt kérdés
Szóval hallottam már mindenféle történetet arról, hogy nem vették észre a terhességet mert a fogamzásgátló hatására a megvonásos vérzés mindig jelentkezett. A kérdés az lenne, hogy ez mennyire mérvadó? Gyakori, hogy ha valaki fogamzásgátló mellett esik teherbe mégis megjön mellette a vérzés, vagy ettől fogva megszűnik a megvonásos vérzés is..?

2014. ápr. 5. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

én rendszeresen szedtem,de furcsán éreztem magam.mensi előtt csináltam tesztet,pozitív lett.abbahagytam,megjött a megvinásos ezzel el is ment a baba.de kellett műtéti befejezés.ez az előző ciklusomba történt

19/l

2014. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki a fogamzásgátló szedése alatt mindenre figyel, amire figyelni kell és mindent betart, amit a szedéssel be kell tartani, akkor mondhatni iszonyatosan ritka, hogy valaki fogamzásgátló mellett lesz terhes.

Csak sajnos sokan nem szedik megfelelően (kimaradnak szemek, vagy pótolja, de csúszva, tehát időn túl), vagy nem figyelnek egy csomó mindenre a szedés közben (pl. antibiotikum, hasmenés, hányás), amitől ugye a betegtájékoztatóban is leírják, hogy csökkenhet a fogamzásgátló hatása, tehát teherbe lehet esni. És ha ők nem védekeznek ilyenkor pl. óvszerrel kiegészítve, akkor ők lehetnek terhesek. Mivel a gyógyszer nem véd megfelelően. De erről nem a gyógyszer, hanem a szedője tehet.

És van olyan, hogy valaki terhes és jelentkezik a megvonásos vérzése is.

De azért ha az ember tudja, hogy mik azok, amik csökkenthetik a hatását a gyógyszernek, akkor nagyjából be lehet tájolni, hogy mikor is történhetett hatáscsökkenés és abból lehet tudni, hogy mikor lehet nagyjából tesztelni. Vagy ha bárki bármilyen tünetet érez, ami utalhat terhességre, még ha szed is fog. gátlót, akkor is lehet tesztet csinálni.

És akkor, ha az pozitív, akkor lehet egyből orvoshoz menni.

2014. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hete volt vetélésem, gyogyszer mellett lettem terhes, teszt pozitiv lett, rá 3 napra elment a baba. Rendszeresen szedtem ês nem volt hasmenês stb. Azóta nagyobb hormontartalmu tabit szedek.
2014. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1.vagyok.nekem nem volt sem hányás,hasmenés,nem szedtem mellette semmilyen gyógyszert.csak gyenge volt a szervezetemnek,és peteérésem volt.az első mensimtől kezdve én is nagyobb hormontartalmút fogok szedni,ha amellett is lesz pé-m akkor a továbbiakról az orvossal fogok beszélni
2014. ápr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem csak tabletta mellett vérezhetsz, hanem anélkül is. Anyunak a beágyazódás után még 2 hónapig 'menstruált', több ismerősöm szintén.
2014. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!