Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek megvan terhesség...

Akinek megvan terhesség mellett a havija, miből veszi észre hogy terhes?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek,rendesen,egyet sem kihagyva,figyelve minden apró részletre (antibiotikum,kiegészitő védekezés).Meg is jött eddig éveken át szinte órára pontosan, kedd délelőttől szombat délutánig.Most viszont már vasárnap megjött,és csak egy hét múlva vasárnap múlt el,kicsit másabb is volt.

Csak most gondolkodtam el ezen,délután veszek is egy tesztet.


Miből vehető észre ha beleesnék abba a minimális %-ba? Bár nem nagyon hittem eddig benne,csak tegnap hülye amerikaiakat néztem "nem vettem észre hogy terhes vagyok" cimmel,és sok olyat mutattak,hogy megvolt neki végig,pocakja is alig nőtt meg,pedig nem volt kövér. (utóbbi pár hónapban pocakra én is szedtem kicsit,pedig eddig befele horpadtam szinte)


2013. febr. 5. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
A többi jelbol
2013. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hányinger,rosszullét sokaknál nincs,vagy elég sok minden miatt lehet (ősszel a sok frontváltozástól,kettős fronttól szerintem rosszabul voltam mint egy terhességtől lennék,kívánós pedig alapból vagyok)

Ha meg már mozgást érezni,akkr az már nem pici baba.

2013. febr. 5. 09:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy távoli ismerősnek is mindig megjött, harmadik mensije lett picit más, akkor kezdett gyanakodni. Még épp 12. hét előtt. Szerintem, ha nincs egyéb tünet, akkor sehonnan.
2013. febr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamire mindig lehet gyanakodni, ha odafigyel a nő a teste változásaira. Ha másból nem is jön rá, akkor csinál egy tesztet vagy majd csak akkor jön rá, ha megmozdul a baba. Nekem sem volt egyáltalán nagy hasam, de már éreztem mozogni a babámat.
2013. febr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is van olyan ismerősünk, aki az utolsó hónapban tudta meg, hogy babája lesz, pedig már van gyereke. Előtte meg is jegyezték neki, hogy nem terhes véletlenül, mert "hízott". És mondta, hogy jajj, még csak az kéne :) Aztán kiderült, hogy dehogynem. Ez nagyon ritka egyébként, mert hát azért mocorog a baba, de azt mondta, hogy neki olyan lusta volt a másik gyerkőc is, azt gondolta bélmozgás.

Szerintem ez egy normál testalkatú nőnél nagyon fura. Raktam volt vagy 10-15 kg plusz, mikor a lányomat vártam, és volt olyan, hogy rendesen " félre állt" a pocakom, meg amikor keresztbe fordult...hát azt nem lehet semmihez se hasonlítani :)

De egyébként van olyan ismerősünk is, aki fogamzásgátló mellett lett terhes, úgy, hogy megjött neki hónapokig, csak azért ment dokihoz, mert észrevette az egyéb jeleket, de már így is meg kellett tartania, mert kifutott az időből...


De szerintem erre ne is gondolj, én sem tettem, mikor szedtem, szerintem fölösleges emiatt aggódni, ha rendesen szeded a gyógyszert, annyira minimális az esélye. De persze ha megnyugtat csinálj tesztet, de gyógyszer mellett is sokszor volt fura a vérzésem 1-2 hónapban nekem is...


Jah, egyébként ahhoz a műsorban, amit írtál, ugyan én csak egy részt láttam belőle, szóval nem tudom, hogy a többi hogy volt, de ebben a csajszi igencsak koraszülött babát hozott a világra, tehát pont azt az időszakot, amikor igazából nagyot nő a baba, azt már nem érte meg, 30. hét körül még a magzatmozgást is lehet másra fogni, ha nem tudja az ember miről van szó...

2013. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tegnap mutattak olyat is aki 40.hétre szült,olyat is aki 30.hétben vette észre,és mutattak képet,tényleg kis elhizásnak látszott a szülőasztalon...


Nem paráztam ilyenen sosem,7 éve szedem,sosem volt baj vele,most lett szűk 5 nap helyett 8,és másabb is.Egy teszt azért nem árt.


Olyankor amikor megjön ugyanugy,és rendszeres szex is van,akkor a magzat méretéből állapitják meg hogy hány hetes lehet?

2013. febr. 5. 09:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, olyankor a baba méretei alapján tippelnek, több-kevesebb sikerrel. Nálunk nagyon pontos volt egyébként az ilyen mérés, 29 hetesen voltunk 4 D UH-on, és a babát lemérték, és a gép minden mérete alapján napra pontosan kidobta, hogy mennyi idős. Röhögött is a csajszi, hogy "ez igen, Téged aztán vonalzóval csináltak :)) "

De persze elég nagy eltérések lehetnek ebben is...

2013. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Pont én is hasonló cipőben járok, nekem ugyan napra akkor jött meg mikor kellett volna, de 6-7 nap helyett 3 nap volt, az sem töltött volna meg összesen egy betétet szerintem. Ki is írtam egy kérdést. Megyek veszek egy tesztet ma délben, mert ha baba, nem szedem tovább a fog.gátlót. Hát nem is tudom mit szeretnék jobban........

Egyébként igen, a baba méretei alapján állapítják meg ilyenkor a korát és a szülés várható idejét.

2013. febr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!