Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kipróbálnám az ovulációs...

Tupaccc kérdése:

Kipróbálnám az ovulációs teszt alapján belőni a peteérésem, és hozzá igazítani az aktust. Több cikket is olvastam róla, és most kicsit összezavarodtam. Segítene kicsit valaki?

Figyelt kérdés

Első gyerekünknél nem nagyon foglalkoztunk dolgokkal, ment 2naponta az együttlét, és 2hónapon belül teherbe estem.

A 2. gyereknél már hónapok óta sikertelen a próbálkozás, gondoltam megpróbálunk pontosabbak lenni. Nem szeretnénk rágörcsölni a dolgokra, de gondolom a pontosság nem árthat.

1,5 évnyi adatot töltöttem fel a ciklus.hu-ra, ez szerint az ovuláció 14.-én várható.

Ez alapján gondoltam, hogy az ovulációs tesztet elkezdem 12.-től használni. Olvastam cikket, hogy a szeretkezést legjobb ovuláció előtti 3. napra és ovuláció előtti napra időzíteni. Így biztosan maradnak harcképes spermiumok peteérés idejére.

Ovulációs teszt esetén valahol azt írták az első pozitív napon, van ahol a 2.pozitív nap szerepél, és van aki az első negatív napot írja.

Bárhogy is nézem az infókat, továbbra is úgy látom, hogy a 2naponta együttlét hozza továbbra a legbiztosabb eredményt.

Naponta gondolom nem ajánlott, mert spermiumoknak legalább 2nap kell az igazi regenerálódáshoz, de túl sokat se várni jó, mert ellustulnak.

Szóval van valamelyikőtöknek valamilyen bevált módszere? Azt hittem az ovulációs teszt kicsit segíteni fog nekünk, de a kesze-kusza infók miatt már kicsit úgy látom, felesleges vétel volt. Lehet 2napnál többet kellene várnunk, vagy csak az igazán termékeny napokra tartogatni magunkat, nem tudom mi lenne a jobb....



2014. ápr. 6. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:
8.-atol ne legyetek egyutt,aztan 12.-en es 14.-en igen,az egyuttletek utan fel a labakat legalabb fel orara,nekunk igy osszejott elsore,remelem nektek is bevalik. Majd irj sikerrel-e jartatok. Drukkolok :-)
2014. ápr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!