Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kezeli az ember lelkileg,...

Hogy kezeli az ember lelkileg, hogy próbálkozik, de nem jön össze, következő hónapban újra, stb?

Figyelt kérdés
Hogy kezeli az ember lelkileg ezt a hullámvasutat a rákészülés, reménykedés, csalódás, újra rákészülés stb között...? Olyan tanácstalannak érzem magam. Nekem még csak 2 próbálkozós hónap volt, s mindkétszer megjött nemvárt. Tudom, hogy sokan nagyon sok hónapig próbálkoznak, de nem tudom, ezt lelkileg hogyan kell vagy lehet hordozni...

2014. ápr. 10. 11:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mi hét hónapja próbálkozunk. Nem tudod nem beleélni magad a babába amikor ráutaló tünetek vannak /még ha csak bebeszéli magának az ember akkor is/.

Nem tudom. Az 5. hónap után úgy éreztem már nem is akarok gyereket. Átestem a ló túloldalára. Mivel kudarc kudarcot követett inkább elutasítottam. Aztán a következő mensinél örültem hogy megjött, aztán csak visszaváltozott minden.


Jövő héten lesz az igazság pillanata erre a hónapra. A legrosszabb, hogy néha már teljesítménykényszert érzek magamon, mert a férjem is rettenetesen várja. Talán az ő csalódottságát a legnehezebb megemészteni. No meg ilyenkor úgy érzem, hogy én nem tettem meg valamit. Pedig nem.


Annyival vagyok jobb helyzetbe, hogy nekem ez a második házasságom, és van már két gyönyörű nagy fiam.

2014. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mi 10 hónapig próbálkoztunk. Jó ideig minden hónap nagy csalódás volt, hogy én még "erre" sem vagyok képes, ami pedig a legalapvetőbb emberi dolgok egyike. Tiszta selejtnek éreztem magam.

Egy idő után az segített, hogy próbáltam megértetni magammal, hogy a menstruáció valószínűleg azt jelzi, hogy rendben van a testem, tehát az esély megvan. Új hónap, új esély, új dolgokkal lehet kísérletezni.

2014. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Én már bele vagyok betegedve, hogy nem jön össze. 8 hónapja próbálkozunk és körülöttem mindenki, de tényleg mindenki (testvér, legjobb barátnő, szomszéd, munkatárs) terhes és persze mindenkinek elsőre összejött. Már nem tudok őszintén gratulálni, igen féltékeny vagyok, sajnos ilyen gyarló az emberi természet...nem voltam én ilyen, de már inkább kerülöm a kismamákat és a kisbabás anyukákat... Teljesen megváltoztatott ez az időszak amióta sikertelenül próbálkozunk. Hamarosan itt a nem várt napja és már előre gyomoridegem lesz hogy megint nem sikerül..:(
2014. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem több gyermekem van,de az egyik valami okból csak 1èv utan jott ossze.A többi elso honapban.

Azt az 1 ev próbálkozást viszont nagyon nehezen viseltem,foleg mert nem értettem az okát.

Kivizsgáltak minket,egészségesek vagyunk tehat szimplán ennyi idő kellett!

Kozben minden gyerekes baratnom ujra elsőre terhes lett!!!engem csak ilyen nők vesznek korul ;-)

Nehez volt mindenkinek gratulálni foleg mikor visszakerdeztek:neked hogyhogy nem jon meg a baba?Azt mondtad tervben van...

Aztan elmondtam,hogy "siman"nem jon ossze,akkor leszálltak rólunk!

Amit tudok neked tanácsolni,hogy foglald le magadat mással.(mozi,programok,sport,főzés,kiskutya stb) kell hogy agyban kikapcsoljál!

Ettol függetlenül en az ovu teszt használatát szerettem,jo volt latni mikor peteerest mutatott,es figyeltuk nem elmulasztani!Ezen kivul is természetesen sokszor voltunk egyutt,es akkor amikor jol esett,nem mert kellett!!En nekem nagyon fajt ovukor a hasam,igy nem tudtam volna ra nem odafigyelni!

Szedtem mehpempot 1-2ciklusban,mert sok jót olvastam róla,es kismama vitamint is beszereztem többször az 1 ev alatt.

Ami a kudarc elviseleseben segített (es most lehet majd kapok hideget meleget ) a tesztelés.

Olcsón vettem teszteket ès ovu utáni 11-12.napon reggel néztem lesz e halvâny csíkom.Mikor nem,lelkileg szepen rakeszultem a 3-4 nap múlva esedékes menzire.Nem mondom hogy nem tort le,de legalabb az utolso 5-6 nap nem hiú reménykedessel telt.

Annál nagyobb volt az örömöm mikor a 12.honapban a 10.napon délutáni pisiből pozit teszteltem!:-)

Sok sikert neked,hidd el èrkezik majd a baba,nem szabad feladni!!!!

2014. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 3. hónap volt, de persze most sem jött össze. Először nem voltam ideges, másodjára sem igazán, de most már kezd zavarni a dolog.

Picit rágörcsöltem, már a 9. dpo-n teszteltem, aztán utána 2 naponta, de negatívok lettek, bár már odaképzeltem egy halvány 2. csíkot. Aztán csak megjött 1 nap késéssel.

Jövő hónapban biztos nem fogok tesztelni, max. ha 1 hétig késik vagy valami. Elegem van ebből a reménykedésből, aztán megint pofáraesés lesz a vége. :/

2014. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nehezen, de minden relatív. Ezt már sajnos tudom. Nekem két babám jött össze az első próbálkozásra. Az egyiket 7, a másikat 11 hetesen veszítettem el. Bár soha ne teszteltem volna pozitívat! Bár soha ne hallottam volna szívhangot! Lassan ismét próbálkozhatunk, de rettegek az újabb terhességtől, az első UH-októl. Ráadásul teljes kivizsgáláson estünk át és még egy aprócska bibit sem találtak. Semmi kezelendő bajunk nincsen. Akkor miért? Néha azt vártam egy vizsgálat után, hogy csak derüljön ki valami, ami lehet magyarázat és amit tudunk orvosolni. Nem derült ki...
2014. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Maya715 ***** válasza:
Mi 6hónapja próbálkozunk de még eddig semmi minden tünetet produkálok minden hónapban aztán mindig megjön.Én is folyton csalódok nem tudom meddig bírom még mi lesz az a határ.
2014. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi a párommal 1 éve és 3 hónapja próbálkozunk eredménytelenül, az első pár hónapban ha késett mindig teszteltem de most már nem, tudom ha késik 3 napnál többet akkor még várok 3 napot és ha akkor sem jön meg akkor talán sikerült, nekem még nincs babám de nagyon szeretnék de mivel nekem már volt h 1 hónapig nem jött meg reménykedni kezdtem és utána nagyot estem mert a doki azt mondta h nincs baba, fel írt egy gyógyszert és utána kb 2 napra rá meg is jött a nemvárt minden este sírva feküdtem le, de úgy vagyunk a párommal ha jönni szeretne a pici akkor úgy is jön :)
2014. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok. Látom, Benneteket is megvisel...

Olyan nehéz, hogy csak havonta egyszer van esély... Hű... Rástartolsz, két hétig reménykedsz, aztán gyászolsz pár napig, majd üresség egy jó hétig, újra erőt gyűjtesz, újra rástartolsz... Hát, sok lelkierő kell, az biztos. Nem tudtam, amíg nem voltam ebben a helyzetben...

2014. ápr. 11. 11:36
 10/16 anonim ***** válasza:

nálunk mondjuk elég sűrűn volt szex, valamikor naponta, én nem néztem ciklust, meg hőemelkedést, meg stb

de amikor nem jött a baba és megint nem, úgy döntöttem én aztán több terhes tesztet nem veszek, illúziókban kezdtem élni, beképzeltem, hogy az vagyok (ami nem volt nehéz, tekintve, hogy menstr nem volt hónapokig)

szóval én kialakítottam magamnak egy kis világot, amikor véletlen babaholmik mellett mentem,

2014. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!