Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló mellett mennyi...

Fogamzásgátló mellett mennyi az esélye a terhességnek? A többi lenn!

Figyelt kérdés

Novembertől januárig Simicya fogamzásgátlót szedtem, majd az orvosom tanácsára februárban Jangee-re váltottam.

Most március 17-én (hétfőn) 7 nap szünet után kezdtem el ismét szedni a gyógyszert, és március 20-án (csütörtökön) néhány percig óvszer nélkül voltam együtt a férjemmel.

Most április 11-én (pénteken) nehezen, de megjött a menstruációm. Barna folyással kezdődött és szombatra lett piros. Az első két nap kevesebb volt, mint szokott, de harmad napra megerősödött (görcsöltem is), tegnap illetve ma enyhe barnás váladék van.


Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy teherbe estem?

Ha valóban babát várok mik lesznek az első tünetek? Mire figyeljek oda?



2014. ápr. 16. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
menstruálsz, fogamzásgátlót szedsz, miért lennél terhes? Mások évekig próbálkoznak a gyógyszer után, peteérés tesztel, védekezés nélkül és mégsem jön össze...ne parázz az esély szinte 0%
2014. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló mellett lehet óvszer nélkül szexelni, és a tablettaszünetben is véd. Általában akkor szoktak teherbe esni tőle, ha össze-vissza szedik, talán ki is hagynak néhány szemet. Ha rendesen szedted, figyelve arra is, hogy minden nap ugyanakkor vedd be, és egy szem se maradt ki, akkor nagyon kevés esély van arra, hogy terhes legyél.

Persze így is van rá esély, mert 100%-os módszer nem létezik. Ha nagyon nyugtalanít a dolog, akkor csinálj egy tesztet, most már kimutatná ha terhes lennél.


Tünetek pedig: menstruáció kimaradása, vagy megváltozása (tehát kevesebb, és más színű), "mindjárt megjön érzés", esetleg hányinger/hányás, fáradékonyság.

2014. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A tablettát rendszeresen szedtem, és egy szem sem maradt ki. Az idővel viszont mindig hadilábon álltam. Volt olyan, hogy egyik nap este 9-kor vettem be, a másik nap, fél 10 kor, szóval mindig volt egy kis eltérés.

2014. ápr. 16. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:

A nagyjából egy idöben annyit jelent, hogy 12 óránál nagyobb eltérés ne legyen, a fél vagy egy óra nem számít.


A fogamzásgátló mellett, amennyiben szabályosan szedik, nem szednek mellette olyan másik gyógyszert, ami csökketni a hatását, nem hány a nö, illetve nincs hasmenése, gyakorlatilag nem fordulhat elö terhesség.


Ahol mégis, ott valamilyen szedési hiba okozza a terhességet.

2014. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én gyógyszer mellett estem teherbe éveken keresztül szedtem azt a gyogyszert és mikor meg tudtam h babát várok rá 2 hétre elvetéltem ez volt 4 éve most már 1 év 4 hónapja próbálkozunk és semmi eredmény.
2014. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!