Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Közvetlenül menses előtt és...

Közvetlenül menses előtt és mondjuk alatt hogy lehet teherbe esni?! Konkrétan hogyan zajlik le egy ilyen eset?!

Figyelt kérdés

Nyilván tudom, hogy kevesebb az esély, de olykor megtörténik. Igazából a biológiai rész vagyis a konkrét "kivitelezés" érdekelne konkrétan, hogy ha egy spontán peteérés történik mondjuk akkor, (mert gondolom ez a jellemzőbb) és megtermékenyül, viszont közben elkezd leválni a méh falról a nyálkahártya, akkor hová ágyazódik be, és mikor vagy egyáltalán mi lesz vele addig, vagy nem is értem :)

Értitek mire gondolok?! :)



2014. ápr. 22. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiszabadul a petesejt, megtermékenyül és kb. egy hétig tart, mire a petevezetőből eléri a méhüreget. Ez idő alatt a vérzés nagy része lezajlott. Vékony a nyálkahártya, ez igaz, de ettől még van esély a megtapadásra.
2014. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja, számomra az az érdekes, ha vérzés alatt a spermium eléri a célt, így a "megnehezített akadálypályán" is :D
2014. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezen akadtam fenn kicsit, hogy sokszor még optimális körülmények között sem esik valaki teherbe, néha meg ilyenekből is baba van :)

Köszönöm a válaszokat! Ment a pacsi! :)

2014. ápr. 22. 15:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Az is segít, hogy a hímivarsejtek odabent extrém esetben akár 5 napig is megvannak, tehát az ovuláció később is jöhet, így sokkal több ideje van a szervezetnek, hogy a méhnyálkahártyát ismét "meghízlalja" a beágyazódáshoz.


Rövid ciklusnál egyébként eleve a menstruáció utolsó napjaira esik az ovuláció, így spontánra sincs szükség.

2014. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a beágyazódása csak 7-10 nappal az aktus után kezdödik meg ezért addigra már van hogy olyan vastag a nyálkahárta hogy be tud ágyazódni, de azért nem jellemzö.Bár én ismerek 2 nöt aki menis alatti aktusból lett terhes, de ez tényleg ritka azért.
2014. ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most éppen úgy néz ki így estem teherbe, holnap megyek orvoshoz, majd megírom mit mondott. Pénteken reggel véreztem egy kicsit, azt hittem megjött, de délutántól csak pecsételgetésem volt. Aztán egyre csak erősödtek a terhes tünetek, ma csináltam egy tesztet és pozitív lett, most itt izgulok mi lehet...
2014. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es,

nem mindenkinek Niagara azért. ;) És még akkor sem állandóan folyik.

2014. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok,én is így jártam anno.A menszeszem két-három napig szokott erősebb lenni,utána már csak nappal van,éjszakára semmi. Na egy ilyen alkalommal voltunk úgy,hogy nem kell védekezni,úgy sem leszek terhes.Hát nem így történt!Ekkor fogant meg az első gyermekünk!Azóta bővült a családunk még egy taggal!Így kellett lennie,nagyon boldogok vagyunk a csajokkal!
2014. ápr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Èn 26napos ciklusok mellett az 5.-8.nap között lettem terhes.

3nap erosebb verzes utan 2-3nap gyenge verzesem szokott lenni.

Nem is gondoltam,hogy az utolso napokban vagy közvetlen utana esélyes lehet a baba!Pedig igen.

2014. ápr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien írtatok! És nagyon örülök a happy-end történeteknek, jó olvasni. :)

Igazából úgy jött a kérdés, hogy eddig óvszerre védekeztünk, mióta 2 éve megszületett a lányunk. De már annyira untuk, hogy rákaptunk pár hete a megszakításos verzióra. És hát tegnap hevesebbek voltunk a kelleténél, így nem sikerült :) És hát pont készülődött megjönni, ma meg is jött, és a férjem kérdezte, hogy ilyenkor mi van. :) És ugye azt mondtam neki, hogy így is összejöhet, és gondolkodóba is ejtett, hogy mégis hogyan. Ráadásul nekem tényleg rövidek a ciklusaim és a mensim is max 4 napos szokott lenni :)

Igazából tervezzük a kistesót, csak épp most mentem vissza dolgozni, és még az anyagiak miatt szeretnék dolgozni mondjuk 1 évet, de nyilván ha összejön , akkor örülünk annak is :)

2014. ápr. 22. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!