Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, sikeres beultetes...

Lombikosok, sikeres beultetes esetén jo tanacsot vagy tapasztalatot meg tudnatok osztani? Mar tul vagyok 2 sikertelen beultetesen.

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 22:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
rre senki nem tud semmit mondani. hidd el akkor sem tesznek máskánt az elötte lévö beültetések után mint amikor éppen sikerül. hacsak nem tartotad be eddig a pár nap pihenést ET után.
2013. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
En csak annyit tudok mondani, hogy nekem a harmadik sikerult. En magam semmit nem csinaltam maskepp, de akkor mas keszitmenyeket kaptam, es a megtermekenyitest is maskepp csinaltak. Esetleg erdemes megkerdezni az orvost, hogy nem gondol-e valtoztatni valamit. Bar gondolom, ez attol is fugg, hogy kinel van es mi a gond.
2013. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Èn hollandiaban lakom most es itt csinaltak.az orvosok is nem irnak ki par nap pihenest sőt azt mondjak, hogy napi rutint csinalni kell.most en pihentem aznap.masnap mar kicsit vezettem es kimentem az utcara is.ezutan elkezdett fajni a hasam es utana egy napig fekudtem.

ti hany napig fekudtetek beultetes utan?

2013. dec. 29. 22:43
 4/21 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem négy lombikom volt, ebből az első és a negyedik sikerült, így lett öszesen három gyerekem. Egyik lombiknál sem feküdtem, ET után másnap mentem dolgozni (tanár vagyok, nem ülőmunkát végzek!). Az elsővel végig, az ikrekkel 20. hétig dolgoztam.

A fekvésnek semmi köze a sikerhez, az én első lombikom Németorzságban volt, ahol azt hangsúlyozták, hogy TELJESEN NORMÁLIS életet éljek, max. ne fussak maratont :)Az ET után két órával már az utcán voltam, hévvel és metróval mentünk haza, de előtte még beültünk kajálni.

A negyedik Pécsett volt, és ott sem mondták, hogy feküdjek.

Mondjuk szerintem nálam annak volt szerepe, hogy nekem a hamar visszakapott babák maradtak meg mindkét esetben (punkció után 3. napon kaptam vissza őket), valahogy nálunk a blaszto nem működött.

Az tényleg nem árt, ha a doki elkezd próbálkozni másféle technikákkal, és nem ugyanazt hajtja akkor is, ha nem sikerül.

Különben ha neked a következő sikerül, épp benne lesztek az átlagban :) Hamarosan babázhatsz!!

2013. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Orommel hallom a te sikertortenetedet.3 gyerek az aztan a boldogsag.

En bizom a sikerben csak nehèz a csalodason tul lepni.nekem mindket beultetett embrio 3 napos volt es 2-t ultettek vissza mindketszer. Sikertelen beultetes utan tudtad az okat hogy miert nem sikerult?

2013. dec. 29. 23:52
 6/21 anonim ***** válasza:

ennek a pontos okát senki nem tudja.... Nem tudom tudod-e de egészséges pároknál jókor lévö együttlétnél is csak kb 20% az esély a terhességre. Nincs rá magyarázat miért van igy, de igy van.

Mi a gond nálatok? miért kell lombik? Ha hormonális probléma van nálad akkor simán lehet egy kis aránybeli probléma is ami okozhatja a sikertelenséget. Hiába vannak mondjuk határon belül az értékek ha az egymáshoz való arányuk nem megfelelö. Van akinél lelki oka van, sokaknál meg sosem derül ki mi volt a gond és mondjuk a második jön spontán. söt ismerek olyat akinek 5 sikertelen lombik után sikerült spontán.

2013. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
szia! sok lombikon vagyok túl, ezekben volt sikertelen stimuláció,elmaradt beültetés, stb. Nálam van a gond,kimerülő petefészkek,alig voltam stimulálható. Tapasztalatom: elsőt végigfeküdtem,nem sikerült, második, tettem vettem,sikerült,de sajnos méhenkívüli lettem,kivették a jobb petevezetékemet. Harmadik lombik spontán vetélés, negyedik lombik szimultán terhesség egy méhen belül egy az egyetlen bal petevezetékben, hasűri vérzésem lett,majdnem belehaltam. ezeknél sem feküdtem,pihengettem sétáltam stb. Utána ötödik lombik idén januárban sikerült,imperfect vetélés lett,missed ab.műszeres befejezéssel,itt sokat feküdtem. Mindeközben voltak a sikertelen beültetés nélküli lombikok is,amikor csak leszívásig jutottam. a jelen: leszívás napján voltam 1 nap szabin, majd haza 3 órás autóút az intézetből ahova jártunk. Utána 5.napon beültetés,két petesejtem lett,de mindkettő eljutott blasztociszta állapotig,október elsején beültetés,aznap vissza autóval Pécsre 3 óra út, másnaptól munka, lóti-futi,buszozás, egy pillanatot sem tudtam pihenni,feküdni csak éjszaka. Éltem az életem. Eredménye: itt ficánkol a pocakomban, a héten töltjük a 16.hetet és minden rendben:) Higgy benne,ne csak akard,találd meg a saját belső békédet, az elfogadást,a hitet, és hidd el, elérkezik a pillanat,amit már nem kell többet elengedned!
2013. dec. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
8 lombikom volt, ebből 1 sikerült (4.), akkor kaptunk vissza blasztot egyedül.
2013. dec. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a valaszaitokat!!amiket ti itt leirtatok ahhoz képest en sehol sem vagyok!!minden elismerésem az erőtokhoz es a kitartasotokhoz.

Hogy miért kell lombik?mert 38 éves vagyok es 1 éves próbálkozás után nem sikerült.itt kivizsgáltak bennünket es azt mondtak egészségesek vagyunk.Csak a korom miatt nem sikerülhet.Talan.vizsgalat itt egy ultrahangbol es egy vervetelbol állt.

En csak reménykedem,hogy egyébként tényleg minden rendben a petevezetékjeimmel es a petefeszkemmel mert azokat nem vizsgaltak.

Sajnos ma csináltam tesztet es ujra negatív.

Szerintetek mennyi hónapot kihagyasa után induljunk neki ujra?

Az első után a köv havi megjotte után ismét belevagtunk.Most erre ugy érzem nem vagyok kész!

2013. dec. 30. 07:49
 10/21 anonim ***** válasza:
szia! a 16 hetes lombikos pocaklakós vagyok, 5.válaszoló. Nos lombiknál nem számít,hogy a petevezetékek átjárhatóak e,vagy sem,az inszeminációnál lényeg,ha átjárható,akkor elég lehet inszemináció,de ha nem,akkor csak is lombik jöhet szóba. a petefészkeket szintén nem vizsgálják,a lényeg,hogy reagálj a kezelésekre. Én 37 éves vagyok,6 év lombikozás után ficánkol most a mi - eddig úgy néz ki kiskrapekunk :) - a pocakomban.Ugyebár előtte ott volt a 2 méhenkívüli és 2 vetélés..de tudtuk menni kell tovább! Itt Mo-on 3 hónap a kötelező amit várni kell két lombik között,nem tudom Hollandiában nem így van? Viszont ha lelkiekben még nem érzed magad elég erősnek,akkor várjatok,bár őszintén, remélem nem veszed zokon, de a korod miatt jobb volna minél előbb. nekem is azt mondta a doki,versenyfutás az idővel,mert minél idősebb az ember,annál kevesebb a sikerességi ráta. Ne adjátok fel,sikerülni fog:)
2013. dec. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!