Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Véleményt szeretnék kérni.17...

Véleményt szeretnék kérni.17 éves vagyok, volt már abortuszom. Vigyáztunk a barátommal, de könnyen teherbe esek, és terhes lettem 5 hetes vagyok. A Barátom nagyon örül. Én meg félek. Nem akarom elvetetni, de félek eléggé felnőttem e ehez?!

Figyelt kérdés
Esetleg ha vannak fent fiatal kismamák bátoríthatnának :-)
2009. dec. 24. 21:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%
Mit szólnak a szüleitek? Eltudjátok tartani majd a babát?Ha könnyen teherbe esel,miért nem választottak jobb fogámzásgátló szert?Ebben a helyzetben nincs jó megoldás.Nagyon nehéz lesz egy kisbabával ilyen fiatalon,még akkor is ha együttmaradtok.Beszéljétek meg a szüleitekkel is,mielőtt döntötök.
2009. dec. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
15%
ezek szerint te gumival is teherbe esel? gratulálok!
2009. dec. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
66%

hát, ha tényleg te is úgyérzed hogy szeretnéd azt a babát és a barátoddal is elég komoly hozzá a kapcsolatotok akkor tartsd meg. de van érettségid, vagy vmi szakmád? mert gondolom nem egész életedben vki más fog eltartani. a barátod hány éves?

nekem az egyik ismerősöm szült 19 évesen és tényleg imádnivaló a babája és tök boldog vele, a barátja anyjánál laknak, a fiú füvezik meg néha nem jön haza, a csaj most iratkozott be ilyen esti suliba, hogy legalább érettségije legyen. így végülis elég könnyű nekik, mert nem kell fizetniük rezsit meg lakbért vagy hitelt meg ilyesmit, de külön lakásban már nem tudnának élni.

2009. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
48%
Hát nemtudom..ha ahhoz nincs elég felelősségérzeted hogy védekezz (vigyáztunk az mit takar..?) ,akkor egy gyerekhez hogy lesz? Tényleg nem sértésképp kérdezem de ezen gondolkozz el. Amugy cska akkor szüld meg ha nem varrod anyád nyakába!
2009. dec. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
24%

hát akkor ezek szerint nem vigyáztatok eléggé.gondolom a vigyázást te a megszakításra érted...?ha a dugáshoz eléggé felnőttnek érzed magad akkor a saját babád vállalásához is érezd magad annak.főleg h nem ő kérte az életet,hanem ti adtátok neki.


19+2 hetes km

2009. dec. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak a tizenévesek esnek véletlen teherbe, előfordul sokkal később is! Ne aggódj, meg fogod tudni oldani! Ez nem egy tragédia, hanem egy csoda! Ha még a barátod örül is! 17 éves vagy az nem olyan tragikusan fiatal, mire megszületik 18 leszel (gondolom), vágjál bele! Fiatal anyaságnak is sok előnye van, a két abortusznak semmi! A kilenc hónap alatt pedig simán fel tudsz készülni lelkileg hidd el! Nagyon szorítok neked! És most nem a szüleid véleménye számit, most ez már a te felellősséged, persze ha tudnak biztos segítenek, legalábbis én a lányom mellett lennék, bárhogy dönt is!!!
2009. dec. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én3hét híján töltöttem a 16-ot amikor szültem.Nem mondom,hogy könnyű vele,de imádom,és nem bántam meg!!!Ha 17évesen érzed magad elég felelősségteljesnek,tartsd meg.Mi anyuéknál lakunk,de fizetünk nekik,hogy azért mégse ingyen...így nekünk is,és ő így segít nekünk...nyugodtan irj ha érdekel valami...
2009. dec. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Anyum mellettem van..apa lemondana rólam.(nem együtt laknak)

Közép suliba járok, még nem fejeztem be.Persze estin befejezném. Köszönöm a válaszokat. Vannak segítségeim. Marad a picur, csak egészséges legyen!

2009. dec. 25. 12:45
 9/30 A kérdező kommentje:
A bárátom 19 éves.
2009. dec. 25. 12:49
 10/30 anonim ***** válasza:
53%

Jól teszed. Nem szabad megölni, pláne ha van segítség. Nem lesz könnyű, de kárpótol majd mikor látod hogy egészséges és boldog :)


(arról már most utólag felesleges beszélni,hogy mit értettél vigyázás alatt...csak a lényeg hogy később valahogy ezt vegyétek komolyabban, mert az se túl előnyös megoldás, ha majd 2 évente jönnek a babák, akiket esetleg nem is ti, hanem a szüleitek kell eltartsanak).

2009. dec. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!