Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Norcolut-Utrogestan. Mi a...

Norcolut-Utrogestan. Mi a különbség? Tényleg mind a kettő segíti a beágyazódást?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2014. máj. 5. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a Norcolutot arra kaptam, hogy meghozza a vérzésemet 3 kimaradt nap után. Utrogestant meg terhességmegtartásra kaptam. Szerintem teljesen más a kettő.

Saját eszedtől szerintem egyiket se kezd el szedni, csak ha orvos írja fel.

2014. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3 kimaradt HÓNAP után
2014. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A norcolut is progeszteron készítmény nem?
2014. máj. 5. 14:27
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor jön meg ha abbahagyom nem?
2014. máj. 5. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, progeszíteronkészítmény mindkettő, de akkor is elég kemény szerek. én nem mernék csak úgy bevenni belőlük orvos tudta nélkül.

Ezt találtam:

Régóta alkalmazunk szintetikus progeszteronkészítményeket ciklusbeállításra, kívánt terhesség megtartására, vérzéscsökkentésre (Norcolut, Duphaston, NETA, Provera). Ezek szájon át adhatók, nehezebben bomlanak le, mint a természetes progeszteron. Hüvelyi alkalmazás esetén (Utrogestan) a méhben hamarabb és nagyobb mennyiségben kimutatható, mert a hüvely és méh között speciális ellenáramlásos keringés van.

2014. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Orvos írta fel, recept nélkül nem is tudnám beszerezni és eszem ágában sem lenne. Egy éve lassan hgy nem jön a baba, a vérzésem nem mindig jön rendesen. Írt fel utrogestant is arra az esetre ha közben pozitívat tesztelnék. Ha a norcolut végén nincs pozitív tesztem nem kell a másikat szednem és megjön. Ezt mondta. Csak elolvastam a betegtájékoztatót és kicsit elbizonytalanított.
2014. máj. 5. 15:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is csak akkor kellett az utrogestant szednem, amikor már pozit teszteltem. Szerintem az orvosra hallgass.
2014. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Aranyos vagy! :-)
2014. máj. 5. 15:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Hormonjaiddal minden rendbe? Nem véletlen nem jön meg minden hónapban...
2014. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem minden hónapban, ez volt az első ilyen. Egyébként csak annyi a baj, hogy kevés ideig tart, illetve 3-4 napos csúszások vannak benne.
2014. máj. 5. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!