Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az igaz, hogy az utrogestan...

Az igaz, hogy az utrogestan hüvelykúp és az orál kapszula között semmi különbség nincs. Mert eddig hüvelyit használtam de most véletlenül orált írtak fel. És több helyen olvastam, hogy a kettő egy és ugyanaz! Vélemények?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A dokim szerint teljesen ugyanaz. Márpedig ő a lombik program vezetője...
2009. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alakja mindkettőnek ugyanaz, kis fehér golyócska ami hüvelykapszulaként és orális szedésre is felírnak. A hüvelykapszula helyi hatású, jobban érvényesül, az orálnál pedig a mellékhatások erősebbek, mint pld. álmosság (kinél mi). Mindkettő progeszteron tartalma és annak hatására a szervezeted reagál a hő valamilyen szintű emelkedésével, de előfordulhat esti gyakori pisilési inger, pisilés. Ez utóbbi inkább az emelkedő progeszteron szintnek köszönhető.
2009. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Használhatom az orált nyugodtan hüvelybe?
2009. jún. 3. 11:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne! Gondolom nem ugyanaz a vivőanyag.

Ha már az van, edd meg, a hatóanyagtartalma ugyanaz.

2009. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én visszamennék, és kérnék hüvelyit.

Nekem si először oralt írtak, 6 hetes voltam, barnáztam, de nem segített. A hüvelyi pedig, ugyanakkora adagban 1 nap alatt elmúlasztotta a barnázást!

A hüvelyi helyileg szívódik fel, nem megy keresztül a májon, és így sokkal hatékonyabb.

2009. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dokim épp ma mondta nekem, hogy az eddig hüvelybe használt Utrogestan 100 mg hüvelykapszulát mostantól szájon át használjam (vérzek és ezért hüvelybe nem használhatom). Csak tudja mit beszél.
2017. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!