Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valakinek tapasztalata...

Marcsy1988 kérdése:

Van valakinek tapasztalata fél évvel császármetszés után újabb terhességről?

Figyelt kérdés
Tavaly novemberben szültem császármetszéssel.Ikerterhes voltam,35 hétre szültem.Az egyik kisbabám 28hetes magzat korában halt el,de ekkor még nem lett szülés,majd csak a 35héten.A másik babám a kisfiam azt mondták egészséges,minden rendben vele.2hét után haza is hoztuk.Majd sajnos 4hónaposan ő is angyalka lett.Minden előjel nélkül.A halál oka szívritmus zavar lett.Amire nem volt előjel,folyton vittük orvoshoz mert én nagyon aggódtam a kora szülés miatt.Nagyon nehéz most nekünk,szeretnénk újabb babát.De félek is.De úgy érzem könnyebb lenne kicsivel.Több orvost kerestem fel volt aki fél évet,1et,1,5.2 évet mondott.Van valakinek tapasztalata?Ennyi időre újabb babát vállalni?Nekem semmi bajom testileg,sok vitamint szedek,a hegem sem fáj.Most fél év telt el a császár óta.Szerintetek próbálkozhatunk már?Lehet a foganáshoz is kell idő.Az előző terhességemnél is hónapok teltek el mire össze jöttek az ikrek.Válaszaitokat előre is köszönöm.

2014. máj. 8. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is fogadd őszinte részvétemet, ez nagyon szomorú, ami veletek történt.:(

És szerintem a legjobb és legbiztosabb, ha elmész egy orvoshoz és vele beszéled meg, aki megvizsgál-kivizsgál, megnéz, hogy minden rendben van-e és elmondja, hogy szerinte az állapotod (már ha egyáltalán van valami gond) szerint mikor érdemes vagy szabad egyáltalán újra próbálkozni.

2014. máj. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Orvossal beszélj, szerintem nem árt majd egy kivizsgálás sem.


nagyon sajnálom a történteket, sok erőt kívánok neked mostanra, és hamarosan egészséges babácskát!

2014. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Voltunk már 4orvosnál.Genetikusnál,kromószoma vizsgálaton,hormonális vizsgálaton.Mindenütt minden rendben volt.De mind a négy orvos teljesen mást mondott.A legutóbbi mondta a fél évet,hogy már lehet is.Az eddigi orvosomban már nem bízom ezért kerestem fel többet.És keresek egy új magánnődokit.
2014. máj. 8. 17:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Részvétem az ikrek miatt. Saját tapasztalatból, csak annyit tudok írni, hogy 11 hónapos volt a lányom, amikor teherbe estem a fiammal, nem volt semmi gond, ismerősömnél 9-10 hónap a különbség, nála sem volt semmi probléma, szerintem 1-2 hónap múlva próbálkozhatsz.
2014. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek 7 hónapos volt a (császáros) kislánya, mikor megfogant a kisöcsi. Semmi baj nem volt a terhesség során, még a szülésnek is úgy kezdtek neki, hogy természetes szülés lesz, bár császárral végződött. De teljesen jól voltak. A nagylány már 4 éves múlt, és a kisfiú is lassan betölti a 3. évét.


Sajnálom ami veletek történt, sok sikert és jó egészséget a következő babához!

2014. máj. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is egy horror ami Veletek történt. Tudom, mert az egyik felét mi is megéltük. 37 hetesen makkegészségesen halt el a babánk, mentem NST-re és már nem volt szívhang. Nálunk orvosi mulasztás történt, de egy percet sem gondolkodtam én sem az újabb baba kérdésben. Én is beszéltem több orvossal is, mert majd' megőrültem, már a szülőszobán kérdezgettem, hogy mikor lehetek újra terhes... nem kell bemutatni... szóval a korrekt válasz: ha a 6 hetes kontrollon minden OK, akkor OK, onnan még kb. fél évet "illik" várni, nekem minden orvos így mondta (DEOEC Debrecen), tehát kb.8-9 hónap teljen el a szüléstől számítva és ugye még 9-10 hónap a szülésig. Így már rendben lesz, de a dokik szerint akkor sem szokott gond lenni, ha ennél valamivel hamarabb, akár 5-6 hónappal császár után esik teherbe valaki. Én nem is a tested, a lelked miatt kérdezem, hogy KÉSZEN ÁLLSZ? Én a pszichológusom szerint még nem 100%-ig (hetente járok még most is, pedig tavaly júliusi a történetünk...) Ne a "pótlás" miatt akarj újabb babát, mert amíg ez a görcs tart, addig nehezebben is jön össze. Ez is tapasztalat. Mi február óta próbálkozunk, és a testem nem engedi... A világ életemben 28 napos ciklusomból hol 24 hol 34 napos lett. Korábban mindkétszer egy alkalomból lettem várandós, tudom magamról, hogy nagyon termékeny vagyok, ha rendben vagyok fejben... de ott még nagy viharok vannak, és amíg ezek el nem csitulnak, nem értem meg a startra. Kérlek, hogy légy türelmes magaddal és azt tartsd szem előtt, hogy amit kibírtál, annál CSAK JOBB jöhet, kemény csaj vagy, aki megérdemli már a boldogságot, és meg is fogod kapni, csak rakd össze magad!!! Szeretettel, Zsuzsi

2014. máj. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia Zsuzsi.Köszönöm szépen a kommented.Nálunk is orvosi mulasztás történt mind két babánál,felelősségre vonás is megtörtént.de nekem ettől nem lett könnyebb,mint ahogyan szerintem senkinek sem lenne.Nálunk az történt,hogy a kislányom 27hetes magzat korában halt el de bent tartották őket a 35hétig,hogy a kisfiam fejlődjön.És a halott testvérétől kapott valami fertőzést amit nem vettek észre és az megtámadta a szívecskéjét.Ez állt az igazságügyi orvosi szakvéleményben.Én egészségileg teljesen rendben vagyok.Lelkileg még nehéz,nagyon.De én nem a babáimat akarom pótolni.Ilyen eszembe sem jutna.Mindenféle képen szerettem volna még szülni,hogy ez így történt még jobban.3-4 gyereket szerettem volna.De már egyért is hálát adnék csak egészséges legyen.
2014. máj. 9. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!