Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menszesz utan az elso szem...

Menszesz utan az elso szem gyogyszer mar ved?

Figyelt kérdés
nemreg mult el a menszeszem,meg csak 1 szem gyogyszert vettem be aztan a parom elment bennem.van esely terhessegre?
2014. máj. 26. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Tájékoztatóban benne van, de a dokik is azt javasolják, hogy első hónapot ki kell várni.
2014. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mar szedem egy ideje ezt a gyogyszert csak most volt az 1 het gyogyszerszunet
2014. máj. 26. 09:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon is!

Ha vetted volna a fáradtságot és elolvastad volna a betegtájékoztatót, akkor tudnád, hogy akkor véd az első szemtől a gyógyszer (persze, ha olyan típusú a gyógyszered), ha a menzesz első napján kezded el szedni. Amennyiben nem az első, hanem a 2. vagy többedik napnál kezded el szedni, akkor bizony nem fejti ki a hatását, hanem utána még kell a kiegészítő védekezés.

Ja, és persze mindezzel, hogy a menzeszed után kezdted el szedni, valószínűleg megkavartad a szervezetedet is.

Tehát mivel te menzesz után kezdted el szedni, nem volt hatása, tehát ugyanolyan, mintha nem is szedtél volna gyógyszert, csak szimplán beléd ment volna a barátod.

És bár kicsi az esélye, hogy közvetlenül menzesz után ess teherbe, de amennyiben történt peteérés a menzesz után, úgy nagy eséllyel estél teherbe!

Nem dísznek van ám a betegtájékoztató...

2014. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mármint a 7 napos szünet? Vagy azon kívül szünet?
2014. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most olvastam a kommentedet.

Akkor elég félreérthetően írtál és persze nem vagy tisztában bizonyos dolgokkal. És persze a betegtájékoztatót sem olvastad el.

Akkor azt kellett volna írnod, hogy érthető legyen, hogy beszedted az első levél gyógyszert, megvolt a megvonásos vérzésed (ami nem ugyanaz, mint a menzesz, ugyanis fog. gátló szedése mellett nem menzesz van, hanem megvonásos vérzés, amit a gyógyszer szünetre történő abbahagyása vált ki) és most vetted be a következő levél első szem gyógyszerét és hogy most véd-e már a gyógyszer. Csak baromira nem ezt írtad.

És ha elolvastad volna a betegtájékoztatót, akkor abban benne van, hogy mikortól véd és a legtöbbje, ha nem az összes, normálisan szedés mellett már az első hónapban kifejti a hatását. Persze, ha a szünetet követő 8. napon kezdted el szedni a következő levéllel és nem később (egyfázisú gyógyszernél). Amennyiben nem a szünet 8. napján, hanem később, úgy megint csak esély van, hogy nem hatott. Mert az kihagyásnak számít. És a mai fog. gátlóknál elég 1 szemet is kihagyni...

2014. máj. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
7 napos szunet.mar honapok ota szedem.nem most kezdtem el.csak most kellett 7 napig szunetet tartani es kezdeni a kovetkezo levellel
2014. máj. 26. 09:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha már hónapok óta szeded és persze normálisan, akkor hogy a fenében ne védett volna már rég a gyógyszer?

És normális szedés mellett a gyógyszerszünet alatt is véd. Már rögtön az első levél után. Nemhogy hónapok óta tartó szedésnél...

De tényleg, még egyszer, miért nem lehet elolvasni a betegtájékoztatót? Olyan szépen le van benne minden írva...

2014. máj. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem most kezdted el, akkor ezt hogy-hogy nem tudod????
2014. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hónapok óta szeded és csak most tartottál először szünetet több hónap után, hogy megjöjjön a megvonásos? Eddig hónapokig egymás után szedted be a leveleket szünet nélkül?

vagy én nem értem jól?

2014. máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"7 napos szunet.mar honapok ota szedem.nem most kezdtem el.csak most kellett 7 napig szunetet tartani es kezdeni a kovetkezo levellel"

Tehát hónapok óta szeded és még egyszer sem tartottál szünetet? Vagy megint rosszul fogalmaztál, és tartottál minden 21szem után hét nap szünetet?

Fogamzásgátló mellett nincs menstruáció,csak megvonásos vérzés. És ha rendesen szeded akkor a 7 napos szünetben is véd,de ez mind le van írva a betegtájékoztatóban!

2014. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!