Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha utrogestant szedek a...

Ha utrogestant szedek a ciklus második felében, és netán összejönne a baba, de abbahagyom a 10. napon a szedését (mert eddig lehet), akkor a létrejött terhesség megszakad?

Figyelt kérdés
Június 7-ére nem várom a menzeszem, de már 3.-án abba kell hagynom az utro szedését. Ugyan vannak korai terhességi tesztek, de honnan tudom, hogy tényleg abba hagyhatom? És ha emiatt szakad meg a terhesség? Segítsetek légyszi!!!

2014. máj. 28. 06:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
En az utrot a 12. hetig szedtem, pont azert, h ne veteljek el. En a helyedben szednem tovabb nem gondolom, h bajod lesz. Vagy felhivnam az orvosomat.
2014. máj. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem szabad abbahagyni amígnem tudni teherbe estél e.
2014. máj. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az utrot a 12. heten lehet fokozatosan leépíteni, mivel a méhlepény akkor veszi at a szerepet.

Nem is értem, miert eddig lehet? Hiszen pont ezzel támogatják a terhességet...


Ha doki mondta, en tuti nagyon gyorsan orvost váltanek! Sok sikert :)

2014. máj. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom, hogy nem szabad(na) abbahagyni, de a tájékoztatón is ez van, a doki is ezt mondta, hogy 10 napnál tovább nem lehet szedni. Na de ha nem lehet 10 napnál tovább, akkor mi értelme, hisz nem fog megmaradni a baba?! Ja, és ugye 30 szemes, ami 15 napig elég. Remélem addigra a teszt kimutatja, ha van valami. Az egyetlen gond már csak a ciklus kitolása, ha mégse jön össze a babuci. Tiszta tanácstalan vagyok, de csak ezért nem akarok elmenni a dokihoz, mert az azért kemény, hogy egy tanácsért 7 ezret fizessek, na nem mintha nem érne meg ennyit egy aprócska csoda. Ha van még valakinek hasonló irányú tapasztalata arra kiváncsi lennék.
2014. máj. 28. 11:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is ovu után kezdtem szedni, nálam úgy volt hogy végig kell szedni a ciklusom végéig, aztán terhességi teszt, ha negatív teljesen, se halvány csík semmi, akkor abba hagyni és szépen megjön, ha pozitív a teszt, tovább szedni a 12. hétig.
2014. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, lombikos. És ez a legnagyobb hülyeség, hogy abba kell hagyni. Nem semmiért kellett szedned szerintem, ugye? :) vagy miért írta ki a doki? csak úgy?


amúgy ez egy hormon(pótlás), fokozatosan kell abbahagyni, és annak ellenére, hogy ennek a szedésnek így semmi, de semmi értelme nincs, hirtelen abbahagyni még káros is (hirtelen megvonás miatt)


Milyen vizsgálatod volt már? Ha az a gond, hogy nem jön a baba, akkor bizony így sem fog. Tényleg keress egy másik dokit...

2014. máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A probléma igen az, hogy nem jön a baba, valamint hogy minden menzesz előtt 6-7 sőt, volt hogy 9 nappal már barnáztam. Voltam ultrahangon, 3. napi és 21. napi vérvételen, inzulinrezisztencián, endokrinológusnál. Kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, és mondta a doki, hogy valószínű progeszteron hiányom is. Szedem a letroxot, és felírta az utrogestant, annak ellenére, hogy a progeszteronom jó volt (54 ) és nem értem miért , de a 21. napos vérvétel után nem volt barnázásom, holott már évek óta küszködök vele. Azt mondta a doki, hogy szedjem a pajzsmirigyre a gyógyszert, és biztos ami biztos az utrot is a ciklus második felében. Hát most itt tartok...
2014. máj. 28. 20:22
 8/14 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mennyi volt a cukor és inzulinod?
2014. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A cukrom rendben volt, bár a 120 perces kevesebb volt mint az éhgyomri:


glukóz evés előtt 4,8 mmol/l

glukóz 120 perc 4,6/mmol/l

inzulin 0 perc 7,03 uU/ml

inzulin 120 perces 11,80 uU/ml


Neked is hasonló problémád van?

2014. máj. 28. 20:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal nagyobb problémám van, magas cukor, inzulin, szedem a merckformint és most babát várok :)
2014. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!