Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron lehet? Ezért nem...

Progeszteron lehet? Ezért nem sikerült eddig? Többi lent

Figyelt kérdés

[link]

itt a görbém( ez az első) amint látjátok nem emelkedik a hő :/ szájban mértem végig. ovum volt szép erős pozi lett a teszt. reggel megmértem ugyan úgy szájban 36.2 volt megmértem hüvelyben is ott pedig már 36.8 volt, annak már örültem mert az alaphőm 36.6 36.7 szerintetek? ez progeszteron hiány?


2014. jún. 3. 09:19
1 2
 1/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
"Nem ér" két helyen is mérni, ha az első nem tetszik... Mindig ugyanott, ébredéskor egyből. A hüvelyben eleve lehet fél fokkal melegebb, mint a szájban. Amúgy tényleg nem stimmel valami a ciklusoddal, szerintem el kellene menned alaposabb hormonvizsgálatokra. Más ciklusban ovu után felment 37 fölé a hőd? Biztos, hogy a 36,6-36,7 az alaphőd?
2014. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ez az első görbém :/ én is nézegette más görbét és másnap már felugrott vagy max harmadnap...hát mensi után annyi volt, aztán csökkent és jött az ovu ...nem értem :( félek nagyon
2014. jún. 3. 09:31
 3/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem kell félni. Nem tudom, mennyire olvastál utána a hőmérőzés alapszabályainak, de pl. a ciklus.hu-n éppenséggel jól összefoglalják, csak el kell olvasni. Ezt a ciklus most már hagyd szerintem, várd meg a következő mensit, és kezdj tiszta lappal. Lehet, hogy rosszul mértél eddig, lehet, hogy jól mértél, csak ez a ciklusod éppen ilyen balul sikerült. Ha a következő se lesz "normális", akkor irány egy nőgyógyász.
2014. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én őszintén nem javaslom a görbevezetést. Pcos-es vagyok, én is csináltam görbét, a ciklus első felében 36.8 volt az alaphőm (percre pontosan, szájban mértem mindig), ovukor (uh monitorozott) 36ra esett, és 36.1-ig ment vissza, majd 36.1 maradt az egész terhesség alatt is, merthogy első próbálkozásra megfogant a lányunk hála Istennek. Sőt, volt egy hét, 5 hetesen, amikor visszaesett 35.1re. Azonnal ultrahangoztattam magam a a férjemmel, akkor ő eldugta a hőmérőt, és onnantól nem mértem. Nem szabad ennyire görcsölni.
2014. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
rákerestem most a progeszteront hiány tüneteire ..hát nekem egyik sincs...úgy hogy reménykedem hogy holnap megfog emelkedni, nem értem hüvelyben miért olyan magas, szerintem szájban rosszul mértem...úgy h kövi hónapban hüvelyben fogom ugyan abban az időben..mert nem is egy időben mértem és írták hogy az is nagy gond..köszi a válaszokat
2014. jún. 3. 09:58
 6/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
Utolsó, annyiban nem értek veled egyet, hogy ha a hőgörbe vezetése miatt hamarabb kiderül, hogy valami problémája van a kérdezőnek, akkor hamarabb orvoshoz kerül, és kezelhetik a problémáját. Ez nem rágörcsölés kérdése, ha tényleg valami hormonális betegsége van, akkor hiába lazázik, attól még nem fog teherbe esni, neked nagy szerencséd volt.
2014. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ki is töröltem hagyom is...június 15-re kell megjönnie onnan elkezdem mérni hüvelyben mindennap azonos időben, ha ott sem emelkedik bemegyek a nőgyógyászatra. köszi a hozzászólásokat :)
2014. jún. 3. 10:05
 8/15 anonim ***** válasza:

Én szülészeten dolgozom, mint szülésznö, (nincs hosszú ö-m, elöre is bocsi) a férjem orvos.


A görbéket azért nem kedveljük igazán, mert többnyire téves az eredménye, és nem helyettesít semmilyen egyéb diagnosztikus megoldást, hiszen azt nem mutatja, hogy hol lehet gond. Ennek fényében nyilván görbével vagy anélkül - minden kivizsgálás ugyanúgy zajlik. A másik, ami miatt nem jó, az a mérés pontatlansága, az éjszakai apróbb ébredések is befolyásolják, befolyásolhatják ételek-italok, és sok extrinzik faktor is, söt, olyan neuroendokrin eltérések is, amelyeknek nincs közük a ciklus szabályozásához.


A másik, ami nálam is volt: tanknyvi hormonok mellett (pcos ellenére minden hormonom totál rendben volt), normális pm funkcióval, annak ellenére, hogy gyakorlatilag atomórával idözítve mértem - totál béna görbém lett egy uh-val csodálatosnak monitorozott ciklusban.


Én nagyon görbeellenes vagyok összességében, de egyébként ha valaki akarja, akkor nyilván ártani nem árt.

2014. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
de mit szólsz az én görbémhez? ovu után vagyok 2 nappal és 36.2 a hőm szájban, hüvelyben meg 36.8 ? nem értem..
2014. jún. 3. 10:15
 10/15 anonim ***** válasza:
Hüvelyben mindig magasabb a szájban mértnél. Maghö mindkettö, de az empíria azt mutatja, hogy hüvelyben jellemzöen kb. fél fokkal mindig magasabb. Ebben nincs semmi furcsa, a kettöt felesleges összehasonlítani.
2014. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!