Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák, az már gáz ha irígy...

Anyukák, az már gáz ha irígy vagyok más babás anyukákra? És már a barátnőim is sorra jelentik be a babásodÁst. A falnak tudnék menni. Pedig nem jellemző rám az irigység.

Figyelt kérdés
Egy éve probálkozunk. És sajnos nem akar jönni.

2014. jún. 18. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Átérzem a helyzeted, nekem is volt egy ilyen mélypontom, 2 éve próbálkozunk a babával... De mára túl tudtam ezen jutni, és a saját nyomoromtól függetlenül örülök, ha másnak összejött (főleg, hogy van pár ugyancsak poklot járt, hosszú ideje próbálkozó ismerősöm, akiknek mostanában jött össze). Az biztat, hogy egyszer majd mi is sorra kerülünk, én őszintén hiszek ebben :)
2014. jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Babásodás van erre szép magyar szavunk a terhesség.


Ha nem érezteted velük akkor normális.

2014. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem gáz. Szerintem ha babát szeretnél, és sokáig nem jön össze, akkor ez egy természetes érzés. Nekem is volt ilyen, és mikor már tényleg mindenki kismama volt körülöttem, akkor szállt el ez az irigység, és beletörődtem, hogy kész, vége, mindenkinek lesz gyereke, csak nekem nem. Erre kismama lettem! Sokszor eszembe jutott, hogy lehet, hogy ez kellett hozzá, hogy ne versenyezzek, meg irigykedjek rájuk, és amikor már mindenki tényleg kismama volt, akkor már nem tehettem semmit. És sikerült. Most ugyanígy vagyok, csak mivel már van egy gyerekem, már nem irigy vagyok, hanem inkább csalódott, hogy a kislányomnak nem tudom megadni azt, hogy kistesója legyen. Reménykedjünk!
2014. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem, nem szép magyar szó a "terhesség". ;-) Engem kifejezetten taszít.

Én szoktam érezni kvázi irigységet, és természetesen a nyomában liheg a lelkiismeret furdalás...

2014. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem, az irigység teljesen normális emberi érzés.

Mindennel kapcsolatban érezhetjük. Én pl. 27 vagyok, szingli és csendben sírok magamban, mikor MINDEN barátnőm hazamegy a férjéhez/pasijához.


De nem mutatom ki előttük, majd eljön a te időd is, ne mutasd ki nekik, és akkor nincs baj:)


27N

2014. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha gàz, ha nem, teljesen megértelek. Lassan 6 éve nem sikerül a baba, és az őrületbe tudnak kergetni a fb fotóikkal az ismerőseim - most eszik, most nem eszik, most megy, most bilizik, alszik...az idegeimre megy. És igen, irigykedem, hogy nekem nem sikerül, és durva összegeket kell fizetni a lombikért, hogy végre anya lehessek, mások meg csak csettintenek és már kész is. Természetesen minden pénzt megér, nem úgy értettem, csak néha nagyon elszomorít ez az egész.
2014. jún. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Kedves második hozzászóló, a " terhesség" szó túl tankönyvszerű kifejezés, és direkt nem úgy írtam. Sokkal szebb hogy "babásodni". Sik forumban igy hallottam.

Kedves többiek, olvasok itt több éve!!!! próbálkozókat, én ebbe az egy évbe már bele vagyok betegedve. Úgy hogy " minden" alap gyógyszeres kezelést ( clostylbegit,duphaston, progeszteron potlásra is kaptam utrogestant)

Eltelt egy év és semmi!! Hatásuk nem volt. Nyáron készülök petevezeték átfújásra!

Szóval visszatérve az irigysegre, remelem nem latszik rajtam a bnőim előtt, mert nekem is rosszul esne ha más irigyen resgslna a babásodásomra :)

De sajnos ezt a fájdalmat, nem lehet leplezni, egyszerűen nem tudom megjátszani, hogy repdesek vele az örömtől. Ez van. Sajnálom. Vessenek követ rám.

Pont tegnap hívott a legjobb barátnőm, hogy a másodikkal babás. És az első babája is csak másfél éves még.

2014. jún. 18. 21:56
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Szia, ez ilyen sajnos, nekünk se jön össze a tesó már egy éve, és igen minden létező ember terhes lesz :) ráadásul olyan helyen dolgozok ahol sok emberrel találkozok, és ha naponta nem adnak nekem kiselőadást hogy milyen jó egy tesó és hogy ne várjunk míg 10 éves lesz stb... van amikor elszakad a cérna és megmondom ha rajtam múlna már a tesó meg is született volna, ilyenkor jön a sajnálkozás - megint egy rakat tanács, hogy biztos nem jókor vagyunk együtt (jah biztos nem jókor van az inszemináció - de ezt nem kötöm az orrukra) nehéz az biztos, de ha vigasztal biztos eljön a Ti időtök is! és akkor majd elfelejted ezt a rossz időszakot!! Ismerősöm nemsoká szül és 10 éve próbálkoznak, nem azt mondom hogy ennyit kell várni, de látod ha még egy pár hónap is eltelik és csak akkor jön a babátok még mindig szerencsésebbek vagytok mint pl. ők!
2014. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Semmi gond ezzel, ha rossz érzéssel tölt el. Szerintem mi még mindig jobbak vagyunk, hogy csendben irigykedünk, mint az, aki vígan mesél, meg fotókat mutogat neked a babájáról, miközben tudja, hogy te is pont babát szeretnél mindennél jobban, csak nem jön össze! Ők rosszabbak szerintem, és sok ilyen ember van. Én ha tudom, hogy valakinek régebben volt az esküvője és még nincs babája, az első gondolatom, hogy biztos nem jön nekik össze, eszem ágában sincs rákérdezni. És az én gyerekem fotóját sem mutogatom olyannak, akiről tudom, hogy nincs gyereke és már nagyon szeretne, inkább kerülöm a gyerektémát. Velem is volt olyan, hogy nagy okosan közölték, hogy nem jó ám, ha nagy a korkülönbség a tesók közt! Hát gondolták, hogy én nem tudom, vagy direkt 35 fölött akarom a másodikat, vagy hogy még ráérek? Nem értem egyébként az embereket, hogy nem gondolkodnak, mielőtt beszélnek!!! Ismerek olyant, akinek 5 éve nem jött össze és mindenféle műtéteken, procedúrákon esett át, látszik rajta, hogy megviseli és olyant, aki simán odamegy és rákérdez tőle viccesen, hogy na mikor jön a baba? Én szégyellem magam helyette! Egyébként ez azért van szerintem, mert akinek elsőre összejön, annak fogalma sincs, milyen éveket várni egy gyerekre és az nem is becsüli meg annyira a gyerekét.
2014. jún. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

"Sokkal szebb hogy "babásodni". Sik forumban igy hallottam."


Szóval magyar nyelvet nem ismerni és használni sikk, hát ez szép.

2014. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!