Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mire kell figyelnem? Tapasztal...

Mire kell figyelnem? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most tervezzük a párommal, hogy szeretnénk egy kisbabát. Neki van az előző házasságából gyereke, viszont nekem semmi tapasztalatom ezen a téren és kiváncsi lennék, a teherbe eséstől a szülési ti hogy voltatok? Mire kell figyelni? Sokszor voltatok rosszul, mit éreztetek olyankor?Tudtátok rendesen a háztartást vezetni? Nagyon fájt a szülés, mihez tudnátok hasonlítani? Vagy bármi tapasztalatot szívesen olvasok.

2014. jún. 30. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhességem problémamentes volt eléggé (leszámítva, hogy 3x hánytam (reggel) 2.trimeszterben, és hogy a vége felé már csak aludtam volna és minden bajom volt). Elvégeztem mindent a ház körül, 8 hónapos terhes voltam, amikor átmeszeltük az egész házat, amit csak tudtam, csináltam, de cipekedni persze semmit nem engedtek.

Szóval terhesség alatt nem volt semmi probléma.

38+6 hetes voltam, amikor megszületett a fiam, oxitocint kaptam, mert nem jöttek fájások, de a magzatvíz már jó ideje elfolyt. Eléggé fájt, gyorsan 2 percesek lettek és 2,5 óra alatt túl voltunk rajta.:) Nekem a szülés utáni 3 hét lábadozás nehezebb volt, mint a terhesség és szülés egyben, mert baromira fájt a sebem, dehát ahány nő, annyiféle terhesség, szülés, lábadozás.

Csak azt tudom kívánni, hogy mielőbb összejöjjön a baba, és könnyű szülést!:) A terhesség meg amilyen lesz, csak ne legyen gond.

2014. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Egészségesen éltem, mielőtt babánk lett, vitaminok, sport, tudatos étkezés, rendes alvás. Elsőre sikerült. Aztán semmi bajom nem volt terhesség alatt, a végére picit vizesedtem, de élveztem, nagyon. A szülés katasztrófa volt, másfél nap kínszenvedés, aztán császár. A terhesség alatt és utána is simán elláttam a háztartást, bár a nehezebb időszakokban rendeltük az ebédet. Nem volt akkora gond, mint gondoltam, hogy lesz, bár kell egy laza hozzáállás a dolgokhoz. Ne vedd nagyon komolyan, csak élvezd és éld meg! :)
2014. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De jó. Remélem nekem is ilyen "problémamentesen" fog zajlani. Köszi a jó kívánságokat! :)
2014. jún. 30. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tök más volt, mint ahogy elképzeltem. Sosem hánytam, és terhességi cukorbeteg voltam, úgy hogy nassolni nem lehetett :)

A szülés brutálisan fájdalmas, te olyat még nem éltél át szeritnem, és ott azt fogod hinni hogy nem lehet túl élni. Én így fogalmaznám meg :) Amúgy amire szintén nem számítottam, nagyon gyorsan megszültem, nagyon nagyon keveset vajúdtam.

Szóval láthatod, nem biztos hogy minden úgy van ahogy másnak van és ahogy az ember elképzelni, lehet jobb és rosszabb is.

Kezdj el szedni terhesvitamint, a folsav a lényeg, de szeritnem érdemes terhesvitamit szedni.

Rosszul nem voltam terhesen szerencsére, inkább nagyon nagyon hirtelen megéheztem az elején. Fáradékony voltam nagyon, a hétvégéket átaludtam gyakrolatilag, amíg dolgoztam :)

Ne parázzd túl a párod már átélte ezt tudja kb mire számíthat. Persze lehet neked teljesen más lesz a terhességed, mint az előző párjának volt, de azért tudja hogy fáradtabb, éhesebb, ingerlékenyebb, pisilősebb, és lehet a szexszhez sem lesz kedved.

2014. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első 12. hét csak hányni tudtam, le se ért az étel vagy a gyógyszer máris jött vissza, 12. hét végén 4 nap kórház. Minden rendeződött aztán a 37. hétig csak nőttem és nőttem (+38 kg-ot híztam összesen.) 37. héten toxémia gyanú(180/110 vérnyomás fehérje a vizeletben). 39. héten hazamehettem pénteken, hétfőn NST, ultrahang, minden rendben, szerdán vissza kellett feküdnöm túlhordás miatt, betöltött 40. hét és a toxémia miatt. Homeopátiáztam, teljesen zártan feküdtem be, péntek reggel bő 2 ujjnyira nyitva volta, elment a nyákdugó, délután vittek szülni, 15:00kor bekötötték az oxitocint(szülés alatt is végig homeóztam), 20:15kor megszületett a fiam.. :)

Különben megmondom őszintén, hogy fájt a szülés de végig az járt a fejemben a fájások alatt, hogy ennyivel is közelebb vagyok a fiamhoz, így sokkal könnyebb volt átvészelni. 2 öltésem volt, azzal én is 2-3 hétig pokolian szenvedtem, az rosszabb volt, mint a szülés, a terhességi gondok és minden egyéb. A háztartással nem volt gondom, remélem ha egyszer lesz második akkor sem lesz.. :)

2014. júl. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A vitamint mindenképp elkezdem szedni. Csak még a tervezgetés résznél tartunk. Azon már túl vagyunk, hogy ő fiút szeretne, én pedig lányt, de végül is mindegy nekem, ha egészséges lesz. A legtöbb nő túlélte/átélte, én is azt mondogatom magamba, kemény csaj vagyok, megcsinálom :) remèlem engem elkerülnek a rosszullétek. De mindegy a kicsi gondolom, kárpótolni fog minden szenvedésért :)
2014. júl. 1. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!