Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő után fordultok...

Mennyi idő után fordultok dokihoz, ha nem jön a baba? Mik az első vizsgálatok?

Figyelt kérdés
35 éves leszek, van egy kisfiunk, akit 33 évesen szültem, elsőre fogant. Most viszont lassan egy éve úgy tűnik, hiába próbálkozunk.
2010. jan. 6. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem minél előbb. igaz, hogy mostanában mindenki 30 felett szül, de nem egészséges. elég valószínű, hogy a korod miatt nehezebben megy. de ne keseredj el, orvos biztos tud segíteni, csak ne halogassátok!
2010. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 38 évesen szültem, ráadásul 1. gyerek. Nem anyagi okokból, csak eddig tartott találni egy igazi Apukát. Nem volt semmi gond, és senki nem mondott olyat sem, hogy 30 felett szülni "nem egészséges".

Amúgy pedig az egy év az pont egy olyan időtartam, amikor már szóba állnak veled ilyen szempontból és még nem is vesztegettél el túl sok időt. Ma már rengeteg olyan dologra van szűrési lehetőség, amik amúgy nem okoznak panaszokat, de hátráltathatják a teherbeesést. Célszerű azonnal a párodat is megvizsgáltatni, hogy azzal se menjen el értékes idő. Remélem, hamarosan sikerrel jártok és megérkezik a kistesó!

2010. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó, igazad van. Ha most sem sikerül spontán, jövő hónapban megyek a dokihoz. Azt meg, hogy 30 felett nem egészséges szülni, inkább nem kommentálom...
2010. jan. 6. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:
16%
akárki, akármit mond, statisztika mutatja, hogy több a meddőség, a fejlődési rendellenesség 30 felett, mint alatt. ezzel szerintem nem nagyon lehet vitatkozni. nem azt mondtam, hogy ha előtte nem volt lehetőség, akkor már az ember ne is próbálkozzon, csak ha probléma van, akkor nem lehet éveket várni, mert lehet, hogy azon múlik, hogy tud-e az orvos segíteni, vagy már esetleg késő.
2010. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 év sikrtelen próbálkozás után már mehetsz. Első vizsgálatok: speramvizsg., hormon vizsg., clamydia szűrés, átjárhatósági vizsg.
2010. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!