Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedden voltam 8+2 hetes,...

Kedden voltam 8+2 hetes, minden rendben volt, jó magzati szívhang, CRL:15 mm. Azt mondta a dokim, hogy a 12. héten menjek csak vissza! Kicsi fura nekem, remélem, addig semmi nem történik?!

Figyelt kérdés
Olvastam itt ilyeneket,hogy mire viamentek,már nem volt szívhang!Van mitől tartanom?A védőnő elküldött belgyógyászatra,vérvétele,azzal nem kéne mennem a 12.hét előtt vissza(leletekkel)?
2014. júl. 11. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a normális terhesgondozási protokoll. Minek mennél hetente dokihoz? Van egy egészséges magzatod, ne idegesítsd magad feleslegesen.
2014. júl. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ne aggódj, nem lesz semmi gond. ez a protokoll nálunk: az első kötelező uh a 12. heti, előtte semmi nincs, ezt az időt érdemes arra felhasználnod, hogy megcsináltasd az első labort (teljes vérkép, vizelet) és bejelentkezz a védőnőhöz. a 12. hét után a következő a 18. heti uh, szóval ennél csak hosszabb időközöket kell majd kibírnod, ne légy türelmetlen.

akik itt írnak, elég szűk keresztmetszet, hiszen eleve azért ír itt mert gondja van, tehát nem az az általános, hogy a 12. hétre sokaknak nincs szívhang. való igaz hogy a vetélés az első trimeszterben a leggyakoribb, de így is "csak" minden 4. nőt érint, jellemzően azokat, akik nem vigyáznak magukra, vagy a szervezetük nincs felkészülve a magzatra, esetleg lelki okból (és sajnos van, aki nagyon szeretné a babát, óvja, és valamiért mégis elmegy) de a lényeg hogy azért az esetek 80%-ban felesleges aggódni a 12. heti uh-ig :) azért még ne plakátoljátok ki a hírt, de jó nagy adag optimizmusra és nyugalomra lesz szükséged a terhesség során, ezért már most kezd el programozni, hogy nem lesz semmi gond.

a leleteket bőven elég a 12. héten megmutatnod.

2014. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2014. júl. 11. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy kicsit hosszúnak tűnik ez az idő. Én 8+6 hetesen voltam utoljára dokinál,és nekem is csak a 12. héten kell újra mennem. Ne aggódj, attól nem lesz jobb szerintem :) Vigyázz magadra és a babára!
2014. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 6 hetesen voltam először és a következső UH-ra csak a 12. hetire hívtak vissza. Azután a 12. heti után csak a 22. hetire (nálunk ez a genetikai UH).

Nálunk nem kell védőnőhöz menni egyáltalán a terhesség alatt (nem Mo.), szóval nincs az sem, hogy a védőnő legalább szívhgangot hallgassonb. Mást én sem tudtam tenni, mint bízni benne, hpgy minden rednben. Tedd ezt te is!

2014. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2014. júl. 11. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!