Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 28 napos ciklusnál a ciklus...

28 napos ciklusnál a ciklus 20. napján történő ovuláció milyen gondra utalhat?

Figyelt kérdés
második ciklus óta figyelem ezt meg és biztos, hogy akkor volt, mert ovu teszt, nyák, ovus fájdalom minden egybevágott. hőt nem mérek mert a napirendem miatt kizárt, hogy vezetni tudjam.ha még egyszer előfordul persze megyek orvoshoz, de esetleg ötletek?teherbe lehet így esni egyáltalán?
2014. júl. 11. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én azt mondom, hogy ha a ciklusod 28 napos marad és és ez nem változik (1 nap + / - ) akkor nincs gond, és lehet nem peteérést érzel.
2014. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha van peteérésed, természetesen teherbe eshetsz függetlenül attól, hogy ez később van, mint az átlagnál. Semmilyen gondra nem utal, az csak egy átlag érték, hogy a következő menstruáció előtt 14 nappal van. Ha neked 8-cal, az is tökéletes, lényeg hogy van.
2014. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a 8 napos luteális fázis nem mondható tökéletesnek.

Itt találsz rá példát:

[link]


Persze az is lehet, hogy már megsem jön, így sosem tudjuk meg mennyire lett volna rövid.;-)

2014. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet is "baj", meg nem is.

Sajnos az ovuteszttel nem derül ki, hogy tényleg kilökődött-e a petesejt, az ovuteszt a hormonszint változására reagál, de hogy megrepedt-e a tüsző, az nem derül ki belőle.

A hőmérőzés jó ennek leellenőrzésére, de ha azt nem tudod csinálni, akkor UH-n kellne megfigyelni egy ciklust.


Nekem szoptatás alatt voltak ennyire rövid luteális szakaszaim, és hát ott is a hormonok játszanak közre, nekem volt peteérésem.


Elvileg 12-16 nap számít normálisnak, de lehetséges, hogy Nálad így is minden rendben, csak kitolódott Neked.

Ha van peteérésed, akkor minden "kezelés" nélkül teherbe eshetsz így is, ha nincs, mert csak próbálkozik a szervezeted, akkor kellhet a segítség.


Járj utána, vagy hőmérővel vagy dokival.

Legjobbakat!

2014. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát 3 nap múlva kiderül sikerült e...de most olyan nagy esélyt nem látok rá, majd a következőre fogok jobban figyelni, de akkor lehet nézem majd orvossal is a tüszőt...mert kíváncsi vagyok mi történik...egyébként fején találtad a szöget egyik kedves válaszoló...még szoptatok én is..nap 1-2-(3)szor, de szeretnénk kistesót...
2014. júl. 11. 13:09
 6/13 anonim ***** válasza:

Ó, akkor ne aggódj, "beteg" biztosan nem vagy.

Az persze kérdés, hogy tényleg megreped-e, de nekem bizony így jött össze a harmadik, hogy 30-32 napos ciklusaim voltak és a 23. napon voltunk együtt, még szoptattam.

2014. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

9. dpo, ciklus 29. napján pozit teszteltem :)

annyira nem erős, de egyértelmű.

2014. júl. 15. 08:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :)
2014. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szuper! :)
2014. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, ma már szépen megerősödött a 2. csík. (elvileg ez a 11. dpo) azért írtam meg a fejleményeket, hátha egyszer valaki lesz hasonló cipőben és érdekes lehet neki az én esetem. mindenkinek köszönöm a válaszokat
2014. júl. 16. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!