Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elkezdenétek próbálkozni...

Elkezdenétek próbálkozni babával ebben a szituációban? (Részletek lent) Volt/van valaki még ilyen szituációban?

Figyelt kérdés
Férjemmel egy 27 m2-es garzonban élünk, és csak reménykedünk, hogy 1-2-3 éven belül el tudnánk költözni. Sajnos most ránkszakadt egy jó nagy adóság is. Ennek ellenére nagyon szereté(n)k már babát + nagy családot, úgy érzem, hogy el tudnánk tartani a babát és tudnék a lakásban helyet találni egy kiságynak is...
2010. jan. 8. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Én is ilyen hülye vagyok.

A válaszom: igen.

A mostaninál alkalmasabb időpont nem lesz, mert most vagytok legfiatalabbak. A babához fiatalon sok türelem kell, arról nem is beszélve, hogy könnyebben sikerülhet babásodni.

Ha a helyzetetek túl nyomasztó, az rátok is hat, a baba bizony akkor nem fog ilyen vészhelyzetben összejönni.

2010. jan. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha mindketten szeretnétek a babát akkor mért ne vállalnátok?!

Sosem lesz olyan, hogy minden tökéletes. Mi sem vagyunk a legjobb helyzetben,de mégis "dolgozunk" a babaprojecten:-) Van házunk, autónk és a páromnak van munkája. DE: nekem még van 1 évem az egyetemen, nincs munkám és az hogy a páromnak jelenleg van munkahelye az nem biztos hogy 1 év múlva is lesz. Természetesen a házon is mindig van mit csinálni, hiába vagyunk túl egy nagy felújításon (falszigetelés, kertrendezés, új kerítést kellene csinálni és még jó pár apróbb munka van hátra).

És ha nagy családot szeretnétek, akkor időben "neki kell fognotok":-)

Drukkolok nektek!

2010. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor a lányommal terhes lettem, mi a párommal 24m2-es lakásban éltünk, s nem is volt rá reális esély, hogy el tudjunk menni. Megszületett a kislányunk, s rá két évvel el tudtunk költözni, egy két és félszobás lakásba. A mi régi lakásunk szoba-konyhából állt. Mi csináltuk meg a Wc-t, fürdőszobát. A szoba akkora volt, hogy befért a szekrénysor, a fr.ágy és pont mellette elfért a kiságy, bár így már nem lehetett sarkig nyitni a szobaajtót.
2010. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudok az eszemre hallgatni, így azt mondom, hogy IGEN. Mi sem állunk fényesen, de esküvő után bevállaljuk a babót. Nem dolgozom csak reménykedek abban, hogy munkát kapok januárba fél év után.... :(((( De már én sem bírom tovább. Csak az tart vissza, hogy miből megyek majd el uh-ra meg ilyenek... De már csak kapok munkát és akkor a tervből biztos próbálkozás lesz. :) Bízom 2010-ben!!!!
2010. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én csak a saját példám tudom leírni. 2008 októberében megbeszéltük a párommal hogy gyereket szeretnénk akkor még 220 ezret keresett én meg 100 at.Csak az volt a gond hogy anyósoméknál laktunk és úgy voltunk vele 12 m2-re nem kéne. Úgy döntöttünk veszünk egy házat ehhez hitel kellet amit tavaj májusban meg is kaptunk. Vettünk egy házat és össze is házasodtunk. Itt már elkezdődtek a gondok a férjem főnőke le vitte a fizuját 140 re ráadásul sokkal többet kellet érte dolgoznia odáig eljutott a dolog hogy juliusban csak hétvégén volt itthon, ráadásul a fizuját is elfelejtette átutalni de még augusztusba se ezért úgy döntöttünk hogy ott hagya ezt a céget és keres mást talált is de a kedves főnőke nem adta ki időben a papirjait és így nem tudott belépni és kezdeni. Már két hónapja voltunk fizetése nélkül és tudtam hogy nem fogja kifizetni az augusztusi fizuját sem amiért eljött,de nem tudtam ellene tenni se a férjem. Közben sajnos más is volt (igaz én voltam hülye) Kölcsön adtunk egy baráti párnak egy elég nagy ősszeget azzal a feltétellel hogy úgy törlesztik vissza hogy fizetik a kocsink részletét minden hónapban oda is adtam a csekket de sajnos nem történt meg nem fizették be,mivel fizu nem volt és későn értesültünk a dologról sajnos már 3 havi kocsi részlet nem volt fizetve ami annyit jelentett hogy egy nagyon nagy összeggel tartoztunk a banknak. Eközben a Férjem nem talált munkát és az én 100 ezer ft fizumból éltünk amiből a lakás hitel el vitt 75 ezret Igaz maszekolt a drágám de az mind ment a kocsiba hogy el ne vigyék. novemberben talált a férjem munkát de sajnos a kocsi elmaradást nem tudtuk egyenliteni és sajnos kedden elvitték az autónk. (a baráti pár azóta se adta vissza a pénzt, ráadásul mondva csinált okkal haragszanak ránk, Így segítsen az ember valakin utána őt hagyák szarba). Szóval van egy 77 m2 házunk 8 milla meg az apró adoságunk ( és még a kocsit nem tudom) most a havi bejővö 260-an de még kell pár hónap ahhoz hogy rendbe jöjjünk és a kocsink így se kapjuk vissza. De tudod mit nem adtuk fel a gyereket mert szertnénk tavaly augusztus óta kezelnek mert velem van gond és reménykedünk mihamarbb össze jön ha kell júniusban még a lombikot is elkezdjük (ha addig nem jön össze). Szerintem nem az a lényeg hogy mitek van vagy mitek nincs hanem az hogy szeretitek egymást és szeretnétek őt is, és ha már meg van akkor úgy is azon lesztek hogy mindent meg adjatok neki, ha a megfelelő időre vársz soha nem jön el ( ha csak nem nyered meg a lottot:-)) mert mindig lesz valami amiért pont nem alkalmas a baba projekt.Én nem habozok szerintem te se főleg ha mindketten vágytok már a babóra. Remélem tudtam valamit segíteni neked. Sok sikert és nézz előre holnap jobb lesz. Remélem hamar össze jön a picur.

2010. jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a bíztatásokat, nem is számítottam ekkora támogatásra. Nagyon jól esett!

Az utolsónak üzenem, hogy nagyon sajnálom, ami veletek történt, és szívemből drukkolok Nektek!

2010. jan. 9. 10:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszönöm most már csak rendbe jövünk holnap megyek dokihoz reménykedem hogy össze jött. Ahogy a férjem mondaná legalább ez sikerülne ebben a nyomorult helyzetben. Nem adjuk fel és küzdünk ahogy eddig mindenért, és tudod miért jó ez mert legalább amiért megküzdöttünk az már a mienk és nem fogjuk fel adni mert erőt ad hogy kettőnknek sikerül ha nagyon akarjuk.

Sok sikert nektek is remélem hamar sikerül a baba.

2010. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!