Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kérhetnék tanácsot? Fontos!

Kérhetnék tanácsot? Fontos!

Figyelt kérdés

Mit tennétek a lány helyében? Vagy milyen tanácsot adnátok neki?


Terhes, de most kezd dolgozni az új munkahelyén. A párja nem akarja a nem tervezett babát, tehát elhagyja a lányt, ha megtartja. Ebben az esetben lánynak nem lesz hol laknia. Dolgozik ameddig csak tud, de utána nincs hova megszülni a babát és nincs miből élni amég otthon van a gyerekkel. Volt már abortusza, tehát ez nem opció.

Van bármilyen élhető megoldás?


2014. júl. 22. 11:24
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a kioktatás a megfelelő védekezésről nem kerülhető el, ám ennek ellenére kérlek benneteket adjatok tanácsot.
2014. júl. 22. 11:26
 2/22 anonim ***** válasza:

Szegény lány :(

Ha most kezdett el dolgozni: nem fog túl sok juttatást kapni (vannak itt GYES szakértők, ők talán megmondják) de szerintem csak az alanyi jogon járó huszonvalahány ezer forintot fogja kapni meg a családit, meg esetleg a rendszeres gyermekvédelmi támogatást. Mindennapi kajára + pelusra, minimális ruhára szűken elég, de lakhatásra nem. Anyaszállás, anyaotthon jöhet szóba esetleg. Jobb esetben hamar vissza tud menni dolgozni, és utána egyenesbe kerülhetnek, de elég nehéz lesz. Nagyon elszántnak kell lennie és nagyon akarnia a babát, hogy végig tudja csinálni.

Másik opció lehet a nyílt örökbeadás, akkor szülés után vissza tud menni dolgozni, de ez nagyon nehéz döntés szintén.

Kitartást, sok sikert neki.

2014. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Amire jogosult lesz a lány,a gyes 25 ezer,az egyszeri anyasági(ha eljár terhes gondozásra)60 párezer forint,és családi pótlék ami 13 ezer körül lesz.A szülők nem jöhetnek szóba segítség gyanánt?
2014. júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nem valószínű...Eddig sem számíthatott a szülőkre igazán.

Gondolom még gyerektartást is kérhet, nem?

2014. júl. 22. 11:45
 5/22 anonim ***** válasza:
Gyerektartás? Bocsi, "szerencsére" nem vagyok otthon ezekben a dolgokban... de azzal is kéne számolni, nem?... Persze ehhez kell apasági...
2014. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ja, látom megelőztél...
2014. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
illetve ha a szülést megelőző két évben (2013-14) megvolt a 365 nap munkaviszonya? Gyed nem jár? Bár én nem tudom hogy mikor melyik van.
2014. júl. 22. 11:47
 8/22 A kérdező kommentje:
És ha az apa nem vállalja, hogy övé a baba?
2014. júl. 22. 11:48
 9/22 anonim ***** válasza:
Ahhoz,hogy Gyedet kapjon a szülés időpontjában rendelkeznie kell élő munkaviszonnyal,vagy maximum 42 nappal előtte szűnhetett meg.
2014. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha nem vállalja,akkor lehet indítani apasági pert,amiben kötelezik az állítólagos apát apasági teszre.Ha kiderül,hogy az övé,a vizsgálat költségeit neki kell kifizetni + kötelezik a rendszeres gyermektartásra.
2014. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!